Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cheba Chojno
PostNapisane: 01 lut 2019, 00:32 
Offline

Dołączył(a): 10 paź 2017, 10:20
Posty: 17
Witam poszukuje informacji na temat rodziny Chebów z Chojna pow. rawicki. Dokładnie na temat Józefa Cheby oraz jego żony Katarzyny z domu Starzyk. Ich syn Stanisław urodził się w Chojnie 24.02.1894, zmarł 04.08.1961 również w Chojnie, jego żona to Marianna zd. Jeż ur. 31.03.1891 zmarła 25.05.1981 w Bojanowie. Najdziwniejsze jest to że nanie szukaj w archiwach nie ma w USC w Miejskiej Górce w roku 1894 aktu urodzenia mojego prapradziadka Stanisława. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje to proszę o pomoc, bo mam prawie całe drzewo a z tą gałęzią rodziny nie mogę się uporać. Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam
Michał

Poszukuje:
Lisiak/Łysiak- Zakrzewo, Żołędnica, Łaszczyn
Pawlenty- Ryczywół
Cheba- Chojno, Golejewko


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2019, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
Witaj
Może spróbuj w aktach parafii Kołaczkowice, na FS jest rok 1894, może trafisz na ślad.

Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2019, 23:07 
Offline

Dołączył(a): 04 lut 2013, 12:24
Posty: 33
Witam,
Chojno to parafia Golejewko (dawny Czestram) i tam szukaj w pierwszej kolejności. Następnie możesz próbować szukać w Pakosławiu lub
nawet Sarnowa. Ja sama kiedyś w Sarnowie znalazłam akt, który należeć powinien teoretycznie do parafii Golejewko.
Pozdrawiam
Ania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2019, 11:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Cytuj:
Witaj
Może spróbuj w aktach parafii Kołaczkowice, na FS jest rok 1894, może trafisz na ślad.


W parafii Kołaczkowice nie występuje nazwisko Chleba ani Starzyk. Pod koniec XIX wieku pojawiają się osoby noszące nazwisko Chlebowski.
Czy w aktach USC Miejska Górka z roku 1894 są akta innych osób urodzonych w Chojnie? Bo jeśli nie to być może Chojno podlegało w tamtym czasie pod USC Sarnowa. W Pakosławiu też był USC ale od 1908 roku.

Pozdrawiam,
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL