Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2019, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2019, 13:26
Posty: 4
Witam, Moi dziadkowie ze strony matki zostali nazwani SPALONY Ignacz ur. w KARSY 26/12/1904, syn Andrzej i SKITEK Marianna ; i BIAŁEK Marianna urodzona 24/01/1907 w ZYCHLINIE, od Ignacy i ZIOLKOWSKA Katarzyna. Moi dziadkowie SPALONY / BIAŁEK przybyli do FRANCJI , w HARNES miasteczku pod Lens w Pas-de-Calais w 1930 roku dołączyli do rodziny ZIOLKOWSKI: Stanisław urodzony 13/08/1887 w KARSY, syna Józefa i ZEPKOWSKIEJ Józefy, żonaty z PAWLAK Stanisławą urodzony 02/1889 w KARSY; i ich troje dzieci: Casimir urodzony 09/11/1919 w KARSY, Edward urodzony 27.08.1912 w KARSY i Czesław urodzony 14/06/1923 w KARSY.
.Szukam informacji o rodzinach BIAŁEK i ZIOLKOWSKI, którzy mieszkali w KARSACH. Na świadectwie małżeńskim moich dziadków znajduje się wzmianka o dwór w KARSACH. Kiedy pojechałem do PLESZEW kilka lat temu w rodzinie SPALONY zostałem zabrany do tego dwór r (patrz zdjęcie)

https://goopics.net/a/mO47dphM

Dzienki za pomoc.

P. CHLOND


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2019, 19:52 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2016, 13:51
Posty: 506
Witaj

Ślub Andrzeja i Marianny

https://szukajwarchiwach.pl/11/751/0/3/ ... idMd_iAWpg

Sobótka (USC) - akt małżeństwa, rok 1884, [Księga małżeństw]

Andreas Spalony (25 lat)
, rodzice: Joseph Spalony , Lucie Mikołajczak ,
Marianna Skitek (18 lat) , rodzice: Carl Skitek , Cordula Wiśniewska ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Martin Matczak
Carl Skitek


Sebastian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lut 2019, 20:18 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2019, 13:26
Posty: 4
Dziękuję, ale już mam ten dokument. Posiadam również akty urodzenia: Marcina, Pelagie, brata i siostry mojego dziadka, akt urodzenia i śmierci szwagra mojego ojca, akt śmierci Karla SKITKA. Mam też zapiski dotyczące narodzin i śmierci Adama, Michała i Franciszka Bialka, syna Ignacego BIAŁEK. Wszystkie te akty znalazłem na szukajwarchiwach.pl. Ale nie przeszukałem jeszcze całej witryny :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL