Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lip 2019, 09:47 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzień dobry,

poszukuję kontaktu do krewnych Antoniego Topińskiego (1864-1927) z Rusocina. Przez pewien czas mieszkał on też w Feliksowie, Śremie i Poznaniu. Oto jego karta meldunkowa z AMP:

Obrazek

Żoną Antoniego była Janina z d. Miłkowska ur. 1885 roku w Krakowie. Ich córki to Maria Kazimiera ur. 1908 w Feliksowie i Anastazja ur. 1916 roku w Poznaniu. Po śmierci Antoniego córki mieszkały prawdopodobnie do 2 wojny światowej w Poznaniu. Możliwe, że Maria Kazimiera była nauczycielką. W latach 1932-1938 Anastazja Topińska publikowała w Ilustracji Polskiej jako Azia Topińska poradniki i bajki w rubryce dla dzieci i młodzieży.

Nie udało mi się odszukać ich grobów, nie wiem czy wyszły za mąż i jakie nosiły nazwisko. Nazwisko jest dosyć rzadkie, od wieków związane z Poznaniem. Jacykolwiek Topińscy z Poznania to najprawdopodobniej krewni Antoniego.

Nekrolog Antoniego Topińskiego z Dziennika Poznańskiego 1927.03.25 R.69 nr 69

Obrazek

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sie 2019, 16:54 
Offline

Dołączył(a): 28 kwi 2018, 00:09
Posty: 24
Dzień dobry, jestem z Rusocina koło Feliksowa, nie jestem krewną, ale mogę się skontaktować z osobami ze wsi. Niestety nie kojarzę, aby ktoś teraz mieszkał w Rusocinie o tym nazwisku. Proszę o kontakt :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sie 2019, 10:08 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Klaudio, dziękuję za wiadomość. Topińscy to przedwojenni właściciele Rusocina, po nich majątek przejęli Dobrogoyscy (u tych drugich w okresie międzywojennym pracował mój pradziadek Paweł Skałecki), a Topińscy jakiś czas jeszcze mieszkali w Feliksowie. Po śmierci Antoniego zniknęli gdzieś z pola widzenia, ale może ktoś jeszcze będzie coś pamiętał.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL