Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 19 mar 2024, 03:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 sie 2019, 12:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Pewnie po resetowaniu, czegoś tam nie zrobiłam, albo poplątałam :( i teraz nie mogę sobie poradzić. Nic mi się wyświetla na pasku, a może mam coś ukrytego? Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie moich kłopotów, podeślij. Będę wdzięczna do przysłowiowej deski :D

Jadwiga

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2019, 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Info dla Piotra.
Parafia Marii Magdaleny w Poznaniu, chrzest 1639/80
Dnia 8 października zostało ochrzczone dziecko imieniem Franciszek, rodzice Prokop Skałecki i Sabina.
Chrzestni:
Wojciech Szwarc (złotnik) i Anna Jasłecka (złotniczka) - w nawiasach moje dopiski.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2019, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
jagodziank60 napisał(a):
Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Pewnie po resetowaniu, czegoś tam nie zrobiłam, albo poplątałam :( i teraz nie mogę sobie poradzić. Nic mi się wyświetla na pasku, a może mam coś ukrytego? Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie moich kłopotów, podeślij. Będę wdzięczna do przysłowiowej deski :D
Jadwiga

Skoro na forum piszesz polskimi "ogonkami" to może nie być to kwestia ustawień języka (jak w ASI nie masz ogonków a tu masz - to nie będzie to chyba kwestia ustawienia języka czy klawiatury). Napisz może jeszcze jaki masz windows - 7, 8 czy 10? Może komuś wtedy będzie łatwiej doradzić, bo ja chyba nie dam rady :D

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2019, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Slawo napisał(a):
jagodziank60 napisał(a):
Sławo, dziękuję za radę, ale chyba przeceniasz moje umiejętności radzenia sobie z takimi problemami :lol:
Pewnie po resetowaniu, czegoś tam nie zrobiłam, albo poplątałam :( i teraz nie mogę sobie poradzić. Nic mi się wyświetla na pasku, a może mam coś ukrytego? Jeśli masz jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie moich kłopotów, podeślij. Będę wdzięczna do przysłowiowej deski :D
Jadwiga

Skoro na forum piszesz polskimi "ogonkami" to może nie być to kwestia ustawień języka (jak w ASI nie masz ogonków a tu masz - to nie będzie to chyba kwestia ustawienia języka czy klawiatury). Napisz może jeszcze jaki masz windows - 7, 8 czy 10? Może komuś wtedy będzie łatwiej doradzić, bo ja chyba nie dam rady :D


Winows 10

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2019, 14:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Prośba o interpretację: Akta stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Pyzdry rok 1820.
Wpis 3, po lewej u góry, odczytuję: '...stawił się Szlachetny Andrzy Korpoński...'
http://szukajwarchiwach.pl/54/798/0/1.1/7/skan/img/7s85QBJf_PlVRoC0YyPhSQ
natomiast w indeksie wpisane jest dziecko:
'3. Korboński Gasper'
http://szukajwarchiwach.pl/54/798/0/1.1/7/skan/img/CT-QCIkfKNwWoPOzEBa5uw
Dla wyjaśnienia w indeksach BASI wpisałem: Korpoński alias Korboński.
Pytanie: czy to ja nie potrafię odczytać czy też któryś wpis jest błędny ? Takich 'błędów' jest niestety sporo....

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 sie 2019, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2007, 14:09
Posty: 141
Lokalizacja: Sofia, Bulgaria
Witaj !

Zwróć uwagę, że ojciec dziecka -Andrzej i chyba jego brat - Maciej byli osobami piśmiennymi; wyraźnie widać literkę "b".

I to prawda w tamtych czasach pisali nazwiska dosyć dowolnie.

Pozdrawiam
Grażyna

_________________
Poszukuję potomkow rodziny: Józefa Moszyńskiego i Julianny Moszyńskiej z dm. Wieczorek - Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 sie 2019, 06:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Grażynko, w tym przypadku tak jest. Urzędnik zapisał z błędem prze 'p' ale w indeksie już poprawnie przez 'b'. Moja uwaga dotyczyła kwestii ogólniejszej.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 07:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Dla Piotra.
Kolegiata św. Marii Magdaleny z Poznaniu, chrzest 1644/53
Dnia 7. lipca ochrzczono dziecko imieniem Jan, rodzice : Prokop Skałecki i Sabina
Chrzestni:
Mikołaj Szwetman (Szwertman)
Jan Badonski
Katarzyna Szubert, córka zmarłego Jana

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 09:59 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Henryku,
dziękuję za info o chrzcie 9xpradziadka i jego brata Jana. Odszukałem te informacje wcześniej w Tekach Dworzaczka, a nie przyszło mi do głowy, aby zajrzeć do tych dokumentów. Muszę to nadrobić.

Obrazek

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 10:18 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
jagodziank60 napisał(a):
Winows 10

Jadwigo, trudno mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje, możliwe że system Windows dla tej aplikacji wybrał sobie inny układ klawiatury. Możesz potwierdzić, że w ustawieniach masz wybrany język polski i układ klawiatury polski (programisty)?

Pod poniższym linkiem w dolnej części opisano jak wejść w ustawienia języka, chociaż u mnie te opcje widoczne są w oknie "Region", gdzie dopiero znajduje się link "Preferencje języka".
https://support.office.com/pl-pl/articl ... 5de6f4f258

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 sie 2019, 11:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Jadwigo,

znalazłam taką radę https://pl.ccm.net/faq/5292-jak-odbloko ... nkcyjny-fn

Klawisz Fn jest po lewej na dole, NumLock przy cyfrach.

Spróbuj to zrobić przy otwartej ASi - mam nadzieję, że pomoże.

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2019, 08:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sty 2012, 17:07
Posty: 297
Lokalizacja: Wrocław
Piotrze i Katarzyno, bardzo dziękuję za rady. Tak długo się nie odzywałam, gdyż laptopem zajęli się fachowcy i wszystko wróciło na swoje miejsca. Odetchnęłam z ulgą. Mogę już spokojnie kontynuować indeksację.
Pozdrawiam serdecznie :)

_________________
Pozdrawiam :)
Jadwiga Kaleta (Kaletka)

Szukam: Kaletkowie ( Graniczki, Kuźnia) ; Rogaccy (Kuźnia); Lisieccy(Kuźnia);Skowrońscy(Zawidowice); Kaletowie (Marszew, Lutynia, Pleszew); Tworek ( Koźmin, Zakrzew);


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2019, 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2011, 20:14
Posty: 204
Lokalizacja: Poznań
Jadwigo,
cieszę się, że Twój problem jest rozwiązany.
Pozdrawiam :)

_________________
Pozdrawiam

Katarzyna

Poszukuję : Szawelski, Jurgowski (Jórgowski), Lindner (Lintner), Karpiński, Biały, Duczmal (Pogrzybów, Ligota, Janków Zaleśny)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2019, 12:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 406
Lokalizacja: Świebodzin
Piotrze, mapka zasłania okienko do wpisywania komentarzy przy indeksach.

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 wrz 2019, 10:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Witaj Piotrze,
Wysłałem dziś na Twoją pocztę indeksy kolegiaty św. Marii Magdaleny w Poznaniu z lat 1577-1695.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Ostatnio edytowano 27 wrz 2019, 08:39 przez Henryk Krzyżan, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 wrz 2019, 08:23 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2015, 12:45
Posty: 145
Witam,
wysłałem dzisiaj do Administratora indeksy z parafii Niepruszewo (zakres czasowy 1794-1817 r.,śluby do 1799 r.). Liczę na ich dodanie do bazy, ponieważ w ten sposób zlikwiduje się kolejną "białą plamę" na mapie Archidiecezji Poznańskiej-do tej pory tej parafii w Basi nie było.

Pozdrawiam,
Łukasz.

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz Urbaniak.


Poszukuję informacji o ślubie Stanisława Urbaniaka i Heleny Szczepaniak (ok. 1812-1815 r.) oraz Stefana Samoląga i Jadwigi Rupa bądź Rupianki (ok. 1815-1819 r.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2019, 11:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
W jaki sposób można skontaktować się z osobą,która błędnie odczytała nazwisko matki panny młodej?
https://szukajwarchiwach.pl/53/1942/0/3 ... /#tabSkany
nazwisko prawidłowo brzmi Bleszcz,nie Buszer i w akcie wyraźne Bleszcz
Marianna była moją 2xprababką

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2019, 08:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Henryk Krzyżan napisał(a):
Witaj Piotrze,
Wysłałem dziś na Twoją pocztę indeksy kolegiaty św. Marii Magdaleny w Poznaniu z lat 1577-1695.


Witaj Piotrze.
Dostałem dziś powiadomienie o nowych indeksach dodanych do Basi i jest tam ujęta równie kolegiata św. Marii Magdaleny w Poznaniu, ale indeksy się nie wyświetlają.
Sprawdziłem na swoich profilu i dnia 23. bm. zostało dodane 818 indeksów, są to same śluby (do poprawienia), więc zostało jeszcze do dodania ponad 11 tys. chrztów.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2019, 08:54 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Dzień dobry,
rzeczywiście dodałem już śluby, natomiast przy chrztach napotkałem na pewne problemy i sprawa wymagała dodatkowych zmian. Myślę, że wszystko już jest na swoim miejscu i w tym tygodniu indeksy będą dostępne.
Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2019, 09:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję za informację, problem w tym, że śluby też się nie wyświetlają, ale to pewnie jakiś drobny błąd.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2019, 17:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Indeksy w BASI.

Chrzest
Poznań - Kolegiata św. Marii Magdaleny (par. rzymskokatolicka) - akt urodzenia/chrztu, rok 1812 , wpis nr 1,

Clemens , rodzice: Josephus Poniński , Julianna Zabłocka ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Carolus Serra - poseł franciski pełnomocnik dworu saksońskiego w Warszawie
Anna Gurowska - wojewodzina poznańska
Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
PM 229/4
indeksacja:
dodano: 2019-03-22
ID 5394570
_____________________________________________________________

Jeśli traficie na poniższy zapis w księdze zgonów,
to dotyczy on wyżej wymienionego i ochrzczonego Klemensa Ponińskiego,
zrodzonego z rodziców Józefa i Julianny z Zabłockich Ponińskich.

Zgon
Poznań - Kolegiata św. Marii Magdaleny (par. rzymskokatolicka) - akt zgonu, rok 1812 , wpis nr 121 ,

Clementina Ponińska - dziecko nieślubne (1 lat)
, rodzice: Josephus Poniński
Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
PM 229/7
indeksacja
dodano: 2019-03-25
ID 5429560

Indywidualna interpretacja zapisanych wyrazów w tym przypadku nie jest wskazana.
W akcie zgonu stoi jak wół „illustrisimi” a nie „illegitimi”

Obrazek

Post nie jest złośliwy, ale dla zasady - aby była równowaga, ponieważ moje wpisy są również sprawdzane.
Zamieszczam sprostowanie - akt zgonu dot. Klemensa Ponińskiego poczętego z prawego łoża.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2019, 20:39 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1742
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

cyt.
"Zamieszczam sprostowanie - akt zgonu dot. Klemensa Ponińskiego poczętego z prawego łoża"

Może należałoby to sprostowanie umieścić na BaSI w komentarzu pod odpowiednim zapisem?
Ludzie szukają indeksów na BaSI, a nie na forum.

Indeksujący zapisał tak, jak odczytał, jeżeli jest inny odczyt, to warto zapisać w komentarzu.
W myśl przysłowia "nie myli się tylko ten, kto nic nie robi", każdy się może pomylić.
Mnie samej zdarzyło się, że z mojego Franciszka zrobiłam Franciszkę, i nie tylko.

I właśnie, żeby nie narażać się na tego typu wypowiedzi, indeksuję tylko dla siebie - jak się pomylę, to tylko ja mogę sobie coś powiedzieć.
Takie posty nie zachęcają do pracy społecznej na rzecz Forum :?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2019, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Gosia53 napisał(a):
Witam.

cyt.
"Zamieszczam sprostowanie - akt zgonu dot. Klemensa Ponińskiego poczętego z prawego łoża"

Może należałoby to sprostowanie umieścić na BaSI w komentarzu pod odpowiednim zapisem?
Ludzie szukają indeksów na BaSI, a nie na forum.

Indeksujący zapisał tak, jak odczytał, jeżeli jest inny odczyt, to warto zapisać w komentarzu.
W myśl przysłowia "nie myli się tylko ten, kto nic nie robi", każdy się może pomylić.
Mnie samej zdarzyło się, że z mojego Franciszka zrobiłam Franciszkę, i nie tylko.

I właśnie, żeby nie narażać się na tego typu wypowiedzi, indeksuję tylko dla siebie - jak się pomylę, to tylko ja mogę sobie coś powiedzieć.
Takie posty nie zachęcają do pracy społecznej na rzecz Forum :?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.

Jeśli zamieszczę informację na Forum, to zainteresowane osoby po "wygoglowaniu" trafią na ten wpis.
Niestety, komentarze w BaSI nie są tak widoczne jak w PP i w wielu przypadkach uchodzą uwadze poszukujących.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2019, 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Gosia53 napisał(a):
Witam.

cyt.
"Zamieszczam sprostowanie - akt zgonu dot. Klemensa Ponińskiego poczętego z prawego łoża"

Może należałoby to sprostowanie umieścić na BaSI w komentarzu pod odpowiednim zapisem?
Ludzie szukają indeksów na BaSI, a nie na forum.

Indeksujący zapisał tak, jak odczytał, jeżeli jest inny odczyt, to warto zapisać w komentarzu.
W myśl przysłowia "nie myli się tylko ten, kto nic nie robi", każdy się może pomylić.
Mnie samej zdarzyło się, że z mojego Franciszka zrobiłam Franciszkę, i nie tylko.

I właśnie, żeby nie narażać się na tego typu wypowiedzi, indeksuję tylko dla siebie - jak się pomylę, to tylko ja mogę sobie coś powiedzieć.
Takie posty nie zachęcają do pracy społecznej na rzecz Forum :?

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Problem polega na tym, że komentarze nie są przeszukiwalne przez wpisanie nazwiska w wyszukiwaniu, a poza tym jestem się w stanie założyć, że znaczna część osób poszukujących na BaSI nie zwraca uwagi na ikonkę komentarzy.
Dlatego uważam, że każdy, kto popełni błąd, powinien się liczyć z tym, że prędzej czy później ktoś to zauważy, wychwyci i skomentuje. Nie jest to nic zniechęcającego i ja nie mam z tym problemu. Uważam, że skoro odczytasz coś źle, to miej tę odwagę się przyznać do błędu, nanieś poprawkę (bo można) i rób swoje dalej. Jednak jeśli ktoś ma z tym poważny problem i nie akceptuje nawet nie krytyki, a tylko zwrócenia uwagi na popełniony błąd, bo na przykład uważa to za personalny atak czy nawet hejt, to nie jest to już moja sprawa i nie mnie się w niej wypowiadać...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 00:02 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
koszuciak napisał(a):
Dlatego uważam, że każdy, kto popełni błąd, powinien się liczyć z tym, że prędzej czy później ktoś to zauważy, wychwyci i skomentuje. Nie jest to nic zniechęcającego i ja nie mam z tym problemu. Uważam, że skoro odczytasz coś źle, to miej tę odwagę się przyznać do błędu, nanieś poprawkę (bo można) i rób swoje dalej.

To i powyższa dyskusja skłoniła mnie do odnalezienia jednak mojego błędu w indeksie, jaki zauważyłem kilka dni wcześniej poszukując osób do drzewa w BASI, i nie chciało mi się tego wtedy poprawiać i ponownie "zawracać głowę" adminowi BASI wysyłając poprawiony plik z indeksami.
Dzisiaj jednak zmusiłem się, odnalazłem ten błędny wpis w BASI (było ciężko bo zapomniałem nazwiska osoby szukanej) i porównałem z plikiem jaki mam na dysku.
Na dysku mam, że zmarły mąż w 1940r. - Jan Szymański - ma ... 32 dni (nie zmieniłem w pośpiechu zapewne wieku z dni na lata podczas indeksowania i dni zostały z poprzedniego aktu). Ale w BASI jest, że Jan umarł w wieku 1 miesięcy:

Kod:
Białków (par. rzymskokatolicka) - akt zgonu, rok 1840 , Księga urodzeń, małżeństw i zgonów
Jan Szymański (1 miesięcy)
, rodzice: Wawrzyniec Szymański
, Maryanna ,
małżonek Małgorzata Marszałek


Pobrałem plik asia z BASI i tam też jest wiek zmarłego 32 dni!

To dlaczego BASIA wyświetla wiek 1 miesięcy???

A wracając do kłótni o błędach w indeksacji - dzięki temu jak i kilku wcześniej zauważonych swoich błędów w indeksacji ... już chyba nie będę się irytował znajdowanymi kolejnymi błędami w BASI :) Zdarza się po prostu ...

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 03:01 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
Slawo napisał(a):
A wracając do kłótni o błędach w indeksacji - dzięki temu jak i kilku wcześniej zauważonych swoich błędów w indeksacji ... już chyba nie będę się irytował znajdowanymi kolejnymi błędami w BASI :) Zdarza się po prostu ...

Na wszystko znajdzie się wytłumaczenie :) Nasze metryki niestety zawierają wiele błędów, a my im więcej indeksujemy tym się w nich utrwalamy. Nie znamy powodów ich powstania, ale można sądzić iż jest to specjalne działanie manipulacyjne nazwiskami ówczesnych piszących w celu zamazania prawdy i kierujące nasze myśli na drogę jaką manipulujący chciał osiągnąć. Im więcej tkwi się w błędach tym ich się nie widzi i wtedy wydaje się ,że wszystko układa się według naszej woli i naszego widzenia, a nie to co rzeczywiście odpowiada prawdzie. Proponuje poczytać książki Ludwika Flecka jak i bardzo ciekawą książkę Władysława Strzemińskiego „Teoria widzenia” , w której autor udowodnił , że świadome widzenie ulega przemianom pod wpływem różnych czynników. W procesie widzenia nie to jest ważne co mechanicznie wychwyci oko, lecz to co człowiek uświadamia sobie ze swojego punktu widzenia. Wobec tego wydaje nam się, że przepisujemy z metryk prawidłowo, a w rzeczywistości okazuje się że z błędami. Nie jest to wina indeksującego, tylko zbyt dużej ilości nieprawidłowych zapisów w metrykach, które mają niekorzystny wpływ na nasze widzenie. Przestałam indeksować jakiś czas temu ponieważ przeraziłam się błędami jakie znalazłam w swoich indeksach. Byłam przekonana, że przepisuję prawidłowo i tych błędów nawet sprawdzając nie widziałam, dopiero po ponownym sprawdzeniu po jakimś czasie okazało się, że one istnieją. Wobec tego zaczęłam dochodzić przyczyny ich powstania. Zresztą pisałam na tym forum o tym zjawisku jakiś czas temu.

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 07:58 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1742
Lokalizacja: Gdańsk
Witam.

Po to są komentarze na BaSI, żeby wpisać w nie istotne uwagi, i na pewno poszukujący zwracają na nie uwagę.

Lecz ważniejsza dla mnie w tym temacie jest istota samego postu napisanego, forma w jakiej jest zawarta treść.
Zauważyć, wychwycić błąd - jak najbardziej.
Poprawić - również jak najbardziej.
Ale róbmy to dla poszerzenia wiedzy, a nie dla krytyki, nie dla pokazania swojego "ja".
Poprawiajmy błędy, ale nie wytykajmy, wskazujmy drogę, ale nie pouczajmy.

Uczono mnie w domu szacunku dla ludzi, mówiono " szanuj innych, to sama będziesz szanowana; szanuj innych, to i siebie będziesz szanowała".

Uważam, że wszystko zależy od tonu, w jakim jest post napisany.
Każdy błąd można naprawić, ale róbmy to bez pouczania, krytykowania, w stylu -
" Ja wiem, Ty nie wiesz".

Nie od dziś zdarzają się posty, w których wyraźnie jest aluzja do konkretnej osoby, pisane nie w stylu
"pomogę, bo znalazłem błąd", tylko w stylu "zrobiłeś błąd, to ma być tak".
Wskazujmy błędy, ale w sposób przyjazny.

cyt.
"...nie akceptuje nawet nie krytyki, a tylko zwrócenie uwagi na popełniony błąd..."
W tym wypadku - posty kierowane pod adresem jednej i tej samej osoby, pisane w ten sposób, to nie jest to tylko zwrócenie uwagi, jest to nie tylko krytyka, lecz właśnie hejt.

Wskazujmy błędy, ale w sposób przyjazny.

Szanujmy się nawzajem, nie poniżajmy, wspierajmy się, bo na tym sens naszego życia polega.
Na wzajemnym akceptowaniu siebie.

Ps.
Wyobraź sobie Wojciechu, że do błędu potrafię się przyznać, i nawet za swoje błędy umiem przepraszać. Tego mnie również uczono w domu.

I tego Wszystkim życzę - Wzajemnego Szacunku:D
Pozdrawiam serdecznie.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Gosia53 napisał(a):

I właśnie, żeby nie narażać się na tego typu wypowiedzi, indeksuję tylko dla siebie - jak się pomylę, to tylko ja mogę sobie coś powiedzieć.



I to jest główna różnica, że ja indeksuję dla wszystkich, nie tylko dla siebie, nie oczekując niczego w zamian. Nie mnie to oceniać i w to nie będę wnikał i nie oczekuję odpowiedzi, ale czy tak samo przyznałabyś się do błędu, gdybyś swoje indeksy udostępniła wszystkim...

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 11:36 
Offline

Dołączył(a): 28 lut 2017, 07:45
Posty: 1742
Lokalizacja: Gdańsk
cyt: "I to jest główna różnica, że ja indeksuję dla wszystkich, nie tylko dla siebie, nie oczekując niczego w zamian. Nie mnie to oceniać i w to nie będę wnikał i nie oczekuję odpowiedzi, ale czy tak samo przyznałabyś się do błędu, gdybyś swoje indeksy udostępniła wszystkim..."

Nie unikam odpowiedzi na pytania skierowane do mnie. Wprawdzie nie lubię brać udziału w takich dyskusjach, ale skoro już powiedziałam "A", powiem i "B".

Pisząc o "indeksacji dla siebie" myślałam o indeksowaniu akt moich przodków, tylko i wyłącznie - robię to dla rodziny, dla siebie, dla potomnych.
Więc nie pisz mi, proszę, Wojciechu, że robię tylko coś dla siebie.
Mimo swoich lat, pomagam innym do tej pory. Środowisko w którym się obracam jest mi za to wdzięczne i to wystarczy za wszystkie słowa.

Nie mam takiej wiedzy i doświadczenia, jak Wy Wszyscy na forum, którzy pomagacie nam i indeksujecie - nie mnie brać się za indeksowanie dla ogółu.
Byłoby z tego więcej problemów niż pożytku.
Jak widzisz umiem się do tego, jak i do błędów swoich przyznać - nie znam się na wszystkim.

Jestem wdzięczna Wszystkim Indeksującym i Pomagającym za to, co robią, a robią Wielką Rzecz.
I staram się, w miarę moich sił, również cokolwiek od siebie dać na forum, więc nie biorę tylko do siebie.

Pozdrawiam.
Kaniewska Małgorzata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 paź 2019, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 09 paź 2013, 14:30
Posty: 588
miroslawa napisał(a):
Slawo napisał(a):
A wracając do kłótni o błędach w indeksacji - dzięki temu jak i kilku wcześniej zauważonych swoich błędów w indeksacji ... już chyba nie będę się irytował znajdowanymi kolejnymi błędami w BASI :) Zdarza się po prostu ...

Na wszystko znajdzie się wytłumaczenie :) Nasze metryki niestety zawierają wiele błędów, a my im więcej indeksujemy tym się w nich utrwalamy. Nie znamy powodów ich powstania, ale można sądzić iż jest to specjalne działanie manipulacyjne nazwiskami ówczesnych piszących w celu zamazania prawdy i kierujące nasze myśli na drogę jaką manipulujący chciał osiągnąć. Im więcej tkwi się w błędach tym ich się nie widzi i wtedy wydaje się ,że wszystko układa się według naszej woli i naszego widzenia, a nie to co rzeczywiście odpowiada prawdzie. Proponuje poczytać książki Ludwika Flecka jak i bardzo ciekawą książkę Władysława Strzemińskiego „Teoria widzenia” , w której autor udowodnił , że świadome widzenie ulega przemianom pod wpływem różnych czynników. W procesie widzenia nie to jest ważne co mechanicznie wychwyci oko, lecz to co człowiek uświadamia sobie ze swojego punktu widzenia. Wobec tego wydaje nam się, że przepisujemy z metryk prawidłowo, a w rzeczywistości okazuje się że z błędami. Nie jest to wina indeksującego, tylko zbyt dużej ilości nieprawidłowych zapisów w metrykach, które mają niekorzystny wpływ na nasze widzenie. Przestałam indeksować jakiś czas temu ponieważ przeraziłam się błędami jakie znalazłam w swoich indeksach. Byłam przekonana, że przepisuję prawidłowo i tych błędów nawet sprawdzając nie widziałam, dopiero po ponownym sprawdzeniu po jakimś czasie okazało się, że one istnieją. Wobec tego zaczęłam dochodzić przyczyny ich powstania. Zresztą pisałam na tym forum o tym zjawisku jakiś czas temu.

Wydaje mi się ,że trzeba skończyć tą jałową dyskusje o błędach, a zająć się przyczynami ich powstawania. Bo to , że powstają to chyba każdy widzi w tym wątku. Kto podejmuje się indeksacji powinien liczyć się z powyższym efektem.
Jest on bardzo ważny ponieważ utrwalanie błędów doprowadza do dość długotrwałego problemu ich nie widzenia, nawet w wykonywaniu innych prac pisemnych niż indeksacja metryk.
Wychodzenie z tego faktu dość długo trwa. Jednorazowe literówki zwane „ chochlikami „ to są już pierwsze sygnały, że dochodzi do zaburzeń związanych z nieprawidłowym widzeniem, ale poważniejsze błędy powstają już po dłuższej indeksacji”
Nie można tego „zwalić” na wiek, czy też już istniejące problemy widzenia, gdyż uważam , że osoba , która podejmuje się indeksacji, chce ją wykonać jak najbardziej rzetelnie.
Sami wiemy jak trudno jest wyprostować utrwalony błąd i go zrozumieć jeżeli trwamy w nim dość długi czas, a skoro o nim nie wiemy to cały czas go powielamy.

Jeden indeksujący jest na czynniki go wywołujące odporny, drugi zaś nie. To zależy od umiejętności i wiedzy indeksującego. Wobec tego można wysnuć wniosek , że nie każdy ma predyspozycje do indeksacji.

Problem dotyczy wielu osób zaskoczonych „wyłapaniem” błędów przez innych. Rozpoczynają się niepotrzebne oskarżenia, a może przyczyna leży właśnie w nadmiernych błędach w metrykach.
Wobec tego zanim "rzuci" się oskarżenie rozważmy każdą możliwość, bo z naszej pracy korzysta wiele ludzi i nic przyjemnego nas nie czeka kiedy ktoś znajdzie taki błąd i zarzuci nam między wersami lub wprost- nierzetelność.

Pozdrawiam,
Mirosława Giera


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 10:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Błędy rzecz ludzka. Ja indeksuję i już nie pamiętam, ale sam prosiłem kiedyś Piotra o udostępnienie mojego maila krambud@epf.pl do publicznej wiadomości. Jeżeli ktoś zauważy błąd w moich indeksach proszę o kontakt.

Pozdrawiam.

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 kwi 2009, 17:30
Posty: 5180
Rafale,
jestem pełna podziwu i szacunku dla Twojej pracy.


Jest zasadnicza różnica pomiędzy Twoimi indeksami, sporządzonymi poprzez program ASIA i materiałów zamieszczonych na SZwA.
Przy korekcie pobierasz przekazany z błędem plik z ASI, korygujesz i wysyłasz ponownie. Piotrowi nie zabiera to wiele czasu.

Indeksy sporządzone z metrykaliów bedących tylko w dyspozycji archiwów czy też zamieszczonych na FS,
sporządzane są w Excel-u, i w takim formacie (excelowskim arkuszu) przekazywane są do Piotra.
Piotr musi je przerobić do takiego formatu, aby były widoczne i przeszukiwane w BASI.
Tych plików indeksujący wg mnie nie może już powtórnie pobrać z ASI do ewentualnej korekty i przesłać ponownie.
Dlatego te błędy wiszą już w wyszukiwarce BASIA i wisieć będą.

Jest to moja dedukcja jak to wszystko działa, nie jestem informatykiem i mogę się mylić.

_________________
Pozdrawiam Danka

Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych.
ks. Jan Twardowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 19:38 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
DankaW napisał(a):
Jest to moja dedukcja jak to wszystko działa, nie jestem informatykiem i mogę się mylić.


Do adminowania stroną www i bazą danych z której ona korzysta nie potrzeba informatyka :) Ja nie jestem informatykiem a "grzebaniem" w cms-ach, skryptach php i bazach danych zajmuję się od ... odkąd istnieje www.

Byłoby o wiele szybciej i prościej korygować błędy, gdyby admin zrobił jakiś prosty systemik ich zgłaszania od razu po znalezieniu przez internautę (wysyłanie jednej linijki skryptem - ukryty numer id wpisu w bazie, co było, co powinno być) - admin lub jakiś zaufany pomocnik mógłby jednym kliknięciem zatwierdzać lub odrzucać zgłoszenia i szybciej by to działało. Bo teraz upłynęło już wiele lat od początków ASI/BASI i dziesiątki zapewne indeksatorów już przestało nawet zaglądać na forum czy do BASI ... i nigdy już nic nie poprawią. A obecni tacy jak ja nie zawsze mają ochotę nawet jak sami w swoich indeksach znajdą błąd.

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2019, 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2015, 12:58
Posty: 302
AlpaCino napisał(a):
U mnie również po aktualizacji pojawia się błąd "122 at: HttpSendRequest" przy pobieraniu skanów z serwera. Skany się nie ładują.

Ponawiam prośbę o wstawienie na stronie bazy linku do programu wraz z wyszczególnieniem aktualnej wersji.
Dobrze by też było, gdyby na stronie "Profil użytkownika" w tabeli zarezerwowanych i zindeksowanych materiałów sygnatura po kliknięciu odsyłała na odpowiednią stronę jednostki szukajwarchiwach.pl.


Stary problem powrócił i nie mogę ściągnąć żadnych skanów. Czyściłem foldery ze skanami i reinstalowałem aplikację - bez zmian.

_________________
Pozdrawiam
Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2019, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Kuba
"122 at: HttpSendReques" to błąd komunikacji z SzWA. Spokojnie - odnowi się

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2019, 18:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Witam serdecznie
Czy mogę w jakiś sposób dowiedzieć się jakie są ramy czasowe indeksów z Parafii Poniec w BaSIA. Dodam że są one wykonane z ksiąg w AA w Poznaniu

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 06:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
W BASIA przechodzisz do zakładki 'Zawartość Bazy'. Na mapce - powiększając ją - wyszukujesz Poniec. Kiedy klikniesz na czerwonym wskaźniku położenia miejscowości, po prawej stronie wyświetlą Ci się m.in. poszczególne rodzaje ksiąg z zakresem czasowym jaki został zindeksowany.
Dla Ponieca są to:
Parafia katolicka
chrzty: 1704, 1750, 1760, 1866-1901

Urząd Stanu Cywilnego
urodzenia: 1874-1888
małżeństwa: 1874-1888
zgony: 1874-1888

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 13:08 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
W BASIA przechodzisz do zakładki 'Zawartość Bazy'. Na mapce - powiększając ją - wyszukujesz Poniec.

... albo klikasz w link pt. Pełna lista w porządku alfabetycznym - z prawej strony mapki, otwiera się okno z wykazem parafii i danych o nich, wciskasz CTRL+F, wpisujesz Poniec i masz szukane dane.

Dodam, że jeszcze sporo skanów aktów z tej parafii jest niezindeksowanych w BASI i czekają na chętnych do wysiłku i pomocy innym :)

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 13:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Slawo napisał(a):
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
W BASIA przechodzisz do zakładki 'Zawartość Bazy'. Na mapce - powiększając ją - wyszukujesz Poniec.

... albo klikasz w link pt. Pełna lista w porządku alfabetycznym - z prawej strony mapki, otwiera się okno z wykazem parafii i danych o nich, wciskasz CTRL+F, wpisujesz Poniec i masz szukane dane.

Dodam, że jeszcze sporo skanów aktów z tej parafii jest niezindeksowanych w BASI i czekają na chętnych do wysiłku i pomocy innym :)


Krzysztof jest osobą indeksującą, więc przypuszczam, że chodzi o dodanie ksiąg, które zindeksował.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lis 2019, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Wielkie dzięki za pomoc. Zapomniałem o tej pełnej liście w porządku alfabetycznym. O to mi właśnie chodziło :D !

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2019, 13:58 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
Jednostki, które skupiają kilka czy kilkanaście lat z danej parafii, według mnie powinny być jakoś podzielone na mniejsze części.
Bo kto zindeksuje np. Kleczew urodzenia 1862-1877 (a faktycznie to zaczyna się od 1866r.) - 601 skanów!?
Kto zindeksuje Złotków 1851-1879 (647 skanów!)?

A z takiego Złotkowa wystarczyłoby na początek choćby zindeksowanie indeksów urodzonych (spisów).
Bo tak na masochistę, który podejmie się indeksowania 640 skanów możemy się nie doczekać nigdy ...

I jeszcze znalazłem BŁĄD w indeksach parafii OSTROWĄŻ - nie ta jednostka!
https://szukajwarchiwach.pl/54/793/0/6.1/40/ - taki link w Basi a faktycznie indeksy dotyczą jednostki 41 (nie wiem jak z innymi jednostkami, czy też czasami nie są przesunięte o rok)

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2019, 05:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Bardzo przepraszam ale co to jest "601 skanów!" ?? Jestem początkującym indeksatorem ale np. księgi poznańskie to zawsze ponad 400 skanów a zrobiłem ich wiele. Nie liczba skanów jest istotna tylko zainteresowanie osoby indeksującej daną parafią.

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2019, 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2010, 19:57
Posty: 425
Lokalizacja: Gdynia, Grzegorzew pow. kolski
Sławek :oops: :oops: :oops:

_________________
Rafał Kędziora syn Leona.


1/4 Kędziorów ze Skowrońskimi ( Poznań - Środa Wlkp.), 1/4 Żurów z Banaszakami ( Kościan ), 1/4 Warteckich z Drabinami (Iwanowice - Brudzew Kolski ), 1/4 Durków z Przeorami ( Turek - Wilamów - Grzegorzew )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2019, 22:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2013, 09:11
Posty: 5110
Lokalizacja: Poznań
Piotrze,
Wysłałem dziś na Twój adres indeksy parafii Smolce:
chrzty 1637-1734
śluby 1637-1796
zgony 1667-1802
Księga (skany) jest dostępna wyłącznie w AAP, więc z pewnością komuś się przyda.

_________________
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2019, 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2007, 10:55
Posty: 166
Lokalizacja: Komorniki
Czy może mi ktoś podesłać formatke w excelu do indeksacji akt w archiwum archidiecezjalnym? 8107473 (małpa)wp.pl
Pozdrawiam
Marcin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2019, 19:00 
Offline

Dołączył(a): 12 mar 2019, 13:55
Posty: 6
Witam.Mam pytanie czy od 22.11.2019 w BaSi nie ma nowych indeksacji.pozdrawiam irena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2019, 07:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2218
Lokalizacja: Poznań
Nie, nie ma. Ostatnie dane wczytał Łukasz 212 listopada

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2019, 09:47 
Offline

Dołączył(a): 03 cze 2014, 11:57
Posty: 5188
Paweł Wietrzykowski napisał(a):
Nie, nie ma. Ostatnie dane wczytał Łukasz 212 listopada
To najdłuższy miesiąc :roll:

_________________
pozdrawiam Grażyna
bugakg@gmail.com

"Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim''


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2019, 10:09 
Offline

Dołączył(a): 09 sty 2019, 11:08
Posty: 444
Lokalizacja: ok. Poznania, ok. Koła-Kościelca-Brudzewa
U mnie Basia na wp.pl trafi zapewne automatycznie do "spamerów" ... po wysłaniu mi prawie 50 e-maili. A czy można wysyłać do BASI więcej niż 50 jednostek? Bo zarezerwować można tylko 50 a ja wysłałem już 44 i jeden poprawiony :lol: :roll:

_________________
Jak edytować czy scalać dodane przez innych profile publiczne na DARMOWYM koncie w Geni?
Wyszukać w drugiej przeglądarce będąc niezalogowanym, skopiować link do profilu i "odpalić" w przeglądarce, gdzie jesteś zalogowany/a.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2019, 10:49 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2017, 12:19
Posty: 6
Mam problem z zalogowaniem do Basi. Nie wiem czego zapomniałem, loginu, hasła, a może jednego i drugiego. W każdym bądź razie nic nie wchodzi.
Próbowałem zarejestrować się od nowa, ale system blokuje działanie, bo adres mailowy jest wykorzystywany.
Napisałem wiadomość do admina. Odpowiedzi nie dostałem...
Czy może mi ktoś pomóc?

_________________
Pozdrawiam
Grześ


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL