Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 18 kwi 2024, 16:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2020, 16:21 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2015, 11:37
Posty: 3
Witam, dawno mnie tu nie było, gdyz moje poszukiwania staneły w miejscu, szukałam wtedy mojego pradziadka Marcina Leraczyka, nic poza tym kiedy poszedł na wojnę i zginął nie wiedziałam. Ale teraz udało mi sie wraz z moim bratem dokopac dzięki listom i pamiętnikowi do wielu informacji, problem jest tylko z gdzie mógł byc pochowany. Co wiemy; walczył wojsku pruskim do dnia smierci czyli 17.lipca 1915 r. wtedy zginął w akcie zgonu figuruje ta data i miejscowosc Czerniczyn.
Prosimy o pomoc, poniewaz dalej już bez waszej pomocy i wiedzy nie znajdziemy mogiły naszego pradziadka. VIOLETTA FIETZ


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 sty 2020, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Nie zginął, ale zmarł w szpitalu, w polnym lazarecie nr 2 przy 11 Bajernowskiej Dywizji Piechoty. http://des.genealogy.net/search/show/2783772
Michał


Ostatnio edytowano 15 sty 2020, 20:28 przez Pawełczyk, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2020, 20:45 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2015, 11:37
Posty: 3
Witam ,to nas pan zaskoczył, tzn.że musiał być ranny i zmarł od ran tak myślę. A czy wiadomo coś o miejscu pochówku.? Dziękuję i pozdrawia.Violetta Fietz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2020, 23:02 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2014, 19:16
Posty: 400
Lokalizacja: Puszczykowo
To raczej Dywizja Bawarska a nie Bajerowska – 11. Königlich Bayerische Infanterie-Division. Tak czy inaczej zarówno ta dywizja jak i pruski 3. Pułk Grenadierów w którym służył Marcin Leraczyk walczył wówczas na froncie wschodnim co potwierdza zresztą miejscowość Czerniczyn. Być może został on pochowany w Hrubieszowie (na szybko sprawdziłem że jest tam cmentarz wojenny) albo jakimś innym cmentarzu w tamtej okolicy?

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz

Poszukuję: Bartczak (Mchy, Sebastianowo, Nowe Miasto), Pietruszyński (Dąbrowa, Skórzewo), Filipiak (Śmiełów, Międzychód), Pawlak (Sierniki), Stachowiak (Kotusz, Karśnice, Wąbiewo), Dolata (Parzęczewo), Taciak (Sierniki), Nyczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2020, 08:02 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2008, 21:36
Posty: 491
Lokalizacja: Września
Tak, przepraszam za niedokładność, dla mnie jest to oczywiste. Na szczęście podałem link.
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sty 2020, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2015, 11:37
Posty: 3
Dziękuję bardzo Panie Grzegorzu za informację.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL