Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 16:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 lip 2020, 08:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2012, 18:53
Posty: 90
Lokalizacja: Międzyrzecz
dzień dobry :)

od lat próbuję ustalić jaką drogą i kiedy mój teść przybył na ziemie odzyskane, dokładniej do Trzemeszna lubuskiego. Mieszkał w Daszawie koło Stryja na Ukrainie.tam sie ożenił , miał syna i siostrę młodszą od siebie. Moja wiedza jest uboga . Mam jedna fotkę ślubną siostry gdzie stoi moj teść z zoną, obok jego ojciec Władysław i macocha, siostra zmarłej matki teścia. Moj teść był wywieziony na roboty do Niemiec ( śladu w aktach brak), służył w wojsku jako szeregowy (śladu brak )przyjechał na ziemie odzyskane i tez nie ma zapisu. Dwa dni temu odwiedziłam wnuczkę siostry teścia, która to mieszka nadal w domu po babci i zabrała sis do przeglądania papierów i fotek. Znalazła się karta przesiedlenia z roku 1946 z Kazachstanu do Sulęcina a dalej do Trzemeszna poprzez Wągrowiec, Poznań. Może to jest ślad? może mój teść też ta drogą przybył ? czy jest gdzieś spis , szukałam usilnie i nic konkretnego nie znalazłam :( wnuczka siostry teścia twierdzi ,że mój teść był tu przed nią i ściągał ją do siebie ale na ile to prawda to nie wiem.
Byłabym wdzięczna za podpowiedź gdzie mogę odszukać list osób przesiedlanych z rejonu Stanisławowskiego .

pozdrawiam serdecznie
Marlena Stopka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 102 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL