Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 23 kwi 2024, 14:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2022, 21:07 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 126
Dobry wieczór już od dłuższego czasu szukam coś na temat mojej praprababci Władysławy. Władysława Walczak zd.Gabryel jej mąż to Ludwik Walczak syn Stanisława i Franciszki Klinik nie znam daty ich ślubu, ale pierwsze ich dziecko to Józef z 1929 mieli jeszcze czwórkę Gabrielę, Mariana,Jana i Sylwestra nikt już nie żyje. Praprababcia zmarła w trakcie wojny leży na cmentarzu w Koźminie Wlkp. niby zmarła 19 września 1940r. a urodzona 24 lipca 1898r. wnuki Władysławy mówią że najprawdopodobniej to jest przybliżoną datą i dokładna jest nie znana jeden wujek powiedział że niby znaleziono ją martwą na polu w Polskich Olędrach, babcia Władzia niby zmarła na tyfus i była zakopana z innymi zarażonymi gdy ona zmarła jej mąż był na wojnie niestety nic nie umiem potwierdzić bo nikt nic nie wie, szukałem czegokolwiek o Władysławie ale żadnej nie znalazłem która by urodziła się 1898 ale może coś przeoczyłem ale może coś gdzieś jest na temat jej przodków lub jej śmierci.

Pozdrawiam
Krystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2022, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015, 18:52
Posty: 696
Witam, czy nie będzie to Akt Urodzenia Władysławy?
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... i=11951835
a tu akt urodzenia Ludwika Walczaka
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/en/ ... i=11951769
i już coś nowego ;)

_________________
Pozdrawiam
Marek

*Dum tempus habemus, operemur bonum.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2022, 10:34 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 126
Tak prapradziadek Ludwik jest z sierpnia 1906 i to się zgadza.:)
A jeśli chodzi o praprababcie Władysławę z okolic Koźmina są dwa akta właśnie 1901 i jeszcze 1906 więc tak z 1906 wyszła później za Krysia czy jakoś tak. Więc jest tylko ta jedna z 1901r. Gdyby udało się odnaleźć akt ślubu lub zgonu to może bym wiedział czy Piotr i Franciszka Gabryl to moi praprapradziadkowie.Ale dziękuję za akt urodzenia Władysławy z 1901 teraz chociaż mam pełną datę urodzenia:) akt ślubu pewnie jeszcze nie jest opublikowany bo 100lat pewnie nie minęło jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie:)

Pozdrawiam
Krystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 kwi 2022, 13:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2015, 18:52
Posty: 696
Witaj Krystianie !
Faktycznie Akta Małżeństw zapewne nie są jeszcze opublikowane, jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyś napisał do Urzędu Stanu Cywilnego w Koźminie! Ja napisałbym do Urzędu podał datę zgonu Prababci (datę orientacyjnie) Akt Małżeństwa zapewne jest jeszcze w Urzędzie i odnalezienie nie będzie trudne, pisałeś, że pierwsze dziecko urodziło się w roku 1929 to Aktu Małżeństwa trzeba szukać w roku 1928?
Życzę sukcesów w poszukiwaniu informacji

_________________
Pozdrawiam
Marek

*Dum tempus habemus, operemur bonum.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 130 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL