Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 18:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 sty 2007, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Szukane nazwiska: Andrzejczak / Andrzejewski / Jędrzejczak Dziembiński / Ziębiński Gabryszak Gryger Grzeszkiewicz / Grzeszkowiak Jankowski Kucak Kuraszkiewicz Leśniewicz Mendelski Musiałowski Orłowski Rusin Szołczewska? Szulczewski Szymański Tarnecki Walczak Wiśniewski Wojtasik / Wojtasiak Woźniak Zgórski

Miejsca: głównie pogranicze kujawsko-wielkopolskie, parafie: Gębice Kościeszki Kwieciszewo Ostrowo mogileńskie Polanowice Powidz Pyzdry Rąbiń pow. Kościan Siedlimowo Skulsk (Lisewo, Łuszczewo, Rakowo) Strzelno Wilczyn Wójcin

Poszukuję wiadomości n.t. przodków, potomków n/w

pokolenie IV - pradziadków:
1. Anastazja Wojtasik (1879 – 1925) + Jan Zgórski (1874 – 1959) + II żona Stanisława Skonieczna (1892 - 1964) = razem 14 dzieci (powiat Strzelno)
2. Marta Gabryszak (1880 – 1962) + Władysław Musiałowski (1876 – 1945) = 13 dzieci (okolice Strzelno/ Mogilno)
3. Anna Andrzejczak (1881 – 1913) + Marian Jankowski (1874 – 1940) + II żona Władysława Rusin (1891 – 1957) = razem 12 dzieci (parafia Skulsk, Wilczyn, Gębice)

pokolenie V - prapradziadków:
1.Michalina Szulczewska (1842-1909) + Augustyn / Bogusław Zgórski (1834 – 1898) możliwe nazwisko Górski = 6? dzieci: Katarzyna Wielińska, Franciszka Bukowska, Jan, Wiktoria Szczepańska, Józefa Szczepańska, Stephan (powiat Strzelno)
2. Józef Wojtasik (1840-1907) + Katarzyna Woźniak (1849-1938) (powiat Strzelno) = dzieci: Tomasz, Antonina, Marianna Stawicka, Kazimiera, Wawrzyn, Anastazja Zgórska, Andrzej, Elżbieta Wielińska, Zofia Zakrzewska, Stanisława Sarnowska
3. Wiktoria Gryger (ur ok 1844 - 1905) + Jakub Musiałowski / Musiałkowski (ur ok 1836-1921) (okolice Strzelno, Mogilno, Orchowo, Smolniki par. Powidz) + I żona nieznana
4. Rozalia Kuraszkiewicz (ur ok. 1856) + Franciszek Gabryszak (ur ok 1845) = 11 dzieci: Andrzej, Pelagia Szulczewska, Stanisław, Marta Musiałowska, Józefa Durska, Ewa, Balbina, Józef, Kazimierz, Władysław, Marcin
5. Paweł Jankowski (ur 1827-1876) + Katarzyna Grzeszkiewicz (ur ok 1827) (okolice Wilczyn, Kleczew, Kopydłówek, Skulsk) = dzieci: Franciszek, Franciszka, Antoni, Władysław, Marian
6. Franciszek Andrzejczak (ur ok 1853 Buszkowo par. Skulsk - zm 1908 Rakowo) + Bronisława Leśniewicz (ur ok 1851 parafia Skulsk konińskie - zm 1926 Rakowo) = dzieci: Wincenty, Wojciech, Anna Jankowska, Józefa?, Weronika Woźniakowska, Jan

pokolenie VI - 3x pra
1. Pelagia Dziembińska (ur ok 1814) + Józef Szulczewski (ur ok 1814) = dzieci: Michalina Zgórska, Piotr
2. Małgorzata Walczak + Franciszek Zgórski = dzieci: Franciszek, Augustyn (Bogusław)
3. Mateusz Andrzejczak + Marianna Szymańska (parafia Skulsk) = dzieci: Franciszek, Szczepan
4. Bartłomiej Leśniewicz (ur ok. 1819) + Apolonia Mendelska 1v Kędzierska (Pyzdry i parafia Skulsk) = dzieci: Bronisława Andrzejczak, Cecylia Olejniczak
5. Michalina Orłowska (ur ok 1791 - 1847) + Jan Jankowski (ur ok 1793 – 1851) + II żona Zuzanna Kowalska = dzieci: Józef, Jan, Paweł, Walenty, Józefata (parafie Wójcin i Wilczyn)
6. Petronela Tarnecka + Piotr Grzeszkowiak /Grzeszkiewicz = dzieci: Katarzyna Jankowska
7. Marianna Kucak / Mikołajowna (ur ok. 1807-1892) + Antoni Wojtasik (ur ok. 1800-1850) = dzieci: Marianna, Michał, Wawrzyniec, Józef, Julianna, Walenty, Jan, Antoni
8. Michał Woźniak (wdowiec po NN, ur ok. 1818- 1873) + Józefina zd Woźniak (ur ok. 1822 „in Polen”-1903, II mąż Piotr Wiśniewski) = dzieci: Katarzyna Wojtasik, Marianna, Józef
9. Wojciech Kuraszkiewicz

pokolenie VII - 4x pra
1. Stanisław Jankowski + Antonina? = dzieci: Jan
2. Walenty Mendelski (ur ok. 1779) + Ewa Szołczewska? (ur ok. 1783) = dzieci: Elżbieta Roman, Apolonia 1v Kędzierska 2v Leśniewicz, Antonina Witkowska (parafie: Rąbiń pow. Kościan, Pyzdry, Wilczyn, Skulsk)

Pozdrawiam, Marzena


Ostatnio edytowano 04 kwi 2013, 00:05 przez menka, łącznie edytowano 8 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 wrz 2007, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Doszło mi nowe nazwisko do poszukiwań: w pokoleniu 3x pra szukam wiadomości o małżonkach Franciszek Zgórski/ Górski i Małgorzata z d. Walczak, żyli na pewno około 1834 roku, bo w sierpniu urodził im się syn, mój 2x pradziadek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2008, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2008, 20:31
Posty: 4
Lokalizacja: szczecin
witam,moja prababcia nazywała się Zofia Andrzejczak. jej mąż to Stanisław Jankowiak. a jej rodzice to Wawrzyniec i Weronika. mieszkali w miejscowości Wościejewice czy jakoś tak, w Wielkopolsce. tyle o Andrzejczakach wiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2008, 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Najstaszą znaną mi osobą o nazwisku Andrzejczak jest moja prababcia, Anna z Andrzejczaków, zmarła w parafii Skulsk pow. koniński nie wcześniej niż wrzesień 1911, nie później niż styczeń 1914 , niestety brak wpisu o zgonie powoduje brak dalszych informacji (tymczasowy jak mniemam).

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2008, 18:19 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2008, 20:31
Posty: 4
Lokalizacja: szczecin
podejrzewam że Anna ma jakis związek z moją rodzina gdyż to imię jak bumerang powraca w każdym pokoleniu od strony babci,ja równiez tak mam na imię. niestety nie mam możliwości zapyać babci o to gdyz niezyje ona od 2 lat. a ja aktualnie mieszkam dośc daleko od stron rodzinnych babci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 kwi 2008, 00:14 
Offline

Dołączył(a): 09 kwi 2008, 00:01
Posty: 1
Witam,
Mam w swoim drzewie dość dużo osób o nazwisku Musiałowski / Muszałowski. Najstarszy znany mi przedstawiciel rodu to Józef Musiałowski urodzony w 1852r. w Szubinie k/ Bydgoszczy. Ożenił się z Marianną Walkowiak. Mieli dzieci: Aleksego, Maksa, Andrzeja, Jana i Annę. Z Szubina Andrzej i Jan "jakoś" trafili na Wołyń, potem zostali wywiezieni do Kostromy.
pozdrawiam
Małgorzata


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09 kwi 2008, 23:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Mój pradziad, Władysław Musiałowski, urodził się w 1876 r we wsi Bielsko w ówczesnym powiecie inowrocławskim (później był to powiat Strzelno) jako syn Jakuba i Wiktorii Gryger. Niestety o Jakubie nic więcej mi nie wiadomo. Łączy naszych Musiałowskich rejon, czy łączą ich więzy krwi ? Nie wiem.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 20:52 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2009, 20:42
Posty: 2
:mrgreen:
nazywam sie janusz jankowski
poszukuje informacji o przodkach
moj ojciec Andrzej syn Tadeusza mieszka w Wilczynie. Wiem z opowiesci niestety tylko, ze dziadek mial 10-ro lub 11-ro rodzenstwa. Czesc z nich mieszka w Tucholi i okolicach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lut 2009, 22:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Witam, mój dziadek też Tadeusz :D ur w 1911 Kolonia Lisewo par. Skulsk, jego ojciec Marian ur w 1874 Kopydłówek, chrzest Wilczagóra, ojcem Mariana był Paweł ur ok 1832. Nie znam rodzeństwa Pawła i Mariana, znam za to dokładnie rodzeństwo dziadka Tadeusza. Wiem, że w Wilczynie są Jankowscy, ale nie wiem, czy spokrewnieni z moimi. Cóż, nazwisko b. popularne. Nazwiska żon są w pierwszym poście, czy nic Ci nie mówią? Jak długo Twoi Jankowscy mieszkają w Wilczynie i skąd przybyli?

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2009, 21:41 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2009, 20:42
Posty: 2
No coz. Pewnie to zbieznosc nazwisk ale czekam jeszcze na jakies info od mojej mamy. Nie wiem dokladnie od jak dawna dziadkowie tam mieszkaja, chyba zaraz po wojnie. Babcia Eugenia byla wtedy polozna (odbierala dzieci). Niestety nie mam polskich liter. Dziadek pracowal w kasie rolniczej czy jakos tak. Nie wiem skad przybyli ale babcia pochodzi ze wschodu - Ukraina. Dziadka brat mieszka wciaz w Tucholi a jeden w Kamienicy. Dam znac jak tylko mama mi odpisze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2009, 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Zmieniłam pierwszy (główny) wpis. Obydwie zmiany dotyczą pokolenia prapradziadków:

Wiktoria Gryger (ur ok 1844) + Jakub Musiałowski / Musiałkowski (ur ok 1836) – ślub 1866 Powidz, Jakub był wdowcem (okolice Strzelno, Mogilno, Orchowo, Smolniki par. Powidz, Bielsko par. Ostrowo k/Mogilna)

Franciszek Andrzejczak (nie żył już w 1913 r) + Bolesława Leśniewicz (żyła w 1913 r) (parafia Skulsk, konińskie)

Wszelkie wiadomości mile widziane :)

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2009, 18:20 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam Marzeno,
Przeglądając w AAG księgi Gościeszyna (Żnin) znalazłem zapisy:
- 11.11.1892 r. zmarł w Gościeszynie w wieku 69 lat Leo (Leon) Musiałowski (ur. 1821?)
Z innych wiadomości wynika, że:
- pierwszą żoną Leona Musiałowskiego (ślub w 1850r.) była Józefa zd. ?? (pojawiają się dwa nazwiska Putczyńska, Czarucka? pewnie jedno z nich jest po pierwszym mężu). Z Józefą miał córkę Józefę Musiałowską, która wyszła za mąż za Józefa Busslera (Buszlera) w Gościeszynie w 1872 r.
- drugą żoną wdowca Leona Musiałowskiego (ślub w 1875 r.) była Elżbieta Noske (ur. 1845r.), z którą miał córkę Stanisławę Musiałowską, która wyszła za mąż za Jana Lisieckiego w 1892 r.
Pozdrawiam
Marian Busler.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Dziękuję za wpis. Na razie nie mam przesłanek, by łączyć moich Musiałowskich z Pałukami. Najstarszy znany mi Musiałowski /Musiałkowski/, to Jakub ur ok 1836, który mieszkał w Bielsku par. Ostrowo koło Strzelna, w 1866 r ożenił się będąc wdowcem z panną Wiktorią Gryger w Powidzu. Twoje ustalenia zapiszę, bo nigdy nic nie wiadomo ...

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Uzupełniłam wpis główny o szukane nazwiska w pokoleniu 3x pra (poz. 3 i 4): Andrzejczak, Leśniewicz i Wiśniewska, wszyscy najprawdopodobniej z parafii Skulsk, urodzeni w I poł XIX w. (żyli jeszcze w latach 50-tych XIX w.).
Może macie te osoby/nazwiska w swoich zapiskach?

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2009, 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
była Elżbieta Noske (ur. 1845r.)

Gościeszyn, Gościeszyn to tez moje tereny ...
czyżby Elzbieta pasuje ???/?
do
Piotr Nosek Dorota Nosek d. Polska zgon Doroty rok 1829
drugi slub
Piotr Nosek i Agnieszka Kabacińska[wdowa po Krzysztofie] s.v. Nosek d. Leśniewicz
15.11.1831Gościeszyn
świadek ; nauczyciel Szczepanski
swiadek ; Józef Jibiszewski ( trudne do odczytania) jutro zamieszcze fragment zapisu świadków
Nazwisko : Noske Noska Leśniewicz i Polski/Polska zwłaszcza ze później też występuje/ą w moich liniach

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2009, 13:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
swiadek ; Józef Jibiszewski ( trudne do odczytania)
Może być Libiszewski,chyba najbliżej.Basia

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2009, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
świadek ; Józef Jibiszewski ( trudne do odczytania)
Może być Libiszewski,chyba najbliżej.Basia

Obrazek
chyba masz rację L lepiej pasuje niż J

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2010, 17:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2009, 14:03
Posty: 103
Lokalizacja: Gniezno/Powidz
Witaj Marzeno!
Czy w Twoim drzewie wśród Musiałkowskich przewija się imię Kazimierz?urodzony ok.1850r.w miejscowości, którą odczytałem jako Bożaki jednak nie znalazłem takiej miejscowości w internecie
Poślubił 25,05,1873 Rozalię Kaczyńską w Powidzu
Niestety jak na razie nie posiadam innych informacji.

Pozdrawiam
Krystian Wiktor Kaczyński

_________________
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poszukuję informacji o nazwiskach: Kaczyński, Pietrzak, Liberkowski, Wróblewski, Nowak, Oziemkowski, Gawarecki,


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2010, 00:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2008, 22:02
Posty: 267
Lokalizacja: D-ki, PL
Hej!
Dużo szukanych przez Ciebie nazwisk wzmiankuję się w mojej okolicy (pow.szamotulski) - w razie co, służę informacją
pozdrawiam
J

_________________
poszukuję info o: Dederek -Wijewo,Brenno i okolice, Lichocki/a Duszniki, Moczyński /a - Wlkp.,Kuna: i różne jej odmiany Knopt/f ,Kropt/f, Sroka -Zębowo,Lwówek,Miedzichowo,N.Tomyśl,Bartoszewski Józef i Antonina Bartoszewska rod.Górecka -Poznań/Kaźmierz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sty 2010, 20:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Krystianie, Kazimierza żadnego na razie nie mam. Mój pra... Jakub Musiałowski/ Musiałkowski (ur ok 1836 w ?), będąc już wdowcem po nieznanej mi osobie, ożenił się w Powidzu w 1866 roku z Wiktorią Gryger. Nie znam rodzeństwa Jakuba, ani jego dzieci z 1-go małżeństwa. Wiem tylko, że w 1876 r w Bielsku urodził się mu syn, Władysław, mój pradziadek. Jak będę miała coś więcej, to napiszę.

Jacku, nie mam na razie przesłanek, by szukać moich w powiecie szamotulskim. Moi "kręcą się" na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. Dziękuję za wpis, bo może kiedyś się przyda :)

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 16:41 
Offline

Dołączył(a): 02 sie 2012, 16:22
Posty: 4
Lokalizacja: Konin
Radzę skorzystać z tej oto wyszukiwarki grobów. Ostatnio sprawdzałam i jest tam juz z 11 tysięcy zdjęć (a serwis ma niecały rok) i co miesiąc przybywa kilka tysięcy.
Na przyklad dla nazwiska Andrzejczak jest na przykład takie oto zdjęcie z Wilczyna:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 sie 2012, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Dziękuję za wpis. Moi Andrzejczakowie to parafia Skulsk, a więc po sąsiedzku

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2013, 00:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Znów uzupełniłam pierwszy (główny) wpis, zmiany dotyczą starszych pokoleń, tu link bezpośredni: viewtopic.php?f=3&t=50
Do poszukiwań doszły nazwiska: Szymański, Mendelski, Kucak i parafie: Pyzdry, Rąbiń powiat Kościan (Donatowo)

Dalsze wiadomości/podpowiedzi mile widziane

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, 09:51 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Witam!

Marzenko, ja również poszukuję Jankowskich zam. w Kolonii Lisewo par. Skulsk.
Moja prababcia zd. Jankowska Stanisława córka Józefa wychodzi za mąż za Tomasza Wychylewskego syna Józefa (Imiona ich ojców znam z umowy przedślubnej mojej Babci)

Nie wiem skąd Stanisława i Tomasz pochodzą, ale w 1885r. kiedy rodzi im się córka Bronisława (moja babcia) mieszkają na pewno w Kolonii Lisewo.

Szukam po omacku w par. Ostrowite, Wilczyn, Lubstów - tam jest dużo tych nazwisk. jak dotąd bez rezultatu.
Może masz w swoim drzewie Stanisławę i Tomasza?

Pozdrawiam - Danuta

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, 13:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Nazwiska Wychylewski nie znam i chyba nie spotkałam się z tym nazwiskiem. Za to Jankowskich jest wszędzie pełno.
Musisz dotrzeć do ślubu swojej Bronisławy, żeby ustalić jej matkę, wtedy poszukiwania ruszą.
Dziś nawet nie mogę potwierdzić/zaprzeczyć pokrewieństwa, wszystko na razie możliwe.

W aktach ślubów ze Skulska z lat 1871, 1874-76, 1878-81 występują Józefowie:
1874 – świadek Jankowski Józef lat 60 z Popielewa
1874 – świadek Józef Jankowski 34 lat z Lisewa
1875 – świadek Jankoski Józef lat 50 z Popielewa
1876 – świadek Jankoski Józef 40 lat z Lisewa
1878 – świadek Józef Jankowski 43 lat z Lisewa
1878 – panna młoda Marianna Jankowska lat 20 c. Józefa i Katarzyny Szelong, świadek Józef Jankowski 63 lat z Popielewa (ojciec niewiasty)
1878 – świadek Józef Jankowski 40 lat z Lisewa
1879 – świadek Józef Jankowski 45 lat z Lisewa
1880 - św. Józef Jankowski 39 lat z Lisewa
1881 - św. Józef Jankowski 45 lat z Koloni Lisewo

W notatkach mam 18tu Józefów Jankowskich z okolicznych parafii, z różnych lat. Moi Jankowscy pochodzą z parafii Wójcin, w połowie XIX wieku przybywają do parafii Wilczyn, potem są w parafii Skulsk (m.in. Łuszczewo, Lisewo Kolonia), w okresie międzywojennym przeprowadzają się do parafii Gębice koło Mogilna.
W swoim drzewie też mam Józefa. Moi przodkowie Jan Jankowski i Michalina zd Orłowska wśród dzieci mieli Józefa urodzonego 1822 Wójcin, który w 1842 roku w Wójcinie ożenił się z Rozalią Ciećkowską (z rodziny naszej forumowiczki „Młynarki”), niestety dalej na ślad Józefa nie trafiłam.

Reszta Józefów:
Józef Jankowski + Elżbieta = Konstancja ur ok 1870, zm 1871 Koszewo
Józef Jankowski s. Jana zm 1871 Lisewska mielnica i Salomei Chmielewskiej
Józef Jankowski ur i zm 1874 Popielewo, s. Antoniny Jankowskiej
Józef Jankowski ur ok 1835 i Małgorzata Charmacka = Katarzna ur 1875 Lisewo
Józef Jankowski ur 1879 Lisewo s. Michała i Anastazji Maćczak
Józef Jankowski + Rosalia …...lińska = Pelagia (wychodzi za mąż w 1898 w Kwieciszewie), syn Pelagii żeni się w Wilczynie
Józef Jankowski ur ok 1836 Skulska wieś, zm 1914 Kolonia Lisewo, s. Piotra i Katarzyny
Józef Jankowski ur ok 1830 + Wiktoria Czubińska = Feliks ur 1866 Kownaty
Józef Jankowski ur ok 1819 + I żona Wiktoria + II żona Katarzyna Szeląg (slub 1856 Wilczygóra), potem jego córka mieszka w parafii Skulsk
Józef Jankowski ur 1843 Marszewo, s. Mikołaja (zm 1848 Kopydłowo) i Ewy Maciejewskiej
Józef Jankowski zm przed 1828 + Anna (ich córka w parafii Wilczyn)
Józef Jankowski ur 1843 Budzisław Kościelny s. Kaspra i Franciszki Błaszak + Marianna Woźniak (ślub 1864 Wilczygóra)
Józef Jankowski ur ok 1872, zm 1874 Ostrowo, s. Józefa i Michaliny
Józef Jankowski ur ok 1837, zm 1842 Strzelno, s. Andrzeja i Justyny Barteckiej
Józef Jankowski ur ok 1825 + Michalina Andrzejewska (Andrzejak), ślub 1853 Siedlimowo
Józef Benedykt Jankowski ur 1793 Wójcin, s. Stanisława i Apolonii

Stanisławę Jankowską mam jedną: ur 1880 w Popielewie, c. Antoniny Jankowskiej

To tyle, napisz jak znajdziesz swoich, ja zrobię to samo jak na nich trafię.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 lip 2013, 14:40 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Menko!
Jesteś jak błyskawica:)
Dzięki za wszystko, teraz spokojnie przeanalizuję i jak do czegoś dojdę dam znać.
Danka

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2013, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 19 gru 2012, 16:55
Posty: 28
Lokalizacja: Koronowo
menka napisał(a):
Znów uzupełniłam pierwszy (główny) wpis, zmiany dotyczą starszych pokoleń, tu link bezpośredni: viewtopic.php?f=3&t=50
Do poszukiwań doszły nazwiska: Szymański, Mendelski, Kucak i parafie: Pyzdry, Rąbiń powiat Kościan (Donatowo)

Dalsze wiadomości/podpowiedzi mile widziane


Przez kilka dni w lipcu szukałam w AP w Inowrocławiu śladów rodziny mojego dziadka Kazimierza Musiałowskiego.Nie były to,na szczęście,zmarnowane godziny!Pragnę podzielić się informacjami o przodkach,którzy mają wspólne nazwisko,a znajdują się w różnych"drzewach";może uda się nam wspólnymi siłami rozdzielić lub połączyć te rodzinne puzzle.Efekty swoich "odkryć" próbowałam opublikować kilkukrotnie na forum,lecz technika mnie"przerosła"i nie potrafiłam skutecznie działać,by zapisy nie"ulatywały",jak mydlane bańki!
Liczę na podpowiedz,jak mam się uporać z tym problemem.Za ewentualną pomoc z góry pragnę podziękować.

Maria.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2013, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Najpierw napisz tekst w programie, którego używasz, a potem metodą kopiuj-wklej podaj na forum.
Jeśli piszesz dłuższy tekst, forum "uznaje" Ciebie za nieaktywną i wyloguje Ciebie jak będziesz chciała opublikować tekst.
Inny sposób: jeśli piszesz tekst na forum, zanim klikniesz "Wyślij" zaznacz tekst i prawym przyciskiem kliknij "Kopiuj", nie stracisz wtedy tekstu, bo możesz się powtórnie zalogować i wkleić. Chyba, że problem jest jeszcze inny, napiszę Tobie mój e-mail na PW.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2015, 21:29 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Witam

Udało mi się odszukać moich Wychylewskich i Jankowskich, choć trochę to trwało.
Pradziad Tomasz Wychylewski urodz. w Katarzynowie par. Sadlno w 1861r.
W 1884r. ślubuje w par.Skulsk ze Stanisławą Jankowską.
Z tego roku zachowane są jedynie: spis małżeństw i akta malżeństw do nr 22. Mam pecha bo moi zapisani są w rejestrze pod nr 35 .
Zapis o prababce Stanisławie znalazłam w „Aktach gminy Skulska Wieś za lata 1931-39 – rejestr mieszkańców”
Stanisława Wychelewska zd. Jankowska (wdowa)
córka Józefa i Małgorzaty Harmata
ur.26.02.1864 Lisewo – zm.28.08.1937 Lisewo

Księgi w AP Konin z 1864r. z par. Skulsk brak – a tym samym aktu ur.Stanisławy
wpis 6/1861 par. Skulsk - ślub rodziców Stanisławy (moich 2 x pra)
– Józef Jankowski ur.ok.1836r. w Łuszczewie, syn Piotra i Katarzyny ze Staszewskich mieszkających w Skulskiej Wsi
- Małgorzata Targasińska ur.~1835 w Dzierżysławiu, wdowa po Janie Targasińskim, zam. w Lisewie, córka Macieja i Katarzyny Charmatów

W 1875r. rodzi się Katarzyna Jankowska c. Józefa Jankowskiego i Małgorzaty Charmackiej
78/1880 par.Skulsk – w Kolonii Lisewo zmarła Katarzyna Jankowska, wdowa, lat 80, urodz.
w Ostrówku w Wielkim Ks. Poznańskim córka Tomasza i Marianny Staszewskich. Może to moja?

Wiśniewscy, których mam z okolic Skulska i Wilczyna
1) Andrzej Wiśniewski - ur. ~1828 Lisewo- s.Michała i Elżbiety ślub 17/1858 par.Ostrowąż
z Marianną Nowicką ur.~1838 w Budzisławiu Górnym, c. Augustyna i Marianny
Mieszkali w Lisewie

2) Wiśniewska Cecylia ur.1864 Lisewo – zm.1943 w Lisewie córka w/w Andrzeja i Marianny
ślub ~1883 (brak ksiąg) z Wojciechem Wychylewskim ur.1857 - mieszkali w Lisewie

3)Wiśniewski Józef - ur.1884 Ostrowąż/Sławoszewek - s.Jana i Anny Korczyńskiej
+ Lewandowska Władysława ur.1884 Buszkowo c.Marcina i Antoniny Maćkowiak
Mieszkali w Lisewie (dane z rejestru mieszkańców)

4) Wiśniewska Marianna – ur.1906 Buszkowo c. w/w Józefa i Władysławy
+ Wychelewski Andrzej ur.1895 Lisewo s.Wojciecha i Cecylii Wiśniewskiej
Mieszkali w Lisewie (dane z rejestru mieszkańców + inne)

5) Wiśniewska Anna ur.1915 Łuszczewo c.Jana i Wiktorii Brzuszczak
+ Lisiecki Jan ur.1907 Łuszczewo s.Stanisława i Józefy Libertowskiej
Mieszkali w Łuszczewie (dane z rejestru mieszkańców)

6) Wiśniewski Wojciech - ur.~1798 w Złotkowie k/Kleczewa zam. w Kownatach
wdowiec po Zofii Raczyńskiej s.Łukasza i Wiktorii- zm.15.03.1851
ślub - wpis nr 2/1851 par. Wilczyn
z Marianną Kowalską ur.1820r. w Kopydłowie k/Wilczyna- zm.16.11.1862
w Leśnictwie par. Lubstów,
córką Walentego i Małgorzaty Lubstowskiej

Pozdrawiam
Danuta

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2015, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Dziękuję za wpis. O Wychylewskich nic nie mam. Charmacką mam już zapisaną w notatkach, ale nadal nie wiem czy to krewna. Na razie brak mi danych by połączyć tych Jankowskich i Wiśniewskich z moimi, ale teren się zgadza. Będę miała na uwadze dane otrzymane od Ciebie.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 mar 2017, 10:06 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Marzenko
Nie wiem czy przeglądałaś w AP akta par. Skulsk - za lata 1907 - 1913?
Oto co znalazłam:
Wisniewscy:
1884 -zm.Michał Wisniewski lat 87 mąż Antoniny, rodziceNN, Kolonia Lisewo
1884- zm.Marcjanna Wiśniewska żona Andrzeja, c.Antoniego Maćkowiaka i Marcjanny – Kolonia Lisewo
1907 – zm. Rozalia Wiśniewska żona Karola, c.Wojciecha i NN – Kol. Lisewo
1907- śl.Karol Wisniewski wdow. Po Rozalii, s.Jozefa i Marcjanny zam.Kolonia Lisewo
+ Wiktoria Kosińska
1907 – śl.Ignacy Wisniewski s.Antoniego i Marianny zd.Skórkońska?
+ Bronisława Wisniewska wdowa po Andrzeju c. Marcina Głowackiego i Antoniny
z Bulińskich
1907- śl.Wojciech Wiśniewski sKazimierza i Antoniny Jaśniewskiej + Cecylia Kanciszewska
1907 – zm. Andrzej Wisniewski lat 18 s. Antoniny – Rakowo
1909 – śl.Michał Wisniewski s.Macieja i Magdaleny Świątek + Rozalia Cukierska – Mniszki
1910 – ur.Regina Wisniewska c.Wojciecha i Cecyli z Kaczmarzewskich – Kol.Popielewo
1910 – ur.Wincenty Wisniewski s. Jozefa i Agnieszki z Jakubowskich – Paulina
1910 – ur.Władysław Wisniewski s.Franciszka i Józefy z Sobocińskich
1911 – zm.Aleksander Wisniewski s.Bronisława i Marianny Wiewiórkiewicz - Kol.Popielewo
1912- zm.Antonina Wiśniewska zd.Jankowska c.Piotra i Jozefy Lazarek, żona Antoniego
zam.Kolonia Lisewo
1912- zm.Marianna Wisniewska zd.Ircha - żona Andrzeja, c. Andrzeja i Franciszki zd.Wójkowska - Goplana
1912 – zm.Wiktoria Wisniewska, wdowa, c Jana i Marianny – Piaski
1911 – ur.Marcin Wiśniewski s. Marianny z Czaplickich – Radwańczewo
1912 – ur.Władysław Wiśniewski s. Jana i Wiktorii z Brzuszczaków – Galiszewo
1912 – ur. Józefa Wisniewska c. Adama i Marianny Wietrzykowskiej
1913 – śl.Stefan Wisniewski ur. w Wójcinie, s.Wojciecha i Józefy z Zawackich, wdowiec po
Apolonii z Wożniaków + Józefa Radoszewska – Galiszewo
1908 – zm.Kazimierz Wisniewski w Rakowie , mąż Anny [z Janickich] , syn Jakuba i Urszuli
dzieci Kazimierza i Anny : Franciszek , Wojciech i Andrzej + I śl. Marianna Ircha + II śl.Helena Wychelewska [w moim drzewie]

Jankowscy:
1909 – ur.Walentyna jankowska c.Mariana i Anny Andrzejczak - Rakowo
1910 – zm.Jan Jankowski s. Mariana i Anny Andrzejczak – Rakowo
1911 – ur.Leopold i Tadeusz Jankowscy – synowie Mariana i Anny Andrzejczak – Kol.Lisewo
Andrzejczak:
1908 – zm.Franciszek Andrzejczak lat 55 mąż Bronisławy z Leśniewiczów, s. Mateusza i Marianny z Wisniewskich – Rakowo
1908 – ur.Franciszek Andrzejczak s. Wojciecha i Florentyny Nowackiej – Kol.Lisewo
1909 – śl.Michał Andrzejczak s.Wojciecha i zm.Józefy z Klimczaków + Wiktoria Szpilis – Wandowo
1909 – śl.Anny Andrzejczak c.Wojciecha i zm.Józefy z Klimczaków + Leopold Gustowski – Popielewo
1909 – ur.Regina Andrzejczak c.Szczepana i Katarzyny z Nowackich – Rakowo
1909 – ur. Adam Andrzejczak s.Michała i Wiktorii ze Szpilisów – Kol.Popielewo
1910 – śl.Józef Andrzejczak s.Franciszka i Bronisławy Leśniewicz + Stanisława Żetelna Kol.Lisewo
1911 – zm.Czesław Andrzejczak s. Józefa i Stanisławy Żetelnej - Rakowo
1911 – zm.Florentyna Andrzejczak żona Wojciecha c.Wawrzyńca i Katarzyny Mantyk – Kol.Popielewo
1912 – śl.Władysław Andrzejczak s.Wojciecha i zm.Józefy z Klimczaków + Michalina Rusin Buszkowo
1912 – zm.Sabina Andrzejczak c.Wojciecha i Florentyny z Nowackich – Popielewo
1912 – ur.Janina Józefa Andrzejczak c.Wincentego i Marianny ze Staszewskich – Kol.Lisewo
1912 – ur.Stanisław Andrzejczak s.Szczepana i Katarzyny z Nowackich - Rakowo
1913 – zm.Janina Andrzejczak c.Wincentego i Marianny Staszak – Rakowo
1913 – ur.Anna Andrzejczak c.Józefa i Stanisławy Żetelnej – Kolonia Lisewo
Zrobiłam zdjęcia, jeżeli które potrzebujesz to wyślę.

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 mar 2017, 21:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Dziękuję ślicznie, kawał roboty zrobiłaś, przeanalizuję i dam znać, niektóre z tych danych mam, niektóre muszę sprawdzić czy pasują.
Co do Twoich, to mam zapisane, że Kazimierz i Anna Janicka mieli córkę Józefę, która w 1886 w Skulsku ślubuje ze Stanisławem Małeckim

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 20:36 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc. Jestem potomkiem w prostej lini Andrzeja Wychelewskiego i Marianny z domu Wisniewskiej z Lisewa.Mam informacje o dalszych losach calej rodziny i prosze o kontakt Rosi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 20:40 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
) Wiśniewska Marianna – ur.1906 Buszkowo c. w/w Józefa i Władysławy
+ Wychelewski Andrzej ur.1895 Lisewo s.Wojciecha i Cecylii Wiśniewskiej
Mieszkali w Lisewie (dane z rejestru mieszkańców + inne) cytat z postu Roksi.
To moi diadkowie i pradziadkowie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 20:52 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
mam tez pytanie odnosnie mojego pradziadka Alberta Wojciecha Wychylewskiego/ Wychelewskiego, w poscie Roksi napisala Wojciech Wychylewski a jego syn Andrzej jest juz Wychelewski daty urodzin sie zgadzaja. pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:00 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
odnosnie rodziny Wisniewskich z lini mojej babci Marianny corki Jozefa i Wladyslawy z domu Lewandowskiej tez mam troche informacji.Potomkowie tych Lewandowskich mieszkaja jeszcze w Lisewie /chyba, bo kilka lat temu bylem w poszukiwaniu korzeni w Lisewie to sie spotkalem./


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:11 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
Pozdrawiam forumowiczow i czekam cierpliwie`/niecierpliwie/ na odzew


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:26 
Offline

Dołączył(a): 07 cze 2013, 22:32
Posty: 1139
Napisałam na pw

_________________
Pozdrawiam, Danuta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lip 2017, 21:35 
Offline

Dołączył(a): 04 lip 2017, 19:46
Posty: 6
Juz przeczytalem...ale nie umiem tu zbytnio sie jeszcze poruszac


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL