Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 14:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 kwi 2009, 17:52 
Offline

Dołączył(a): 20 mar 2009, 11:49
Posty: 8
Witajcie. W indeksie pochowanych na tym cmentarzu znalazłam swojego pradziadka i pojechałam poszukać jego grobu. Jaka byłam naiwna - zorientowałam się na miejscu. Kto był - ten rozumie... Ta nekropolia służy ludziom za darmowy śmietnik i wyprowadzalnię psów. Myślę, że miasto świadomie pozbyło się problemu, oddając cmentarz parafii. Ale proboszcz, uczniowie, harcerze i inni ludzie dobrej woli nie są w stanie uporządkować tego miejsca. Ciężko mi na sercu po tej wycieczce... :( Grobu oczywiście nie znalazłam, bo szczegółowe informacje o polu i numerze grobu mają się nijak do rzeczywistości przecież. Czy zachował się jakiś plan tego miejsca, aby można było choćby w przybliżeniu zlokalizować miejsce pochówku przodka?
Ewa J.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 kwi 2009, 22:23 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
W Kronice Miasta Poznania 2004/1 zatytułowanej "DĘBIEC" jest artykuł p. Hanny Hałas pt. „Dębieckie cmentarze”. W części poświęconej cmentarzom Św. Trójcy i Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Samotnej znajduje się plan sytuacyjny tych cmentarzy wykonany przez A. Korpika w r. 2002. Ale jest to tylko plan sytuacyjny.
O informację na temat lokalizacji grobów można jeszcze poprosić p. Jadwigę Sadowską mieszkającą na parterze budynku znajdującym się na skraju cmentarza. Pani Sadowska jest osobą wiekową, skończyła już 94 lata, a na cmentarzu mieszka ponad 50 lat. Jest chyba jedyną osobą, która potrafi zlokalizować przybliżone miejsce pochówku. Całe szczęście, że na tym cmentarzu zachowało się bardzo dużo tabliczek numeracyjnych.

Pozdrawiam
Janina Król


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam - dzisiaj dostalam maila z informacja i z fotkami od kolegi Marka z Poznania, ktory wraz z pomoca swoich podopiecznych z Osrodka DOA gdzie pracuje jako wychowawca-nauczyciel, opiekuje sie grobem moich pradziadkow przed Swietem Zmarlych na cmentarzu przy ul.Samotnej, /znaczy czyszcza jednoroczne zarosla !!! na grobie i stroja swierkiem i chryzantemami/, iz ten cmentarz ma przejsc pod zarzad Spoldzielni Universum i bedzie otwarty na pochowki. Oczywiscie to wezmie czas. Te informacje moj kolega otrzymal od p.Sadowskiej i pana, ktory jej towarzyszyl.
Janka ty jako najbardziej zorientowana w tym temacie: czy wiesz cos o tym ?
Byloby to najlepsze rozwiazanie dla tego biednego cmentarza i Parafii Zwartwychwstania Panskiego.
Pozdrowienia, Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Ostatnio edytowano 27 paź 2009, 12:30 przez Hania, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Haniu, nie wiem czy to dobra informacja. Skoro otwierają cmentarz na nowe pochówki, to ani chybi skopią te starsze.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 16:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Marzena - Mam nadzieje, ze nie bo cmentarz jest objety podobno ochrona zabytkow a wiec nie beda mogli tak sobie skopac co chca, napewno czesc skopia ale nie wszystkie. Troche ludzi odwiedza tam jeszcze groby swoich bliskich. Dlatego tez chcialabym wiedziec co Janka Krol wie na ten temat abym ja trzymala reke na pulsie w razie czego.
Bo masz racje, ze skopia, napewno wieksza czesc skopia.
Zalaczam kilka fotek wczorajszych z cmentarza wykonanych przez kolege Marka, na zdjeciach grob moich pradziadkow.

http://zaoceanem.pxd.pl/zdjecie/280858/1/2232368

Hania

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Ostatnio edytowano 27 paź 2009, 22:58 przez Hania, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Haniu, zespół cmentarzy przy ul. Samotnej został wpisany do rejestru zabytków17 czerwca 2006 r. pod pozycją 279/Wlkp./A.
Z tego co wiem całość gruntów obu cmentarzy otrzymała parafia Zmartwychwstania Pańskiego z możliwością otwarcia ich dla celów grzebalnych. Swego czasu rozmawiałam z obecnym Proboszczem tej parafii i mówił, że poczynili już pewne uzgodnienia. Ale to jeszcze potrwa ze dwa lata. Konieczne są uzgodnienia z Konserwatorem zabytków, sanepidem itp. nie mówiąc o kosztach jakie należy ponieść na dokumentację, ogrodzenie terenu i uporządkowanie cmentarza. Myślę, że w tej chwili nie można mówić, a nawet prognozować, kogo (jaką firmę) parafia wybierze na zarządzającego cmentarzem. Cmentarz zostanie cmentarzem parafialnym. Nie wierzę w to, że skopią cały cmentarz. Będzie chyba tak jak było na innych cmentarzach zamkniętych, a później otwartych. Będzie informacja, z podanym terminem ( i to wcale nie takim krótkim), do którego należy wnieść opłatę cmentarną, o ile chce się zachować istniejące groby. Niestety cmentarzy nikt nie dotuje, muszą się utrzymać same.

Janka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2009, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Janko dziekuje bardzo za odpowiedz. Znaczy, ze wszystko jeszcze daleko w polu. Bede ciebie od czasu do czasu pytala o sytuacje z cmentarzem bo ty wiesz najlepiej co sie tam dzieje. Dziekuje.
Pozdrowienia, Hania.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2009, 17:47 
Offline

Dołączył(a): 08 lis 2009, 14:49
Posty: 9
Dowiedziałam się ze strony WTG, że p. Janka Król opracowała spis osób pochowanych na cmentarzu przy ul. Samotnej na poznańskim Dębcu. Nie znalazłam jednak informacji, która - mam nadzieję - mogłaby mi pomóc w dalszych poszukiwaniach. Mianowicie, na podstawie jakich ksiąg (?), spisów została sporządzona owa lista??? Przed chwilą wróciłam z tego cmentarza... głęboko poruszona z jednej strony ogromnym zaniedbaniem, a z drugiej tymi pracowicie odgrzebywanymi przez rodziny niektórymi grobami. I smutny widok niewielkich ziemnych, zarośniętych wzgórków, na których niekiedy ktoś postawił znicz lub położył kwiat. I świadomość, że rzędy nierówności to rzędy byłych grobów. Nie zauważyłam w terenie oznaczeń podziału na pola i kwatery. Czyżby ich nie było, a może ja przegapiłam? Jeśli jednak takiego oznaczenia nie ma w terenie, to w pierwszym rzędzie należałoby go zrobić - to pozwoliłoby łatwiej odszukać groby, a mając spis pochowanych, grób oznaczyć. Myślę tu przede wszystkim o grobach ziemnych, które na tym cmentarzu istnieją już tylko "duchem". Proszę o jakąś informację, pomoc, w ustaleniu, na podstawie jakiej dokumentacji został sporządzony spis? Pozdrawiam - Anna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2009, 19:25 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Jak piszę w zakładce Projekty- cmentarz Samotna spisy spoczywających na tym cmentarzu wykonałam z kopii zapisków cmentarnych przechowywanych przez p. Sadowską.
Cmentarzem farnym nazywano cmentarz położony na terenie obecnych Targów Poznańskich (ul. Bukowska, Grunwaldzka), a należący do parafii farnej św. Marii Magdaleny i w księgach metrykalnych tej parafii należałoby szukać aktu zgonu, lub zamówić wydruk z bazy AAP dla interesującego nazwiska.

Pozdrawiam
Janka Król


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 gru 2009, 13:32 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Janko!
Chciałabym na forum WTG serdecznie Tobie podziękować za pomoc w poszukiwaniu
moich krewnych na cmentarzu przy ul. Samotnej. Bez Twojej bezinteresownej pomocy
odnalezienie grobów mojej rodziny byłoby niemożliwe.

Z ukłonami w Twoją stronę

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2010, 08:19 
Offline

Dołączył(a): 06 maja 2010, 08:12
Posty: 3
Dzien dobry

Jak moge sie skontaktowac z Pania Sadowska, Stefan Kosiński ur.1866 zm. 24.04.1929r pochowany byl na cmentarzu sw.Trojcy IVrzad grob 75. Chcialabym uzyskac informacje czy grob nadal istnieje, czy jest tam rowniez pochowana jego zona Amelia z domu Skawinska. Czy mozliwy jest odpis z ksiag cmentarnych, zalezy mi na uzyskaniu informacji o rodzicach Stefana.

Za kazda pomoc serdecznie dziekuje


Ostatnio edytowano 11 maja 2010, 13:42 przez dziunia987, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 maja 2010, 08:55 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Pani Sadowska mieszka na terenie cmentarza przy ul Samotnej, wejście do budynku od strony pompy. To był 25 pochówek na tym cmentarzu. Grób pewnie istnieje (nie było na tym cmentarzu likwidacji grobów), ale zlokalizowanie go będzie trudne. W tej chwili nie potrafię powiedzieć, czy zachował się jakiś pomnik czy krzyż pozwalający zidentyfikować grób.
24 kwiecień 1929 roku to chyba data pochówku, a nie śmierci? W księgach cmentarnych brak informacji o rodzicach zmarłego. Pani Sadowska nie ma możliwości wykonywania odpisów. Myślę, że będzie możliwość wykonania zdjęcia wpisu.

Pozdrawiam
Janka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 maja 2010, 07:48 
Offline

Dołączył(a): 06 maja 2010, 08:12
Posty: 3
Bardzo dziekuje za tak szybka odpowiedz, niestety nie jestem w stanie osobiscie pojawic sie w Poznaniu...gdzie mozna znalezc danych, ktorych szukam? Bez imienia ojca Stefana nie jestem w stanie dalej ruszyc z poszukiwaniami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 maja 2010, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam.
Ja byłam niedawno w takiej samej sytuacji,znalazłam wpis z datą pochówku i nic więcej.Przeglądłam w WBC (Dziennik Poznański i Kurier Poznański) i znalazłam m/w zbliżoną datę zgonu.Wystąpiłam do USC o Akt Zgonu mojego dziadka (pełny) i w ten sposób uzyskałam też dane ojca i matki mojego pradziadka
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 maja 2010, 18:25 
Offline

Dołączył(a): 06 maja 2010, 08:12
Posty: 3
dziekuje sprobuje pojsc ta droga


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 maja 2010, 23:24 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2008, 12:28
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Witam.

Może to w czymś pomoże:

Stefan Kosiński należał do parafii p.w. Zmartwychwstania Pańskiego (Poznań Wilda).
Został zapisany w parafialnej księdze zgonów (Liber Mortuorum) pod numerem 132 roku 1929.


Maciej Czarnecki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Mam pytanie do Janki Król.
Czy przy indeksowaniu Samotnej spotkałaś może grób Leokadii Krajki z Masadyńskich zm.1929r. Mam informację,że pochowana na cm.Św.Trójcy.
Pozdrawiam.Barbara Król

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Basiu na glównej stronie WTG jest temat-cmentarz ul.Samotna i jest wykaz osób pochowanych na ul.Samotnej.Cmentarz św.Trójcy ,Leokadia Krajek,klasa III,grób4,data pochówku 04.1929.
Dla ulatwienia jest to pozycja 3006 w calości wykazu.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 19:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 sie 2008, 18:47
Posty: 951
Lokalizacja: Pępowo / Wrocław
Beatko! Bardzo dziękuję!
Wykaz zaczyna się od 1932r.i lata rosną.Nie spodziewałam się takiej kolejności i wycofałam się po ponad 1000 pozycji.
Warto być wytrwałym.
Pozdrawiam.Barbara

_________________
Pozdrawiam.
Barbara


"Gdzie się człowiek ulągnie,tam ciągnie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 wrz 2010, 21:44 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Indeks jest dostępny tutaj: http://wtg-gniazdo.org/upload/opracowan ... amotna.xls
Wejście ze strony głównej -> projekty -> Cmentarz Samotna
Indeks otwiera się w Excelu (alternatywnie Excel Viewer lup w OpenOffice Calc), a w każdej z tych aplikacji po wciśnięciu Ctrl + F można wyszukiwać np. nazwiska. Nie trzeba więc wertować kilku tysięcy pozycji!

Dodałem także nową wersję - posortowane nazwiska wszystkich, a skrót do cmentarza na końcu, w ostatniej kolumnie - http://www.wtg-gniazdo.org/upload/oprac ... a_sort.xls

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2010, 20:21 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Witam
byłem po raz kojelny na cmentarzu, nasz grób jest już odnaleziony. Byliśmy u Pani Sadowskiej super kobieta. Na cmentarzu jest sporo pozapalanych zniczy kręciło się troche ludzi ktoś palił liście i je sprzątał. Przy okazji dziękuje p. Jance za początkową pomoc. Aha i jest też ksiązka - opracowanie na temat cmentarza.
Pozdrawiam

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lis 2010, 07:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Mariusz K napisał(a):
Aha i jest też ksiązka - opracowanie na temat cmentarza.


Gdzie można nabyć to opracowanie?


pozdrawiam:)

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lis 2010, 15:57 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
gdzie można nabyć niestety niewiem moge jedynie podać nazwę i autora
Maciej Czarnecki
Dzieje nekropolii przy ulicy Samotnej w Poznaniu.
Gdyby ktoś wiedział gdzie można kupic prosze się podzielić informacją.
Pozdrawiam

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lis 2010, 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 kwi 2007, 21:41
Posty: 106
Lokalizacja: Poznań
Wydawcą publikacji jest Ośrodek Usług Pogrzebowych Spółdzielnia Pracy Universum w Poznaniu.
Ale nie wiem jak wygląda sprawa sprzedaży.

Pozdrawiam!
Adam K.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2010, 14:53 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2008, 12:28
Posty: 45
Lokalizacja: Poznań
Książki nie można nigdzie kupić.
Dostępna jest w UNIVERSUM. Zainteresowanych proszę pytać w sekretariacie.
Do wydania dołączona jest płyta CD z uzupełnionym wykazem osób pochowanych na cmentarzach przy ul. Samotnej.

UNIVERSUM - ul. Woźna 15 a (obok Starego Rynku), tel. (61) 853 19 43


Ostatnio edytowano 12 lis 2010, 19:58 przez maciej_pl, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lis 2010, 15:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Macieju dziękuję za tak wyczerpującą informację.Ja od 4 lat szukam grobu mojego pra dziadka,który jest pochowany na tym cmentarzu.Man nadzieję,że książkami poda jakąś dalszą wskazówkę.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lis 2010, 02:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Witam - jesli ktos bedzie w Universum to bardzo prosze kupic dla mnie ta ksiazke, pieniazki oddam.
Dziekuje.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 12:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Dziś dzwoniłam do UNIVERSUM w celu zorientowania się o zakup książki Macieja Czarneckiego
"Dzieje nekropolii przy ulicy Samotnej w Poznaniu".Pani w sekretariacie w ogóle nie była zorientowana,zostałam przekierowana do pana,który mnie poinformował-że UNIWERSUM dofinansowywało wydanie tej książki,ale o sprzedaży ani słowa.W poniedziałek mam się zorientować u tego Pana odnośnie tego,czy będzie można tą książkę zakupić u nich.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Stanęłam dzis przed ooogromnym problemem odnośnie cmentarza na ul.Samotnej.
4 lata temu,kiedy zaczęłam szukać miejsca spoczynku mojego pradziadka trafiłam do pani Jadwigi,która mi udostępniła zeszyty pochówku.Mój pradziadek Franciszek Duszyński ,IV -(tutaj byłam przekonana,że to pole,które mi nawet wskazała pani Jadwiga,określając m/w datę pochówku-zgadzała sie z później wyciągniętym przeze mnie Aktem Zgonu z USC), Nr,grobu-466,data pochówku 1930.Jakiś czas temu wydrukowałam sobie cały spis osób pochowanych na cmentarzu na ul.Samotnej i zgadzało mi się to z wglądem w zeszyt pochówku z cmentarza,
A tu zaczynają się moje schody-zajrzałam dziś w spis osób pochowanych i okazało się że mój pradziadek ma grób klasy IV (ale to nie jest takie ważne) z mojego nr,grobu 466-jest teraz grób nr.3 !!!! Przepraszam,ale po prostu zgłupiałam i nie wiem,jaki jest naprawdę nr.grobu,jakie pole???Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi tego,zależy mi na czasie-gdyż w niedzielę planuję wyjazd z rodziną na cmentarz w celu dalszego poszukiwania grobu
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 22:55 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Witam,
też dzisiaj zajrzałam do wykazu na naszej stronie (sprawdzając właśnie Twojego pradziadka) i stwierdziłam, że coś się stało z danymi z cmentarza św. Trójcy. Oprócz nazwisk nic się nie zgadza. Twój pradziadek spoczywa w polu IV nr 466.
Wysłałam informację.

Pozdrawiam
Janka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lis 2010, 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Dziękuję
Dziękuję Janko za wyjaśnienie tego-pewnie się coś poprzesuwało.Choć w pewnym momencie patrzyłam na to wszystko z ogromnym niedowierzaniem.Ale dziękuję za upewnienie mnie.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2010, 00:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
wspomnienia3 napisał(a):
Stanęłam dzis przed ooogromnym problemem odnośnie cmentarza na ul.Samotnej.
4 lata temu,kiedy zaczęłam szukać miejsca spoczynku mojego pradziadka trafiłam do pani Jadwigi,która mi udostępniła zeszyty pochówku.Mój pradziadek Franciszek Duszyński ,IV -(tutaj byłam przekonana,że to pole,które mi nawet wskazała pani Jadwiga,określając m/w datę pochówku-zgadzała sie z później wyciągniętym przeze mnie Aktem Zgonu z USC), Nr,grobu-466,data pochówku 1930.Jakiś czas temu wydrukowałam sobie cały spis osób pochowanych na cmentarzu na ul.Samotnej i zgadzało mi się to z wglądem w zeszyt pochówku z cmentarza,
A tu zaczynają się moje schody-zajrzałam dziś w spis osób pochowanych i okazało się że mój pradziadek ma grób klasy IV (ale to nie jest takie ważne) z mojego nr,grobu 466-jest teraz grób nr.3 !!!! Przepraszam,ale po prostu zgłupiałam i nie wiem,jaki jest naprawdę nr.grobu,jakie pole???Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi tego,zależy mi na czasie-gdyż w niedzielę planuję wyjazd z rodziną na cmentarz w celu dalszego poszukiwania grobu

Nie wiem czy to cokolwiek nowego - na wszelki wypadek napiszę.

Numery grobów na Samotnej są też odnotowane w LM parafii Zmartwychwstania Pańskiego.
Księga LM 1924-1937 dostępna jest w AAP w zbiorach CAAP.

Ostatnio w tej właśnie księdze sprawdzałem (bardzo pobieżnie) dwa wpisy:
- z 1931 Cmentarz Św. Trójcy
- z 1935 Cmentarz Zmartwychwstania Pańskiego

oba wpisy są obecne w tej księdze:
- dla wpisu z 1931 (i innych na stronie) nie ma w LM podanego numeru grobu
- dla wpisu z 1935 (i innych na stronie) są podane numery grobów w LM

Być może na Samotnej było podobnie jak na sąsiednim cmentarzu:
Szukając jakiś czas temu grobu na Bluszczowej uzyskałem informację że początkowo określano tam we wpisach księgi cmentarnej (KC) tylko klasy. W latach póżniejszych groby posiadały już swoje numery, które to numery były też w KC odnotowywane.
Mam zdjęcie nagrobka z Bluszczowej z 1925 roku - pochówek opisany jest w KC Bluszczowej tylko numerem klasy. Na zdjeciu widać jednak spory kamień z numerem - numer jest identyczny z numerem porządkowym wpisu w KC.

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lis 2010, 14:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Mam dziś dobrą wiadomość-właśnie UNIVERSUM oddzwoniło do mnie po moich wcześniejszym tel.o książkę.Książka do tej pory była tylko do użytku wewnętrzego UNIVERSUM,ale od poniedziałku można już ją zakupić u nich-koszt ok.20zł.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 15:57 
Offline

Dołączył(a): 29 lip 2010, 20:10
Posty: 176
Lokalizacja: Wielkopolska Wschodnia/Kalisz
Natrafilem wlasnie w necie. Poniewaz tresć dotyczy tego cmentarza przy ul.Samotnej zalączam link ;

http://www.narodowa.pl/Pamietniki/14/eksponat.htm

Nie miesci mi sie w glowie, by po czlowieku mogl tylko pozostac numer :(.

_________________
,, Najłatwiej niszczyć. Trudniej zachować to, co godne zachowania.''
Wislawa Szymborska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Myślę,że Anna Karpińska i tak miała duże szczęście w nieszczęściu,że chociaż odnalazła numer grobu swoich pradziadków-bo w takiej sytuacji można choćby położyć znicz w miejscu ich pochówku.Ja od lat szukam tylko numeru grobu,kawałka kamienia wyciosanego z nr 466,by móc złozyć kwiaty,położyć znicz i pomodlić się za duszę mojego pradziadka.Każda moja wizyta na tym cmentarzu (św.trójcy) to ciągła nadzieja,że to może dziś znajdę mojego pradziadka.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 21:04 
Offline

Dołączył(a): 09 lis 2010, 21:25
Posty: 98
sobieray napisał(a):
Nie miesci mi sie w glowie, by po czlowieku mogl tylko pozostac numer :(.

Doświadczyłem tego samego - miałem szczęście i odnalazłem grób pradziadka, i to tylko z pomocą Janki - jeszcze raz dziękuję.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 02:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Andrzeju - tam juz od kilku lat stoi krzyz drewniany z tabliczka, choc w ten skromny sposob upamietnilam kto tam jest pochowany. Juz nie jest tylko "numer".

Obrazek

Artykul, ktory znalazles na www.narodowa.pl
poslalam do Tadka Wysockiego /wlasciciel stronki/ jakies 6 lat temu.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 03:55 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Ja również mogę powiedzieć,że tylko dzieki uczynnosci i wielkiej pomocu ze strony Jankiodnalazłam grób mego dziadka Adama ( o ktorym wiedziałam,ze jest tam pochowany)oraz grób pradziadka mojego meza Franciszka o ktorym dowiedziałam sie przegladajac spis pochowanych na cm przy Samotnej.

tak wygladał cm.przy Samotnej w marcu 1938 roku-pogrzeb mego dziadka
Obrazek

obecnie miejsce jego spoczynku
Obrazek

oraz grób Franciszka Guza
Obrazek
a tak pozatym to wielka szkoda,ze cmentarz tak wygląda!!!!!bo przecież jest tam pochowanych bardzo dużo ludzi -naszych wspólnych przodków.
Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 16:57 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2010, 16:34
Posty: 2
Witam,
Można się cmentarzem zająć społecznie. Choćby umówić się w jakiś pierwszy weekend po roztopach, ściąć wszystko co się da, gdyż latem wiele grobów jest niewidocznych przez krzaki jak ten
http://images50.fotosik.pl/346/dd00070f25badd54.jpg
ściąć bluszcz zarastający kolejne płyty nagrobne, poukładać potłuczone nagrobki na mogiłach itp.
Na Cmentarzu Jeżyckim wiele starych grobów jest zadbanych przez wolontariuszy, to samo można zrobić tutaj.
Internet likwiduje wszelkie granice, więc można się łatwo zmówić ;)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 18:46 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
myśle że taki pomysł jest bardzo dobry

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 gru 2010, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Ja z ooogromną chęcią się przyłączę.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2010, 17:41 
Offline

Dołączył(a): 26 gru 2010, 17:11
Posty: 1
na pomorzu już 2 cmentarze w ten sposób są odrestaurowywane (społecznie)
Gdynia
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... 28&t=10793
Trzebielino
http://www.forum.eksploracja.pl/viewtop ... 28&t=13160
jest nawet towarzystwo "magurycz", ratujące stare cmentarze na wschodzie kraju
http://www.magurycz.org/
gdyby udało się jakąś akcje zrobić, można by ją nagłośnić przez ogłoszenia parafialne, może Gazeta Wyborcza tak jak kiedyś pisała o Starej Gazowni i Śródce, napisałaby o Samotnej, można potem zwiedzanie cmentarza zorganizować bo niektóre nagrobki są pięknymi przykładami sztuki modernistycznej 20lecia. dużo poznaniaków w ogóle o tym miejscu nie wie
zgadzam się z posenerem że to tak nie musi wyglądać
cmentarz w internecie: http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=166&t=6081 http://www.mmpoznan.pl/7981/2009/10/31/ ... anged=true http://pl.wikipedia.org/wiki/Cmentarz_p ... w_Poznaniu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2010, 19:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Mam nadzieję,że udało by się "nam" zorganizować taką akcję i pomóc cmentarzowi,by odzyskał swoja duszę z dawnych lat.W moim sercu ten cmentarz zajmuje wyjatkowe miejsce i to nie tylko z tego powodu,ze mój pra dziadek jest tam pochowany.Ale idąc przez cmentarz człowiek zatrzymuje się przy jednym grobie,przy kolejnym,zastanawiając się nad życiem i losami tych ludzi.Nawet nie zauważa się,jak czas ucieka będąc w tym miejscu.Któraś z wizyt na tym cmentarzu odbyła się z moja babcią (grobu ojca mej babci poszukuje).Przyjechała też Janka,która starała się nam pomóc w poszukiwaniu grobu.Spacer z babcią po cmentarzu jest niesamowity.Nagle dostrzegając napis na grobie słyszę"wiesz? on był piekarzem." Idziemy dalej "hm,ten był rzeżnikiem"..."ten miał restaurację,na skrzyżowaniu 28 czerwca,a hetmańska".Weszłam między alejki i dostrzegłam grób młodego chłopaka
Władysław Dominas lat 19, zamordowany w Forcie VII 1942.
A tutaj grób: Antoni Świnarski ur.09.05.1878zm.02.03.1931 Kapitan Legionów,Kawaler Orderu Virtuti Military.Jest niewiele,mała garstka grobów zadbanych i odwiedzanych.Ale są też nagrobki połamane,rozrzucone,które można sie postarać i poskładać.Janka spisuje pole VI,ja zaczęłam spisywać pole nr IV,by móc w przyszłości pomóc innym w odszukaniu grobu,tak jak ja go poszukuję.Z pomocą mojej córki,gdy pogoda nam dopisuje jedziemy i odkopujemy kamienie z numerkami,nakładam je na kartkę,by móc też pojąć "politykę" chowania na tym cmentarzu.Gdyż na pierwszy rzut oka nie idzie ogarnąć w jakich latach,gdzie,na jakim polu,od której strony chowano.Mam nadzieję,że na wiosnę skrzykniemy się i zrobimy "coś" dla tego cmentarza,dla tych wielkich ludzi,dla naszych bliskich i dla nas.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Ostatnio edytowano 26 gru 2010, 21:52 przez wspomnienia3, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2010, 21:20 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Jeśli cmentarz ma już ponownie administratora a tak jest, to myśle że warto byłoby powiadomić także parafię że podejmiemy jakąś inicjatywę. Być może i z tej strony można by było liczyć na jakąś pomoc. Termin prac można by było wyznaczyć na wczesną wiosnę kiedy nie ma jeszcze tyle roślinności.

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2010, 00:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Moi Drodzy - ciesze sie bardzo, ze macie w sobie zapal i inicjatywe zrobienia porzadkow na cmentarzu przy ul.Samotnej. Zaluje, ze nie bede mogla Wam pomoc osobiscie.
Jednak mam kilka uwag, otoz, Posener pisze, ze: "sciac wszystko co sie da".
W tym momencie troche dreszczyk mnie po plecach przeszedl :( .
Mam nadzieje, ze Posener nie mial na mysli tego co napisal :?:
Cmentarz zostal wpisany do rejestru zabytkow i nie mozna robic tam sobie co sie chce.
Podziwiam Wasz zapal i chec niesienia pomocy cmentarzowi, ktory faktycznie potrzebuje tej pomocy ale chyba bedzie musieli skontaktowac sie z wydzialem do spraw zabytkow w Poznaniu.
Wycinanie zieleni takze musi byc pod jakims nadzorem aby cmentarz nie stracil na swoim uroku i stare nawet byc moze unikalne krzewy itp. nie zostaly niepotrzebnie usuniete.
Na przyklad ja nie chcialabym aby rzad krzaczkow w szpalerze, ktory rosnie po lewej stronie grobu moich Pradziadkow zostal wykarczowany. Jest to naturalna, zielona granica pomiedzy grobami, czy moze nawet polami cmentarza i z tego co wiem od mojej zyjacej cioci krzaczki te prawdopodobnie posadzil brat mojej babki a syn Pradziadkow, jakies 60 lat temu.
To tylko moje uwagi i prosze nie brac mi za zle, ze osmielilam sie je napisac.
Poniewaz nie moge brac udzialu osobistego w porzadkowaniu cmentarza to jednak zawsze moge sluzyc pomoca w kwestii finansowej, w miare mozliwosci.
Zycze Wam powodzenia i pozdrawiam serdecznie, zyczac aby 2011 rok byl dla cmentarza na ul.Samotnej rokiem zmian na lepsze :!: :) , nareszcie :!:
a Wam zycze wiele, nieustajacego entuzjazmu i energii oraz zrzeszenia wiekszej ilosci chetnych do pomocy.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2010, 14:03 
Offline

Dołączył(a): 18 gru 2010, 16:34
Posty: 2
Faktycznie źle się wyraziłem, dziękuje za uwagę. Chodziło mi oczywiście o te krzaki które rosną na grobach, w sensie dosłownym (w tumbach) i nie stanowią elementu celowych zasadzeń - jaki stanowią np. krzaki przy grobie Pani pradziadków - czyli "samosiejki", lub młode drzewa, które korzeniami już podważają nagrobki, albo takie co je całkowicie zasłaniają np.
http://images50.fotosik.pl/346/dd00070f ... 0b8b00.jpg
warto by było zdjąć bluszcz
http://images42.fotosik.pl/229/6bf531e5c1c10704.jpg
poukładać nagrobki
http://images50.fotosik.pl/346/bcfe23b3a0ddfe68.jpg
może uporządkować największe grobowce jak ten, może jego pozostała część leży gdzieś obok, proszę zwrócić uwagę na romby w płycie poziomej, widać że był on dawniej znacznie większy
http://images44.fotosik.pl/317/f91d5662923c10a3.jpg
Jako że cmentarze nigdy nie były zagospodarowane w 100% tam gdzie nie ma grobów nie ma sensu nic robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 gru 2010, 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 paź 2008, 19:06
Posty: 611
Lokalizacja: Poznanianka obecnie woj.mazowieckie
Witam
Masz rację Posener,jesli chodzi o wycięcie samosiejek i zrobienie takiego porządku,by groby były widoczne,można je również "poskładać".Cmentarz Zmartwychwstańców jest w trochę lepszym stanie niż cmentarz św.Trójcy.Na cmentarzu św.Trójcy są miejsca gdzie są całkowicie niewidzialne groby,są zrównane z ziemią,bez śladu krzyża,tabliczki.Ktoś ,kto pierwszy raz by tam trafił-to pomyślałby,że tam nie jest nikt pochowany.Ja w takich miejscach m/w odmierzając od grobu widocznego wykopywałam kamienie z numerami grobu i w ten sposób na zrównanej z ziemią części ziemi można określić kto w którym rzędzie na jakim polu został pochowany.O wiele gorzej jest z polem na ,którym chowano ekshumowanych z innych cmentarzy poznańskich.
Pozdrawiam.Beata

_________________
Poszukuję
Kalupa Feliks +Bednatzka Jadwiga ślub
Franciszka Unisławska Ur.28.02.1917-rodzice?
Kazimierz Jelonek ur.03.03.1919-rodzice?
Duszyński Stanisław ur.1833? i żona Bandurska Antonina ur 1834 -rodzice?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2011, 11:45 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2011, 22:47
Posty: 4
Kochani!
Z jakiegoś powodu nie mogę dostać się do pliku z nazwiskami pochowanych na cmentarzu przy Samotnej. Może więc ktoś, kto ma ten spis pod ręką sprawdziłby, czy są tam osoby przeze mnie poszukiwane. Chodzi mi o Ignacego Wojciechowskiego oraz jego żonę Wiktorię Stanisławę Wojciechowską z Rypińskich.
Ze starych zapisek odczytałem, że grób jest zlokalizowany: pole 12 rząd 4 grób 7.
Ponieważ nie jestem z Poznania, czy powyższe "współrzędne" pozwolą mi odnaleźć grób?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2011, 12:09 
Offline

Dołączył(a): 12 gru 2006, 21:49
Posty: 216
Lokalizacja: Poznan
Witam,
w spisach brak Wiktorii Stanisławy Wojciechowskiej z Rypińskich, jest natomiast Ignacy Wojciechowski przeniesiony z cmentarza Farnego (ten grób można zlokalizować). W spisach są też Wojciechowscy (bez imion - 1 trumna 2 zwłok) przeniesieni z cmentarza św. Marcina. Czy to są Twoi Wojciechowscy, trudno powiedzieć? Coś więcej musiałbyś wiedzieć o dacie ich śmierci i miejscu pochówku.

Pozdrawiam
Janina Król.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2011, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Zabicki napisał(a):
Kochani!
Z jakiegoś powodu nie mogę dostać się do pliku z nazwiskami pochowanych na cmentarzu przy Samotnej. Może więc ktoś, kto ma ten spis pod ręką sprawdziłby, czy są tam osoby przeze mnie poszukiwane. Chodzi mi o Ignacego Wojciechowskiego oraz jego żonę Wiktorię Stanisławę Wojciechowską z Rypińskich.
Ze starych zapisek odczytałem, że grób jest zlokalizowany: pole 12 rząd 4 grób 7.
Ponieważ nie jestem z Poznania, czy powyższe "współrzędne" pozwolą mi odnaleźć grób?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i wskazówki.
Piotr

Witaj Piotrze,
mam wrażenie , ze pomyliłeś cmentarze. Sprawdziłam wykaz osób tam pochowanych, których groby zostały zidentyfikowane . Wymienionych osób tam nie znalazłam - patrz oprac. Macieja Czarneckiego "Dzieje nekropolii przy ulicy Samotnej w Poznaniu" z dołaczona płytą z nazwiskami osób tam pochowanych a spis wykonała Pani Janina Król.
Pozycja jest do nabycia w Spółdzielni Universum w Poznaniu ul. Woźna - cena około 21 zł.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 476 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL