Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 11:34

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 cze 2011, 23:48 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Witam !
Czy ktos moze wie gdzie chowano mieszkancow wsi Modła Księża,gmina Stare Miasto,w powiecie konińskim ?
Nigdzie nie ma informacji na ten temat .
pozdrawia Irek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 cze 2011, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 47
Najbliższy cmentarz jest w Karsach (Karsy) lub w Modłach Królewskich. W 18 w. cmentarze często były zaraz obok kościołów i jeśli rodzina o nie nie zadbała to już ich (grobów) tam nie ma.

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2011, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Wielkie dzieki ! A czy istnieje jakies archiwum gdzie mozna by bylo sie czegos dowiedziec odnosnie grobow ? I jeszcze jedno jaki Kosciol katolicki jest w Modłach Królewskich.Moze uda mi sie napisac do proboszcza w tej sprawie ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2011, 08:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 47
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście – rzymskokatolicka parafia we wsi Stare Miasto, należąca do diecezji włocławskiej dekanat koniński, archidiecezja gnieźnieńska.
Parafia Rzymsko-Katolicka św. Ap.Ap. Piotra i Pawła w Starym Mieście
ul. Rychwalska 18, 62-571 Stare Miasto
tel. 063 246 70 78
i inne na terenie gminy:
Lisiec Wielki
Parafia Rzymsko-Katolicka św. Jana Chrzciciela w Liścu Wielkim
62-571 Stare Miasto
tel. 063 241 52 37

Żychlin
1. Parafia Ewangelicko-Reformowana
Żychlin, ul. Parkowa 7, 62-571 Stare Miasto
tel. 063 244 26 24
e-mail ker@konin.lm.pl
www.reformowani.pl/zychlin

2. Parafia p.w. Matki Bożej z Guadalupe i św. Jana Diego
Żychlin, ul. Parkowa 30, 62-571 Stare Miasto
tel. kom. 603 597 738
http://web.diecezja.wloclawek.pl/parafia/zychlin/
Zobacz także: viewtopic.php?p=6664
a tam szukaj pomocy: http://www.diecezja.wloclawek.pl/?id=6&d=9 ,
archiwum@diecezja.wloclawek.pl
ARCHIWUM DIECEZJALNE
ul. Gdańska 2/4
87-800 Włocławek
tel. 54 231 11 12
dyrektor: 609 883 124
e-mail: archiwum@diecezja.wloclawek.pl

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lip 2011, 22:33 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Wielkie dzieki ,Jacku za pomoc!
Analizujac wszystkie parafie ktore podales pozostala mi ta w Lisccu Wielkim ,niestety nic nie moge znalezc w necie na temat tej parafi.
Z dokumentow ktore otrzymalem z archiwum w Poznaniu wynika ze od 1750 roku moi przodkowie byli religii katolickiej a Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Starym Mieście do II Wojnie Światowej był w rękach protestanckich.Waznym tropem w moich poszukiwaniach bylby ks.Kacper Stalinski ktory chrzcil i dokonywal ostatniego namaszczenia moich przodkow.Jednakze mimo napisania w tej sprawie do Archidiecezji Włocławskiwej kilku e-maili nigdy nie otrzymalem zadnej odpowiedzi w tej sprawie.
Pozdrawiam Irek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 11:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 47
Irys napisał(a):
Jednakze mimo napisania w tej sprawie do Archidiecezji Włocławskiwej kilku e-maili nigdy nie otrzymalem zadnej odpowiedzi w tej sprawie.
Pozdrawiam Irek

Nie komentuję tego. Myślę, że musisz udać się na miejsce, uiścić "datek- co łaska" i może to popchnie sprawę. :(
W zaborze pruskim Bismark wydał nakaz rejestracji urodzin, ślubów i zgonów w urzędach- i zapanował porządek. :!:

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 22:19 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Jacek Rafiński napisał(a):
Myślę, że musisz udać się na miejsce, uiścić "datek- co łaska" i może to popchnie sprawę. :( :!:

W sytuacji gdy mieszka sie na stale w Irlandii jest to troszeczke klopotliwe.Pozostal internet i wiara w dobrych ludzi.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lip 2011, 23:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2011, 22:50
Posty: 47
Spróbuj jeszcze napisać do Archiwum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, czasami można znaleźć tam księgi z pozostałych biskupstw podległych tejże. Napisz o jakie lata chodzi i jakie nazwisko. Czasami można coś przypadkiem trafić. Myślę jednak, że będą trudności bo jak mniemam, chodzi Tobie o lata w czasie których tamte ziemie podlegały Imperium Rosyjskiemu, a tam bałagan panował wielki.

_________________
Czym różnią się historycy od Boga??? Bóg nie może sfałszować Historii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 08:34 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2010, 11:08
Posty: 15
Witam.

Irku, z tłumaczenia dokumentów, o które to tłumaczenie prosiłeś 14 czerwca wynika, że Modła należy do gminy i parafii Stare Miasto. Parafia Stare Miasto ma swój cmentarz i nie widzę powodu by chowano mieszkańców wsi Modła na innym cmentarzu. Nie wiem czy ksiądz prowadzi jakieś spisy odnośnie lokalizacji grobów. W Modle nie ma kościoła.
Jeżeli chodzi o cmentarz w Starym Mieście to mogę tam może w przyszłym tygodniu pojechać.
Dzisiaj już mnie tutaj tzn. na forum nie będzie.

RP.

_________________
Ryszard Piaseczny.

Poszukuję aktu urodzenia z roku 1836-1838 Wojciecha Jakubowskiego syna Józefa i Krystyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 14:20 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Witam.
Juz drugi raz jestem mile zaskoczony na tym forum.Pierwszy raz gdy Lila przetlumaczyla w szybkim tempie moje akty z rosyjskiego za co Jej jeszcze raz bardzo dziekuje .A teraz ty Ryszardzie oferujesz swoja pomoc w odnalezieniu grobow moich przodkow.I jak tu nie wierzyc w dobrych ludzi !
Drogi Ryszardzie chodzi mi o grob Jozefa Krzyzaka ktory ur.1792-1872 badz tez jakiekolwiek informacje o miejscu jego pochowku .A takze interesowala by mnie postac ksiedza Kacpra Stalinskiego ktory chrzcil i namaszczal moich przodkow.
Serdecznie pozdrawiam.
Irek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Irku o księdzu Stalińskim możesz przeczytać w bazie Wielkopolscy Księża. Niewiele tego ale zawsze coś. Bezpośredni link do tej postaci masz poniżej:

http://www.wtg-gniazdo.org/ksieza/main. ... is&id=5691

Pozdrawiam

Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2011, 21:17 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Romanie dziekuje za cenne informacje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2011, 14:44 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2010, 11:08
Posty: 15
Witam.

Irku, byłem dzisiaj na cmentarzu w Starym Mieście, niestety nie znalazłem grobu Józefa Krzyżaka 1792-1872. Jadąc na cmentarz, nie liczyłem na to, że znajdę jakiś stary nagrobek, na którym będzie napisane Józef Krzyżak 1792-1872, bo na tym terenie raczej takich starych grobów nie ma. Liczyłem natomiast na to, że może uda mi się znaleźć stosunkowo nowy nagrobek, gdzie główny napis będzie dotyczył kogoś innego, ale też ten Józef będzie, chociaż małymi literkami gdzieś tam uwzględniony. Nic takiego nie znalazłem. Znalazłem kilka grobów z tym nazwiskiem, nawet z tym imieniem i nazwiskiem, ale to okres dużo późniejszy. Jeżeli jesteś zainteresowany to mogę Ci je przesłać na prywatny adres mailowy. Mogą to być jacyś potomkowie tego Twojego Józefa.

R.P

_________________
Ryszard Piaseczny.

Poszukuję aktu urodzenia z roku 1836-1838 Wojciecha Jakubowskiego syna Józefa i Krystyny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 lip 2011, 21:53 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2010, 21:38
Posty: 109
Witam.
Niewiem jak mam Tobie dziekowac za trud jaki sobie zadales.Jeszcze raz wielkie dzieki.Co do starych nagrobkow mialem cicha nadzieje ze w najstarszej czesci cmentarza beda zachowane,no ale coz.Powiedz mi jeszcze Ryszardzie pod jaka parafie nalezy ten cmentarz moze uda mi sie skontaktowac z proboszczem ,moze posiada jakies archiwum,moze uda mi sie dowiedziec przynajmniej gdzie byly owe mogily.Moj adres poslalem Tobie na pw

Pozdrawia wszystkich Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2011, 04:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2011, 15:24
Posty: 87
Lokalizacja: Toronto,Richland ,WA
Młynarka napisał(a):
Witam,

Serdecznie proszę życzliwą osobę o zrobienie zdjęć następujących grobów z cmentarza na Junikowie:

1. Stanisław i Weronika Oses - pole-15; kwatera-D; rząd-3; numer-34,
2. Jan i Barbara Szymaniak - pole-16; rząd-15; numer-8,
3. Jan Krawczyk - pole-17; kwatera-6; rząd-2; numer-71.

Witaj Czy wiesz gdzie urodzil sie Jan Szymaniak? Pozdrawiam Anka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lip 2011, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Mazurak napisał(a):
Witaj Czy wiesz gdzie urodzil sie Jan Szymaniak? Pozdrawiam Anka
Mój Jan Szymaniak urodził się 07-10-1883 w Kawczynie. Jego rodzice pochodzili z Modrza i Strykowa. Jako kawaler zamieszkał w Poznaniu, po ślubie z Franciszką z Grygierów - na Górczynie, w końcu osiadł w/na Junikowie. Barbara była prawdopodobnie jego drugą żoną.

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lip 2011, 12:00 
Offline

Dołączył(a): 13 lip 2011, 06:51
Posty: 2
Witam!

Czy ktoś wie czy jest jakiś inny numer telefonu do administracji Cmentarz Współparafialnego św. Piotra i Pawła przy ul. Kłeckoskiej i Powstańców Wlkp. w Gnieźnie? Znalazłem w internecie taki telefon - (61) 4284089, ale od tygodnia próbuję się dodzwonić i za każdym razem jest informacja o uszkodzeniu linii abonenckiej.

Pozdrawiam
Krystian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 paź 2011, 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Wczoraj na ancestry.com znalazłam nekrolog „mojego” Franka Molendy (Chicago Tribune). Pochowany został na Meryhill Cemetery w Niles:

Obrazek

Franciszek Molenda (1914-1978), z zawodu krawiec, był synem Michała i Marianny z Szymańskich ze Stęszewa, wnukiem Tomasza i Franciszki z d. Linke z Modrza. Powojenne losy rzuciły go do USA, dokąd przypłynął w 1948 r. na pokładzie statku „SS Marine Swallow” (dane z manifestu).

Hania napisał(a):
W ramach mojego hobby fotograficznego: jesli ktos ma kogos bliskiego pochowanego na jednym z cmentarzy w Chicago lub okolicy, sluze pomoca i moge grob odszukac i zrobic zdjecie. Ja to robie od 2 lat dla zainteresowanych.
Haniu, czy twoja propozycja jest ciągle aktualna? Bardzo chciałabym odszukać jego grób, o ile nadal istnieje na powyższym cmentarzu i (jeśli będziesz tak miła) również otrzymać jego zdjęcie.:wink:

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 paź 2011, 01:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2007, 08:22
Posty: 2661
Lokalizacja: Poznan
Lilu - tak jak "rozmawialysmy" przy czasie poszukam napewno.
Pozdrowienia.

_________________
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 paź 2011, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Haniu,

Pięknie dziękuję za zdjęcia zza oceanu, moja rodzina straciła już nadzieję, że uda się je kiedyś zdobyć.
Teraz znam dokładną datę zgonu Franciszka, mam piękne fotografie tablicy nagrobnej i widoku cmentarza, a także schemat z oznaczeniem grobu.
Życzę ci pięknej i słonecznej (jak na zdjęciach) soboty i niedzieli :D

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 paź 2011, 09:32 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam serdecznie!

Poszukuję dwóch grobów na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu.
Są to:

Maria Zygmańska z d. Szajkowska
(1896-01-05 – 1973-01-14)
kwatera VLd, rząd 10, numer 2.

Jakub Zygmański
(1899-04-29 – 1980-06-14)
kwatera IVP, rząd 37, numer 27.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2011, 20:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2011, 18:52
Posty: 134
Lokalizacja: Zatom Stary
Witam!
Zwracam się z prośbą do odwiedzających cmentarz w Swarzędzu - jeśli ktoś natknie się na grób Mariana Straburzyńskiego - mojego pradziadka - bardzo proszę o zrobienie zdjęcia. Niestety nie znam lokalizacji dlatego może ktoś przypadkiem wypatrzy... :wink:

_________________
Pozdrawiam!
Agnieszka Bogajewicz-Lamcha

---------------------------------------------
Szukam
Frankowski, Straburzyński, Szymkowiak, Tacik, Łukaszyk, Szajek, Kalemba, Fąferek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2012, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 cze 2010, 17:50
Posty: 9
Lokalizacja: Buk
Zgodnie z tematem wątku mam prośbę o odszukanie grobu i wykonanie fotografii . Zdaje sobie sprawę że nie jest to żaden z wielkopolskich cmentarzy, ale może macie jakiś swoich ludzi w tych okolicy.

Teraz Szczegóły:
Wawrzyn Obst /żołnierz 9 kompanii piechoty pułku 329. /
ur. 11.05.1870
zm. 6.08.1915 koło Ostrołęki
Cmentarz Wojenny Janki - Młode, powiat Ostrołęka, grób nr 64.

_________________
Dorota Solecka

Rodzina Adamczaków (Grodzisk Wielkopolski, Snowidowo, Urbanowo)
Rodzina Soleckich (Buk)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2012, 14:06 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
poszukuję grobu w Kaliszkowicach Kaliskich
Andrzej Bednarz i żona jego Teofila zd. Pierucka

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 wrz 2012, 16:49 
Offline

Dołączył(a): 15 wrz 2012, 14:31
Posty: 68
Lokalizacja: Mogilno
Witam ! Bardzo bym potrzebowała aby ktoś z Buku lub z Opalenicy (nie wiem dokładnie na jakim cmentarzu) odnalazł Juliana Górnego, Leonardę Górną i Zygmunta Górnego, Julian urodził się ok 1890roku, natomiast Leonarda była pochowana w 1932 roku jako niespełna 20 letnia dziewczyna .

Będę bardzo wdzięczna, za to ja służę pomocą w okolicach Mogilna .

_________________
Pozdrawiam

Maria Szczechowicz/ Górna




Górni, Strzeleccy, Kwiatkowscy, Ledzińscy, Grams, Kozłowscy, Krawczyk, Kościańscy, Bachorz, Kleczewscy, Czesławscy

zapraszam na bloga
http://moiprzodkowie.blogspot.com/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 wrz 2012, 13:36 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 07:32
Posty: 28
Witam Serdecznie Szanowne Grono Historyków Rodzinnych
Zwracam się z Ogromną Prośbą do koleżanek i kolegów o pomoc w zrobieniu zdjęć grobów na terenie Poznańskich cmentarzy
Junikowo oraz Miłostowo .
Interesuje mnie zarówno to czy odnalezione groby jeszcze istnieją jak również zdjęcia tych grobów.
Oczywiście o grobach tych dowiedziałem się dzięki wyszukiwarce Poznańskie cmentarze ,więc nie byłbym zdziwiony gdyby niektórych grobów nie było już .
Tym bardziej że wiadomym mi jest iż wiele cmentarzy znikło bezpowrotnie ,co troszkę smutne że tak dbamy o swą tożsamość narodową.
Szczegóły podam na PW.
Z góry serdecznie dziękuję za podjęcie tematu i oferuję pomoc w swym rejonie .
Pozdrawiam Serdecznie
Zbigniew Dykiel

_________________
Zbigniew 50
Moje biedy to Dykiel - Porzyński/a - Wigienka vel.Wegienka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 paź 2012, 12:44 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2011, 09:12
Posty: 11
raczej cięzko będzie ci się doprosić o fotografie grobów na Junikowie.
Ja swoją prośbę zamieściłam 1,5 roku temu i bez odzewu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2012, 03:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
maliszewo napisał(a):
raczej cięzko będzie ci się doprosić o fotografie grobów na Junikowie.
Ja swoją prośbę zamieściłam 1,5 roku temu i bez odzewu.

Witam
Cmentarz na Junikowie jest ogromny sama czasem mam problem z odszukaniem swoich bliskich. Ostatnio robiłam dwa podejscia do znalezienia grobu mojej prababci o którym dowiedziałam sie niedawno, ale do trzech razy sztuka :) Dzisiaj jadę znowu. jeśli przez przypadek trafie na pani grób zrobie zdjecie ale ten akurat znajduje sie prawie na samym środku cmentarza wiec km do przejscia sporo, pole 13, rząd A, nr 4 pojedynczy - spoczywają w nim MM. Kołakowscy zapisałam:)

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2012, 14:47 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
izabela06 napisał(a):
Witam
Cmentarz na Junikowie jest ogromny sama czasem mam problem z odszukaniem swoich bliskich. Ostatnio robiłam dwa podejscia do znalezienia grobu mojej prababci o którym dowiedziałam sie niedawno, ale do trzech razy sztuka :) Dzisiaj jadę znowu. jeśli przez przypadek trafie na pani grób zrobie zdjecie ale ten akurat znajduje sie prawie na samym środku cmentarza wiec km do przejscia sporo, pole 13, rząd A, nr 4 pojedynczy - spoczywają w nim MM. Kołakowscy zapisałam:)


Zarówno cmentarz na Junikowie jak i Miłostowie to wielohektarowe cmentarze częściowo leżace na terenach zalesionych. Na pewno nie z braku życzliwości nikt nie podjął się wykonania zdjęć nagrobków lecz w przypadku np cm junikowskiego jest tam także utrudniony dojazd. Z przykrością muszę napisać, że dochodzi tam do huligańskich napadów i rabunków.
Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 paź 2012, 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam
Tak to prawda, zwłaszcza lepiej nie chodzić samemu od strony ul.Chryzantemowej. Ja tam jeżdżę tylko autem i to nigdy nie sama. Staram się jeździć w soboty lub niedziele gdy na cmentarzu jest więcej ludzi.
trzecie podejście udane, grób znaleziony choć bardzo zniszczony. Znajduje się od ul. Owczej i dzisiaj nikogo na cmentarzu, strach nawet samochód zostawić pod bramą.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2012, 11:48 
Offline

Dołączył(a): 01 lut 2011, 07:32
Posty: 28
Witam Serdecznie Szanowne Grono !!!
No i jak tu wierzyć w wszystko co napisane ?
Moi Drodzy wasze domysły i opinie co do zdjęć z Junikowskiego cmentarza nie sprawdziły się i spieszę wam to oświadczyć iż ta moja prośba jest już nieaktualna .
Ponawiam tylko prośbę o cmentarz Miłostowo.
Bardzo bym prosił również koleżanki i kolegów o zwrócenie uwagi i ewentualnie zrobił zdjęcia grobów z nazwiskiem Porzyński/a.
Niestety pozostałe cmentarze nie posiadają wyszukiwarek (smutne ale prawdziwe) i szkoda .
Co do lokalizacji odnalezionych grobów to na PW.
Pozdrawiam Serdecznie
Zbigniew

_________________
Zbigniew 50
Moje biedy to Dykiel - Porzyński/a - Wigienka vel.Wegienka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2012, 21:15 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Jeśli ktoś z Drogich Genealogów odwiedza cmentarz w Swarzędzu, czy mógłby się rozejrzeć, czy istnieje tam grób Józefa Rembalskiego (1896-1937). Byłbym niezmiernie wdzięczny za fotografię.
W „Dzienniku Poznańskim”, nr 107 z 11.5.1937, s. 11 znalazłem jego nekrolog (to brat mego pradziadka), z informacją, że wachmistrz Józef Rembalski zmarł tragicznie 8 maja 1937 r. w wieku 41 lat. Pogrzeb odbył się 11 maja tr. w Swarzędzu.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2012, 18:48 
Offline

Dołączył(a): 10 mar 2009, 13:09
Posty: 618
Bogunieski napisał(a):
Jeśli ktoś z Drogich Genealogów odwiedza cmentarz w Swarzędzu, czy mógłby się rozejrzeć, czy istnieje tam grób Józefa Rembalskiego (1896-1937). Byłbym niezmiernie wdzięczny za fotografię.
W „Dzienniku Poznańskim”, nr 107 z 11.5.1937, s. 11 znalazłem jego nekrolog (to brat mego pradziadka), z informacją, że wachmistrz Józef Rembalski zmarł tragicznie 8 maja 1937 r. w wieku 41 lat. Pogrzeb odbył się 11 maja tr. w Swarzędzu.
Pozdrawiam


Witam.
Grób istnieje.
http://www.mbww-swarzedz.pl/cmentarz/wy ... rka-grobow
Pozdrawiam.
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2012, 20:34 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
Bardzo dziękuję. Tego w Internecie nie widziałem. Szkoda, że nie ma zdjęć.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2012, 20:55 
Offline

Dołączył(a): 17 maja 2010, 16:07
Posty: 298
Lokalizacja: Gorzów Wlkp-Landsberg
Witam serdecznie,
służę pomocą w odnalezieniu grobów na starym cmentarzu w Gorzowie Wlkp(Landsberg) przy ul.Warszawskiej.Cmentarz założony pod koniec 19 wieku,jest to cmentarz przykościelny.Pochowana jest tam moja praprababcia i pradziadek urodzeni w okolicach Znina i Mogilna.

_________________
Pozdrawiam Ewa.

Poszukuje Wójciak lub Wojciak,Gajewscy,Siwa (SCHIWA),Kluczyńscy Tańscy ,Habdanowicz, Paschke ,Stefaniak,Winke,Wollf,Krause
Biskupin,Strzelcze koło Mogilna,Gasawa i okolice ,Miescisko i okolice ,Podolin.,Łaziska. ..


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 paź 2012, 18:40 
Offline

Dołączył(a): 23 sty 2012, 11:04
Posty: 143
Bogunieski napisał(a):
Jeśli ktoś z Drogich Genealogów odwiedza cmentarz w Swarzędzu, czy mógłby się rozejrzeć, czy istnieje tam grób Józefa Rembalskiego (1896-1937). Byłbym niezmiernie wdzięczny za fotografię.
W „Dzienniku Poznańskim”, nr 107 z 11.5.1937, s. 11 znalazłem jego nekrolog (to brat mego pradziadka), z informacją, że wachmistrz Józef Rembalski zmarł tragicznie 8 maja 1937 r. w wieku 41 lat. Pogrzeb odbył się 11 maja tr. w Swarzędzu.
Pozdrawiam

Witam,
po weekendzie postaram się zrobić Panu zdjęcie tego nagrobka.
Proszę przesłać maila na priv.
Pozdrawiam,
Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2012, 20:54 
Offline

Dołączył(a): 01 gru 2009, 18:03
Posty: 659
Lokalizacja: Poznań
Kilka dni temu zwróciłam się z prośbą - zapytaniem do MZC w Tarnowie, czy na którymś z miejscowych cmentarzy pochowany jest ksiądz misjonarz Joachim Kowalski . Po dwóch dniach otrzymałam wyczerpującą informację od przemiłej Pani Agnieszki która również wykonała dla mnie fotografie.
Bardzo , bardzo dziękuję Pani Agnieszko. :)

Pozdrawiam
krysia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2012, 22:11 
Offline

Dołączył(a): 13 gru 2006, 09:12
Posty: 28
Lokalizacja: Gdynia
gen_kg napisał(a):
Witam,
po weekendzie postaram się zrobić Panu zdjęcie tego nagrobka.
Proszę przesłać maila na priv.
Pozdrawiam,
Karolina


Pani Karolino jeszcze raz bardzo dziękuję.
Pozdrawiam
Tomasz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 paź 2012, 14:17 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Witam

Drodzy forumowicze na chwilę obecną poszukuję grobów w KOBYLINIE
1. Katarzyny Klejewskiej 1889-1980 (+,-)jeden rok
2. Stanisław Klejewski -mąż Katarzyny

z informacji jakie posiadam to wiem, że mieszkali w Kobylinie i zostali tam pochowani. Jeśli ktoś może zlokalizować grób i spisać dane ,będę serdecznie wdzięczny.

Pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2012, 09:51 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2011, 11:59
Posty: 172
Pozdrawiam wszystkich
Grób Klejewskich w Kobylinie zlokalizowany-
Stanisław 1888-1960
Katarzyna 1888-1979
Dziękuję za pomoc
Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2012, 09:08 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2011, 09:12
Posty: 11
Witam ponownie.
Mam prośbę - może teraz w okresie wszystkich świętych łatwiej komuś z forumowiczów byłoby dotrzeć do cmentarza w Junikowie i zrbić fot. grobu, o którą proszę od dawna:
Zwracaam się do członków Towarzystwa - mieszkańców Poznania z wielką prośbą o sfotografowanie grobu. Nigdy nie byłam w Poznaniu i wiele kilometrów musiałabym pokonać aby tam pojechać. Z mojej miejscowości nie kursują autobusy do Poznania, więc to dodatkowy dla mnie problem.
Grób o który mi chodzi znajduje się na cmentarzu Junikowo - pole 13, rząd A, nr 4 pojedynczy - spoczywają w nim MM. Kołakowscy.

Bardzo proszę o pomoc.

Podaję e-maile, gdyby komuś się udało cyknąc fotkę: dorota.kostecka@onet.eu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 paź 2012, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Doroto! Jutro będziesz miała to zdjęcie grobu Kołakowskich, chyba, że...(bo nic na tym świecie niestety nie jest pewne).

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2012, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 27 paź 2011, 07:52
Posty: 74
Witam serdecznie,
Ogromna prośba - jeżeli ktoś będzie na cmentarzu w Kórniku - o informację czy istnieje grób rodzinny Łanowskich (dzierżawców pobliskich Kromolic, Dachowa i Zimina).
Grób/grobowiec rodzinny powinien być stary - ostatni pogrzeb był w roku 1903.

Jeżeli jest - uśmiecham się o zdjęcie.

Z góry bardzo, bardzo dziękuję.

_________________
Kasia z Wilczewskich
...........................
Oddam pół królestwa za akt ślubu Macieja Wilczewskiego z Agnieszką lub Katarzyną (do 1796 Kujawy lub Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2012, 18:30 
Offline

Dołączył(a): 11 paź 2012, 22:43
Posty: 13
Mam prośbę do osób odwiedzających cmentarz w Ryczywole. Chciałbym wiedzieć, czy znajdują się tam groby osób z nazwiskiem Sobański (-a). Bardzo byłbym wdzięczny za zdjęcia - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2012, 22:54 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2011, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: DOMINOWO
Witam- Mam serdeczną prośbę- może znajdą się osoby które zrobią na potrzeby kroniki strony parafialnej fotografie grobów księży którzy pracowali w naszej parafii: cmentarz Kwilcz- ks. Walenty Olsztyński zm.1829 r.,Cmentarz Rymarzewo -ks. Teodor Niebieski ok,1840r., Cmentarz Dolsk -ks. Michał Szczodrowski zm. 1885 r., Gostyń -klasztor OO. Filipinów- ks. Antoni Kurowski zm. 1892 r., cmentarz Obra -ks. Jan Jaensch zm. 1917 r., cmentarz Koźmin ks.kan.- Marcin Poczta zm. 1964 r.,cmentarz Bucz- ks, Józef Pałkowski zm. 1931 i ks.kan Zygmunt Skrzypski zm. 2010 r. Cmentarz Kamieniec Poznanski- ks.kan Jan Jankowski zm. 1991 r. cmentarz Lubasz -ks.kan. Jerzy Kędzierski. Będę bardzo wdzięczny za przesłanie na adres: inotna@wp.pl Dziękuję Antoni


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2012, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2008, 20:38
Posty: 15
Lokalizacja: Sieraków
Witam, zrobię fotografię grobu z cmentarza w Kwilczu. Postaram się pojechać tam w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam Halina

_________________
Serdecznie pozdrawiam
Halina

.........................
Poszukuję: Echaust, Echost, Magnuszewicz - Pszczew, Trzciel, Rogoźno, Borek i inne - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lis 2012, 21:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Witam
Czy jet ktoś może z Jaraczewa? Szukam grobu Marcina Malinowskiego ur. 1846-48 nie wiem kiedy zmarł ale dowiedziałem się że został tam pochowany.

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 lis 2012, 09:13 
Offline

Dołączył(a): 02 mar 2011, 09:12
Posty: 11

Składam serdeczne podziękowania dla Jolanty za fot. grobów, o co wcześniej nie mogłam się nikogo doprosić.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję
Dorota


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lis 2012, 14:05 
Offline

Dołączył(a): 02 lut 2011, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: DOMINOWO
...ponawiam moją prośbę z 31 października br.... Dziękuję Antoni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lis 2012, 12:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Zwracam się z prośbo do odwiedzających cmentarz na Junikowie w Poznaniu o zrobienie zdjęcia(zdjęć) grobu rodzinnego znajdującego się: pole 4 kwatera 2 rząd B miejsce 4. pochowani są tam m.i Stankiewicz, Zachuta.
Gdy by ktoś był tak miły i zrobił te zdjęcia podaję e mail xiu22@interia.pl
Dziękuję

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 415 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL