Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 23:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 gru 2011, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Aby nie zostawiać zaległości na nowy rok, dokonałem dziś niewielkiej aktualizacji bazy.

Dodano parafie ewangelickie:
Kcynia [pow. Szubin]; Książ [pow. Śrem]

Dodano USC:
Jastrzębsko Stare [pow. Międzyrzecz]

Uzupełnienia w parafiach katolickich:
Wałków [pow. Koźmin]; Krotoszyn; Przemęt [pow. Babimost]; Tomice [pow. Poznań]; Gniezno par. św. Michała; Koronowo [pow. Bydgoszcz]; Kaźmierz [pow. Szamotuły]

...oraz ewangelickich:
Rojewice [pow. Inowrocław]; Nowy Tomyśl; Grodzisk Wlkp.

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w Projekt za kolejny owocny rok współpracy. Z pewnością w przyszłym roku dokonamy wspólnie wielu ciekawych odkryć.

Pozdrawiam

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 20:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2011, 18:28
Posty: 789
Lokalizacja: Pleszew
Łukaszu, czy będą jakieś aktualizacje Nekli k. Wrześni? Pzdr. Lila

_________________
Pozdrawiam
Liliana Komorowska

--------------------------------------
Komorowski Antoni akt ur. II poł. XVIIIw.(Czerniejewo i okolice) Brzostowski Antoni zgon poł.XIXw. (?) Brzostowski Kazimierz XVIIIw.(kuj.pom.)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
lila napisał(a):
Łukaszu, czy będą jakieś aktualizacje Nekli k. Wrześni? Pzdr. Lila


Nikt o ile wiem, aktualnie Neklą się nie zajmuje...
Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 sty 2012, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś dodałem możliwość ograniczenia przeszukiwania do samych rejestrów USC (siłą rzeczy tylko dotyczy to zakresu lat 1874-1899). Do tej pory można było szukać w samych aktach katolickich bądź ewangelickich. Wraz z przybywaniem materiału z USC funkcja ta może się czasem przydawać.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2012, 00:24 
Offline

Dołączył(a): 10 lip 2011, 17:51
Posty: 6
Lokalizacja: Częstochowa
Witam,

Proszę o pomoc w sprawdzeniu poprawności informacji o małżeństwie moich pradziadków, zamieszczonej w Projekcie Poznań:
Parafia katolicka Kościelec Koło, wpis 31 / 1867
Jan Matysiak
Wiktoria Minduo

Otóż Archiwum Państwowe po przeprowadzeniu kwerendy poinformowało mnie, że w "Aktach stanu cywilnego Parafii Rzymskokatolickiej Kościelec” powiat Koło (numer zespołu 769, sygnatura 59) z 1867 r. nie odnaleziono żadnego wpisu dotyczącego podanych osób.

Będę wdzięczny za wskazówki gdzie mogę znaleźć ten akt małżeństwa.

Pozdrawiam,
Artur Kupis


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sty 2012, 19:03 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2007, 01:47
Posty: 132
Lokalizacja: Poznań
Artur76 napisał(a):
Proszę o pomoc w sprawdzeniu poprawności informacji... Wiktoria Minduo...
O ile pamiętam, przeglądałem kiedyś mikrofilmy z tych lat dla Kościelca Kolskiego, w tym tygodniu będę w AP to zajrzę gdzie mogły ukryć się wpisy.
----dopisek---
Obejrzałem mikrofilm, dokument zawiera dane dla Wiktorii Mintus
Indeks ma strukturę dosyć złożoną co mogło przełożyć się na przeoczenie.
Resztę informacji przesyłam w wiadomości prywatnej.

_________________
pozdrawiam
Roman, genealogicznie amatOR
---------
Sentetiam sanguinis nullus clericus dictet aut proferat, sed nec sanguinis vindictam exerceat aut ubi exertus intersit.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 18:08 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 20:05 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:07 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 09 sty 2012, 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
To
JarekK napisał(a):
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?


To znaczy zmieniamy na "Jaiak" :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 14:57 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
jado napisał(a):
JarekK napisał(a):
Witam

chyba jest błąd w Poznan projekt

Parafia katolicka Kraszewice, wpis 29 / 1831
Karol Bednarz (25) ojciec: Wojciech Bednarz, matka: Klara
Katarzyna Jasiakówna (21) ojciec: Sebastian Jasiak, matka: Antonina

powinno być Jajakówna i Sebastian Jajak

pustkowie Jajaki - co ciekawe ten akurat ksiądz pisał Jaiaki :?


Kolega nowy to tylko wspomnę,kilkanaście razy o tym pisze w swoich postach Łukasz,proponuję się cofnąć w wątku o kilka stron sporo na ten temat,a i wiedzy można zaczerpnąć na temat samego projektu.

a ja proponuję przeczytać dokładnie co napisałem. Jaka forma będzie wprowadzona czy Jajak czy Jaiak to niech decyduje admin - byle nie było błędnie Jasiak - o co mi dokładnie chodziło w poście - no chyba że według Kolegi nie wolno zgłaszać błędów bez przeczytania wszystkich tematów :roll:
EOT

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 15:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Sądzisz,że jest błąd na jakiej podstawie?Widziałeś akt z zapisem Jasiak?Nie poprawiamy w PP pojedyńczych zapisów,mozna dodać komentarz pod aktem

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 15:51 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:08 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 16:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
JarekK rzeczywiście może miec rację. Ponieważ w parafii Kraszewice występuje Sebastian i Antonina Jajakowie oraz jego pierwsza żona Klara jako rodzice pary mlodej. Nie ma natomiast Jasiaków. Jeśli chodzi o poprawki to wystarczy jak w komentarzu umieścisz prostujący zapis. Jak w przyszłości tych zapisów będzie dużo to ktoś się tym zajmie, bo przypuszczam w obecnym czasie kiedy baza przyrasta szybko admini nie maja czasu na pojedyńcze poprawki, to by ich działanie za bardzo rozpraszało. Pozdrawiam serdecznie.

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 16:22 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
W Komentarzach umieszczamy nie tylko poprawki, ale przede wszystkim informacje uzupełniające, a to w celu ułatwienia poszukiwań i ewentualnego kontaktu z osobami, które w swoim drzewie genealogicznym mogą mieć wskazanych małżonków.

Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 17:14 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
AGA KOZA napisał(a):
Sądzisz,że jest błąd na jakiej podstawie?Widziałeś akt z zapisem Jasiak?Nie poprawiamy w PP pojedyńczych zapisów,mozna dodać komentarz pod aktem

no właśnie widziałem akt bez zapisu Jasiak :D
dyskutowany wpis zawiera dwa błędy:
1. błąd indeksującego - wpisał Jasiaków, Jasiakówna
a na akcie jest: Jaiaków, Jaiakówna

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

2. błąd tworzącego akt - w Kraszewicach było pustkowie Jajaki, Katarzyna była Jajajkówna i Jajaków
a Katarzyna to była moja prapraprababcia :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:07 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:09 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
jado napisał(a):
JarekK napisał(a):
no właśnie widziałem akt bez zapisu Jasiak :D
dyskutowany wpis zawiera dwa błędy:
1. błąd indeksującego - wpisał Jasiaków, Jasiakówna
a na akcie jest: Jaiaków, Jaiakówna

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

2. błąd tworzącego akt - w Kraszewicach było pustkowie Jajaki, Katarzyna była Jajajkówna i Jajaków
a Katarzyna to była moja prapraprababcia :mrgreen:


W dwóch pierwszych zapisach szczególnie przy pierwszym sprawa dyskusyjna dla indeksującego nie znającego dokładnie występowania nazwisk w terenie indeksacji , więc mnie nie dziwi ten błąd,normalna sprawa.Przy ostatnim zapisie już raczej na 95% widać zapis Jasiak,to tyle w temacie indeksacji bo co do reszty Twoich racji dyskusji nie ma,Twój akt Twoje badania i Twoja racja.Nie zmienia to jednak faktu że najlepiej byłoby zrobić ponowną indeksację parafii z uwzględnieniem poprawek,zachęcam :)

w ostatnim zapisie też jest Jaiaki - ksiadz kropke nad i postawił już nad a ("a" jest lekko otwarte) - taki miał sposób pisania
np: "między"
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

PS
żeby nie było, że się czepiam ineksującego - nie robi błędów tylko ten co nic nie robi :D

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:26 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Dot. wpisu parafia katolicka Brody 8/1820
Poznan Project podaje małżeństwo: Paulus Stachowiak i Magdalena Leszczówna.
Szukajwarchiwach w parafii Brody za rok 1820 Duplicat Copulatorum (umieszczony pomyłkowo w Duplicat Mortuorum) podaje właściwy wpis ślubu 7/1820 Paulus Stachowiak i Ursula Wieczorkowna.
Nazwisko Magdaleny Leszczównej w PP wpisano pomyłkowo przy tym ślubie.
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Witam!
Indeksację parafii Brody dla Poznań Projekt , jak widzę wykonano w 2009r. Może indeksujący korzystał z innych zapisów ( może z ksiąg w parafii). W Archiwum Państwowym często są tylko wtóropisy, a te często różnią się od oryginałów.

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 19:32 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Witam,
Dziękuję za wyjaśnienie dot. parafii Brody. Moje sprostowanie dot. wpisu 8/1820 może być pomocne dla osób szukających ślubu Stachowiaka i Wieczorkowny w PP. Na pewno nawał pracy ooby indeksującej (przy okazji wielkie podziękowanie) mógł spowodować pomyłkę.
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
mógł spowodować pomyłkę.
Właśnie chciałam wyjaśnić, że to nie pomyłka indeksującego. Wtóropisy, to nie tylko inny charakter pisma, ale zapisy różniące się niestety :( ewidentnie treścią od oryginałów!
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 20:23 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Tu problem jest inny. Pomylono i osobę i parafie. Magdalena Leszczowna, moja praprababcia, wymieniona przy wpisie w Brodach 8/1820, córka Bartlomieja Leszcza i Apolonii urodzila się w r. 1812 i raczej nie ślubowala w r. 1820. Za to jej dwa śluby mialy miejsce w parafii Ryszewko w r. 1836 z Antonim Trepińskim i w r. 1857 ze Stefanem Smaruj. I te dwa wpisy w PP są prawidłowe.
Dziękuje i pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 21:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Odnośnie Brodów:

Różnice w numeracji między księgami oryginalnymi a duplikatami są dość częste, z czego się biorą już kiedyś pisałem.
Natomiast trzeba by sprawdzić, co naprawdę w księdze oryginalnej zapisano w tym ślubie, żeby rozstrzygnąć czy i gdzie jest błąd. Poproszę Lilę, żeby przy najbliższej okazji zajrzała.

Odnośnie Kraszewic:

Jeśli są ogólnie dostępne skany z których robiono indeksację, to oczywiście odpada jeden z powodów, dla których odmawiałem wprowadzania poprawek, a mianowicie, że musiałbym uwierzyć "na słowo". Pozostaje powód drugi, mniej ważny - czyli że trochę na to potrzeba czasu, by takie pojedyncze poprawki czynić.

Pozostaje jednak w mocy zasada, że w indeksie umieszczamy nazwiska w pisowni obecnej w samym akcie, czyli jeśli zapisano staromodnie: "Jaiak" z "krótkim i" to tak wpiszemy. Nie można powiedzieć, że to niepoprawnie, bo obecnie stosowane zasady wykształciły się dopiero w II połowie XIX wieku. Zresztą pisownia tego dźwięku nadal jest umowna, bo po spółgłosce nadal piszemy "i" a nie "j" jak po samogłoskach, tj. "pies" a nie "pjes".

Wydaje mi się, że w przytoczonym zapisie "Jajak" czyli po dzisiejszemu Jajak to jednak jest nazwisko. To, że istniało Pustkowie Jajaki, temu nie przeczy, bo w rejonie Ostrowa i Ostrzeszowa pełno jest takich przysiółków "pustkowi", których nazwy ewoluowały razem z nazwiskami gospodarzy tam mieszkających, np. bardzo ciekawe nazwisko Popłonyk pochodzące od przysiółka o tej nazwie w par. Ostrów Wlkp.

Myślę, że sytuacja dojrzała do tego, żeby rozpocząć wątek, w którym będzie można prezentować fragmenty obrazków z ZOSI, które źle zostały wpisane w Poznan Project. Takie przypadki w wolnych chwilach będę poprawiał i przy kolejnej aktualizacji znajdą się one w bazie. Zaczynam więc od Jaiaków.

Jednak proszę o podawanie tych przypadków w tym wątku, a nie o pisanie do mnie PW lub emaili.

Pozdrawiam,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2009, 20:06
Posty: 1145
Ale wiesz kto pomylił? Indeksujący dla Poznań Project, czy przepisujący księgi kościelne?
:wink:
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

_________________
Jolanta Fontowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 21:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jolanta napisał(a):
Ale wiesz kto pomylił? Indeksujący dla Poznań Project, czy przepisujący księgi kościelne?
:wink:
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz


Spróbujemy ustalić :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sty 2012, 21:26 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Jolanto, Łukaszu
Dziękuję za zaangażowanie i podjęcie tematu.
Bez zajrzenia do oryginałów ksiąg to ja wiem, że nic nie wiem :( ale 'chyba' prapra nie zaczynała żywota malżeńskiego w wieku 8 lat :lol:
Pozdrawiam
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 14:36 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2011, 11:59
Posty: 219
Łukasz Bielecki napisał(a):
Odnośnie Kraszewic:

Jeśli są ogólnie dostępne skany z których robiono indeksację, to oczywiście odpada jeden z powodów, dla których odmawiałem wprowadzania poprawek, a mianowicie, że musiałbym uwierzyć "na słowo". Pozostaje powód drugi, mniej ważny - czyli że trochę na to potrzeba czasu, by takie pojedyncze poprawki czynić.

Pozostaje jednak w mocy zasada, że w indeksie umieszczamy nazwiska w pisowni obecnej w samym akcie, czyli jeśli zapisano staromodnie: "Jaiak" z "krótkim i" to tak wpiszemy. Nie można powiedzieć, że to niepoprawnie, bo obecnie stosowane zasady wykształciły się dopiero w II połowie XIX wieku. Zresztą pisownia tego dźwięku nadal jest umowna, bo po spółgłosce nadal piszemy "i" a nie "j" jak po samogłoskach, tj. "pies" a nie "pjes".

Wydaje mi się, że w przytoczonym zapisie "Jajak" czyli po dzisiejszemu Jajak to jednak jest nazwisko. To, że istniało Pustkowie Jajaki, temu nie przeczy, bo w rejonie Ostrowa i Ostrzeszowa pełno jest takich przysiółków "pustkowi", których nazwy ewoluowały razem z nazwiskami gospodarzy tam mieszkających, np. bardzo ciekawe nazwisko Popłonyk pochodzące od przysiółka o tej nazwie w par. Ostrów Wlkp.

Zgadzam się, że jest to nazwisko - występuje też u osób mieszkających w innych miejscach. Jeśli chodzi o zapis Jajak to zarówno wcześniejszych jak i późniejszych aktach jest przez "j" - praktycznie to chyba jedyny skan (w zakresie osób, które mnie interesują) gdzie to nazwisko (i miejsce) jest pisane przez krótkie i - dlatego też osobiście uważam to za błąd zapisującego księgę - ale ginąć za to nie zamierzam :mrgreen:

PS
zgłaszać to jeszcze raz w temacie zgłaszania błędów?

_________________
Pozdrawiam
Jarek
szukam Kulwickich


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 sty 2012, 16:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
JarekK napisał(a):
zgłaszać to jeszcze raz w temacie zgłaszania błędów?


Nie - już poprawiłem, a ukaże się przy aktualizacji za tydzień-dwa.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 01:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
Mam takie zapytanie o porównywanie nazwisk w wyszukiwarce. Wpisuję np. Franciszka Wojtkowiak i wychodzi ich całkiem sporo. Poniżej są oczywiście wyniki częściowo zgodne. I dlaczego w tych wynikach, daleko, daleko niżej jest Franciszka Woytkowiak, zaledwie 55% zgodności? Powinno być chyba więcej.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 09:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Litera J jest faktycznie piętą achillesową algorytmu obliczania podobieństwa. Nie wiedziałem, że rozbieżności są aż takie - skoro między "Woytkowiak" a "Woitkowiak" jest 85% podobieństwa, to tu nie powinno być aż tak wielkiej różnicy. Spróbujemy to trochę dopracować.

Przyczyna leży zapewne w tym, że J traktowana jest jako spółgłoska i to z szeregu szczelinowych ("j" to "dż" po angielsku"), a "y" i "i" to samogłoski.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 10:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Krzysztofie!,

przy okazji wpisu chciałem się Pana zapytać o nazwisko Wojtkowiak.
Moja praprabacia Marianna Wojtkowiak ur. 1813, ślub 02.11.1834 z Petrus Chęnicz, zgon 31.10.1956 brała ślub i zmarła w parafii Wytomyśl, a żyła w pobliskim Wąsowie, powiat Nowy Tomyśl.
Czy oprócz infomacji o Franciszce Wojtkowiak posiada Pan informacje o innych Wojtkowiakach z wyżej wymienionych terenów?

Z pozdrowieniami

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Ostatnio edytowano 16 sty 2012, 18:07 przez Megabit, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sty 2012, 11:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Ja mogę zebrac trochę informacji o wspólczesnych Wojtkowiakach prawdopodobnie zwiazanych z Wąsowem. Wiem ze żyli w Poznaniu. Ona pochodziła chyba z rodziny Wróż. Jak coś ustalę to prześlę na priv. Pozdrowienia.Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:16 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:10 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Maciej zmodyfikował algorytm, tak aby "j" było uznawane za podobne do "y" (patrz pytanie stronę wcześniej) i to się udało, ale przy okazji zrobione zostały inne czynności na dysku i coś się od tego czasu pokićkało. Myślę, że mniej ludzi korzysta z serwisu i dlatego funkcjonuje on szybciej.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 23:03
Posty: 472
Lokalizacja: Bydgoszcz / Braunschweig
Hallo,
przed chwila otrzymalam taki meldunek
Cytuj:
Błąd

Nie można wykonać zapytania: server closed the connection unexpectedly This probably means the server terminated abnormally before or while processing the request.

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Teresa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2012, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
No właśnie. Coś takiego się pojawia i na razie Maciejowi nie udało się tego zwalczyć. Krótko mówiąc, wyszukiwanie rozszerzone raz działa, raz nie - bez korelacji z czymkolwiek.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2012, 20:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Dzisiaj nadal strona nie działa prawidłowo,pojawia się komunikat
Błąd

Nie można wykonać zapytania: ERROR: could not find block containing chunk 0x847a1b8

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2012, 21:14 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witajcie,

cóż, nastąpił w końcu ten moment, kiedy stary serwer się rozpadł. Jego małoletni następca jest jeszcze niegotowy do pracy i zajmie mi parę dni, kiedy przeniosę dane i uruchomię na nowo. Proszę o kilka dni cierpliwości. Nie mam czasu, żeby to dokończyć, ale liczę, że się uda do połowy przyszłego tygodnia. Póki co błędy mogą wyskakiwać dość często, postanowiliśmy jednak zostawić taką "sypiącą się" wersję raczej niż gasić serwer w ogóle. Przepraszam za utrudnienia, ale niestety - serwer działa już od dobrych kilku lat i czasy świetności ma za sobą...

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2012, 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sty 2010, 07:37
Posty: 111
Lokalizacja: Berlin
Nie jest to miła wiadomość.
Ku mojej ciekawości i przypuszczam, że też i innych członków forum, mógłbyś Łukaszu proszę opisać dane techniczne serwera, na jakim systemie pracuje, gdzie i pod jakie łącze jest podłączony itp., itp?
Zaciekawienie moje jest tylko i wyłącznie kierowane w kierunku informacji technicznych.

_________________
Pozdrawiam RAH
Ryszard Antoni Henicz
Poszukuję:Henicz, Henczyk, Chenicz, Cheinitz, Hejnicz, Heinicz, Heynis, Heinitz, Heynicz, Henisch, Hynicz, Hönicz, Henik, Chęcz, Hęc, Chęc, Hańcz, Hańsz, Hejnia, Hancyk, Heńkowski.
Genealogia nauką cierpliwości.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:23 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Witaj,

obecnie przenieśliśmy serwer ze starej maszyny, na wirtualny serwer w Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym. Nie wiem dokładnie na jakiej maszynie postawiony jest serwer wirtualny. Na pewno zasoby są współdzielone z innymi serwerami. Łącze sieciowe to 1Gbit/s. Aplikacja jest napisana w PHP, a wyszukiwanie w C w oparciu o dostępne SDK bazy danych PostgreSQL. Nowa wersja strony przygotowana jest od dawna, ale nie mamy z Łukaszem czasu skończyć oprogramowania więc leży "na półce". Te przenosiny na nowy serwer były nieco chaotyczne, bo stary serwer niestety zaczął odmawiać posłuszeństwa i nie było to wszystko dokładnie zaplanowane.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2012, 16:37 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:10 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Chciałbym zapytać stałych użytkowników - czy po przenosinach na nowy serwer dało się odczuć lepszy komfort pracy z wyszukiwarką Projektu?

Serwer jest niewątpliwie szybszy, natomiast wygląda na to, że przeszukiwanie swoje trwa i tak. Oznacza to, że lepiej powinno być zwłaszcza w okresach, gdy jest tłok na serwerze (szczególnie wieczorem). Można powiedzieć, że nie tworzą się tak łatwo korki. Ale na pustym serwerze chyba nadal wyszukiwanie trwa te 10-30 sekund. Czyli samochód został ten sam, ale chociaż nie stoimy w korkach :)

Jeśli są jeszcze jakieś inne uwagi i spostrzeżenia (poza kwestią prędkości) to też proszę o podzielenie się.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 17:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lis 2008, 16:42
Posty: 28
Lokalizacja: Jelenia Góra
Odpowiadam na pytanie Łukasza w sprawie działania serwera.
Wejście na stronę Poznań Projekt dzisiaj tj. 28.01. 2012 godz 17: 15 i 17:27.
Obciążenie serwera: WYSOKIE
Pokazuje : BŁĄD serwer przeciążony, proszę spróbować później.

Pozdrawiam
Mieczysław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 17:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2010, 21:03
Posty: 4050
Lokalizacja: Obra/Wolsztyn
Łukasz Bielecki napisał(a):
Chciałbym zapytać stałych użytkowników - czy po przenosinach na nowy serwer dało się odczuć lepszy komfort pracy z wyszukiwarką Projektu?

Serwer jest niewątpliwie szybszy, natomiast wygląda na to, że przeszukiwanie swoje trwa i tak. Oznacza to, że lepiej powinno być zwłaszcza w okresach, gdy jest tłok na serwerze (szczególnie wieczorem). Można powiedzieć, że nie tworzą się tak łatwo korki. Ale na pustym serwerze chyba nadal wyszukiwanie trwa te 10-30 sekund. Czyli samochód został ten sam, ale chociaż nie stoimy w korkach :)

Jeśli są jeszcze jakieś inne uwagi i spostrzeżenia (poza kwestią prędkości) to też proszę o podzielenie się.

Niewątpliwie komfort pracy jest lepszy niż bywało ostatnimi czasy.
Zapewne obecnie więcej osób niż kiedyś korzysta z wyszukiwarki - stąd pewne niedogodności i przestoje.
A najlepiej zdecydowanie pracuje się w nocy tj. tak od 1:00 do białego rana. :wink:

_________________
Pozdrawiam
Jurek


***********
Szanuję pracę i dorobek badawczy innych. Dlatego - zgodnie z Regulaminem Forum i prawem oraz aby nie naruszać praw autorskich i nie dokonywać kradzieży wartości intelektualnych - zamieszczam linki do źródeł informacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 22:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 paź 2010, 23:40
Posty: 143
Lokalizacja: Kościan
U mnie wyszukiwanie trwa znacznie szybciej niż dawniej.
Miałem też ten komunikat co Pan Mieczysław.

Pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 sty 2012, 23:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Może być tak, że na skutek większej wydolności systemu po prostu serwer jest w stanie obsłużyć więcej zapytań w tym samym czasie i dlatego wykazuje wyższe obciążenie (jest ono mierzone liczbą przeszukań w danym czasie). Podwyższyłem zatem limit przy którym dostęp jest blokowany, ponieważ widocznie obecnie możemy sobie na to pozwolić :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 15:32 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Witam!
mam takie pytanie-czy zindeksowane akty USC małżeństwa które sa w bazie danych BASIA znajdują się rownież w Poznań Projekt.Pytanie moje jest podyktowane tym,że w "Basi" mam następujący zapis Kuszewo (USC) - akt małżeństwa, rok 1890

Stephan Nicodemus Sępiński (24 lat)
, rodzice: Carl Sępiński
, Josefa Malczewska ,
Josefa Franciska Grześkowiak alias Gruszczyńska (21 lat) , rodzice: Martin Grześkowiak alias Gruszczyński , Catharina Rybaczyk ,

Inne osoby występujące w dokumencie:
Michał Sierzchała
Stanislaus Ziemkowsk
natomiast tego aktu nie ma go w Poznan Projekt.
Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 15:50 
.


Ostatnio edytowano 03 kwi 2012, 20:11 przez jado, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
kadi13 napisał(a):
Witam!
mam takie pytanie-czy zindeksowane akty USC małżeństwa które sa w bazie danych BASIA znajdują się rownież w Poznań Projekt.


Do tej pory nie, ale pracujemy nad tym.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2012, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Łukaszu!Bardzo dziękuje za informację.
Pozdrawiam

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL