Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 12:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 kwi 2011, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
witam poszukuje mojej rodziny ze strzelna ..franciszka ussorowska ur 1841r slub z jakobus szeszycki ur 1845 r z powidza.. slub odbyl sie w strzelnie w roku 1869 rodzina ussorowskich byla wlascicielami hotelu w strzelnie jezeli ktos z panstwa moze mi pomoc lub znal ta rodzine bede wdzieczna za informacje ...krystyna maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2011, 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2008, 17:03
Posty: 306
Lokalizacja: Strzelno
Wincenty Ussorowski

Był rolnikiem i w 1848 r. członkiem strzeleńskiego Komitetu Narodowego w Wielkopolsce. Wydarzenia związane z Wiosną Ludów w Strzelnie i okolicy były dość burzliwe i swego czasu coś na ten temat pisałem. Zapewne był on ojcem Twego Franciszka? Tyle na dzisiaj, jak poszperam, to może coś znajdę więcej.

Ussorowskich - mieszczan - w Strzelnie wymieniano już w 1698 r.

Pozdrawiam, proszę o cierpliwość, poszukiwania mogą potrwać...

Marian Przybylski - Słowianin


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2011, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
witam i serdecznie dziekuje za informacje...bede czekala z niecirpliwoscia na wiadomosc od pana.. moze uda sie panu cos wyszperac..jestem w posiadaniu informacji o dwoch slubach..1 w 1871 w naprusewie jana usorowskiego i marianny ostrowskiej w parafii giewartow 2..w 1891 roberta usorowskiego i ludwiki frankowskiej ale nie wiem imion rodzicow no i nazwisko jest pisane przez jedno ..s..ale ta pomylka mogla sie zdarzyc w zaborze rosyjskim. pozdrawiam krystyna zielinska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2011, 23:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Franciszka urodziła się w Strzelnie 22 stycznia 1837 z rodziców Wincentego Usorowskiego (civilis Sutor) i Franciszki Rymarkiewicz, w latach 1837-45 miała siostrę Antoninę (1839) oraz braci Antoniego (1842) i Teofila (1845).
W latach 1837-45 urodziły się też dzieci Tomasza Usorowskiego (civilis Pellio) i Nepomuceny Kunowskiej: Augustyn (1837) i Jan (1840).

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2011, 15:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
witam.. dziekuje to malo.. ciesze sie ze znalazla mi pani kilka osob do mojego drzewka ..pozdrawiam krystyna maria zielinska zd rzymyszkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 07:30 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 11:08
Posty: 109
Do menka! Witam panią widzę ,że ma pani informacje ze Strzelna. Poszukuję aktu urodzenia na nazwisko: Janina Karasiewicz, córka Marianny i Józefa Karasiewicz, ur. 30.05.1912 roku w Łęgu-Łęku-Łęg ? gmina Strzelno. Interesuje mnie w tym akcie wzmianka o jej ojcu Józefie. Proszę o pomoc! Pozdrawiam Lilla Goc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 07:35 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 11:08
Posty: 109
Lilla napisał(a):
Do menka! Witam panią widzę ,że ma pani informacje ze Strzelna. Poszukuję aktu urodzenia na nazwisko: Janina Karasiewicz, córka Marianny i Józefa Karasiewicz, ur. 30.05.1912 roku w Łęgu-Łęku-Łęg ? gmina Strzelno. Interesuje mnie w tym akcie wzmianka o jej ojcu Józefie. Poszukuję także aktu ur. Józef Karasiewicz , syn Józefy Karasiewicz ur.w osadzie i parafii Skulsk około 1888-1890 roku. Proszę o pomoc! Pozdrawiam Lilla Goc


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
1912 rok to czas, jak dla mnie, współczesny, tzn akta dopiero w przyszłym roku trafią do archiwum. Niestety nie wiem, czy akta Łęgu powinny być w Strzelnie, osobiście szukałabym w Kruszwicy. Masz datę, więc po prostu zadzwoń do obydwu USC, ustal właściwe i wystąp o odpis (odpis dostają tylko bezpośredni potomkowie i ci, którzy udowodnią interes prawny).

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 maja 2011, 20:38 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 11:08
Posty: 109
menka napisał(a):
1912 rok to czas, jak dla mnie, współczesny, tzn akta dopiero w przyszłym roku trafią do archiwum. Niestety nie wiem, czy akta Łęgu powinny być w Strzelnie, osobiście szukałabym w Kruszwicy. Masz datę, więc po prostu zadzwoń do obydwu USC, ustal właściwe i wystąp o odpis (odpis dostają tylko bezpośredni potomkowie i ci, którzy udowodnią interes prawny).

Dziekuję bardzo. Pozdrawiam Lilla


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2011, 09:10 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 11:08
Posty: 109
Dziękuję za pomoc, znalazłam potrzebny akt w USC w Kruszwicy. Jeszcze mam jedną prośbę poszukuję wsi - okolice: Strzelna-Kruszwicy-Skulska o nazwie Wacław lub podobnej. Pozdrawiam Lilla


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2011, 12:40 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Marzenko, czy masz może jakieś dodatkowe informacje ze Strzelna dotyczące tych osób?

Stanisław Teresiński *11.11.1865 Strzelno
ślub1887 akt 15 Pleszew z Karoliną Wandą Gebel
dzieci Bolesław Teresiński 16.5.1888 Strzelno chrzest akt 108
i Zofia Teresińska z męża Kępińska
Bardzo proszę o ewentualne uzupełnienie, bo nic więcej nie wiem.
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2011, 23:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Do Lilli: Czy może być Wacławowo, tak m/w w połowie drogi między Wilczynem a Budzisławem Kościelnym ?

Do Bożeny: nie mam w notatkach tego nazwiska, a w ślubach jest tylko: 1856/25, ślub Strzelno, Vincentius Nowakoski ze Strzelna i Josepha Spekcinska, rodz. Wincentego: Jacobus i Marianna Teresinska; ksiąg sprzed wojny nie ma już na parafii, więc nie mam możliwości sprawdzenia urodzin z II poł. XIX w.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, 09:37 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Marzenko, dziękuje za odpowiedź.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 maja 2011, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 23 maja 2011, 11:08
Posty: 109
Witam. Pani Marzenko dziękuję za pomoc. Wacławowo może być. A ten Budzisław to gdzie Leży? Pozdrawiam Lilla


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 maja 2011, 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Z Wilczyna kierujesz się do Wilczogóry, tu masz do wyboru 4 drogi: na wschód przez Wtórek do Skulska, na południowy wschód do Kopydłowa, na południowy zachód przez Nowy Świat i Dębówiec do Budzisławia Kościelnego i czwarta: bardziej na zachód (droga gruntowa kiedyś to była, teraz nie wiem) przez Wacławowo i Marszewo do Budzisławia Kościelnego. Między Wilczynem a Budzisławiem jest jakieś 10 km. Budzisław podaję tylko jako punkt orientacyjny, gdyż jest na każdej mapie.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sie 2011, 18:01 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Poszukuje krewnych z Strzelna Norberta Ussorowskiego urodzonego w Strzelnie 4.06.1809 zmarł w Gnieźnie (? 1906).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2011, 12:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Poszukuje krewnych z Strzelna Norberta Ussorowskiego urodzonego w Strzelnie 4.06.1809 zmarł w Gnieźnie (? 1906).

witam .... jestem pra..........wnuczka carolusa ussorowskiego i marianny berezinskiej slub okolo 1750 r ich syn thomas ussorowski ur okolo 1760 mial 3 zony z druga zona jozefa opasinska ma syna wincentego ur 1812r syn zeni sie z franciszka rymarkiewicz ich corka franciszka ur 22.01 1837 wychodzi za maz za jakobusa szeszyckiego w roku 1869 i sa to pradziadkowie mojej mamy anieli rzymyszkiewicz zd szeszycka ktora konczy w tym roku 90 lat czy moglbys mi napisa kto byl ojcem norberta ur 4.o6.1809 to wyjasni nam wiele... posiadam jeszcze troche danych o ussorowskich prosze o odpowiedz krystyna maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2011, 11:27 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
W którym kościele w Strzelnie mógłbym poszukiwać informacji o chrzcie Norberta Ussorowskiego. Data urodzenia 4.06.1809. Może tam będzie informacja rodzicach. Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2011, 11:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Zakładam, że Norbert był katolikiem. Należy szukać aktu urodzenia w księdze chrztów Liber Bapt. 1780-1810 (taka księga istnieje, bo ją kiedyś przeglądałam). Kościół parafialny obecnie jest jeden i tu były księgi. Z tego co mi wiadomo, księgi sprzed 1945 r. oddano do AAG.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sie 2011, 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
menka napisał(a):
Zakładam, że Norbert był katolikiem. Należy szukać aktu urodzenia w księdze chrztów Liber Bapt. 1780-1810 (taka księga istnieje, bo ją kiedyś przeglądałam). Kościół parafialny obecnie jest jeden i tu były księgi. Z tego co mi wiadomo, księgi sprzed 1945 r. oddano do AAG.
witam... dziekujemy za rade jezeli markowi uda sie znalezc rodzicow norberta to mysle ze mamy wspolnego przodka .z przekazow rodzinnych wiem ze franciszka miala kuzyna ksiedza mysle ze byl to andrzej ussorowski ur 28.11.1837r syn norberta pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje krystyna maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 gru 2011, 15:43 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Dzień Dobry
Otrzymałem akt chrztu Norberta {Usorowski} Ussorowskiego imię rodziców Paulus i Lucia{Łucja} z domu Malicka rodzice chrzestni Bartolomeus Szałkowki i Rozalia Usorowska. Jak się zabrać do dalszego poszukiwania. Dlaczego tak często nazwisko pojawia się w dwóch formach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2012, 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Dzień Dobry
Otrzymałem akt chrztu Norberta {Usorowski} Ussorowskiego imię rodziców Paulus i Lucia{Łucja} z domu Malicka rodzice chrzestni Bartolomeus Szałkowki i Rozalia Usorowska. Jak się zabrać do dalszego poszukiwania. Dlaczego tak często nazwisko pojawia się w dwóch formach

Witam.Przepraszam ,ze tak dlugo nie pisalam . W moim drzewia wystepuje Rozalia Ussorowska zd Opasinska .. mysle ze to jest chrzestna Norberta ur. 4.06.1809.Jest to zona Tomasza Ussorowskiego ur okolo 1760 Jest on synem Carolusa Ussorowskiego i Marianny Berezinskiej,ktorzy slubowali w roku 1750 w Strzelnie a mieszkali na ul Sw. Ducha 21.pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 19:43 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Dzień dobry. Czy mogę wstępnie założyć że Tomasz jest bratem Pawła Ussorowskiego. To ułatwiło by mi dalsze poszukiwanie .W której księdze urodzenia go szukać?. Mam pytanie skąd pochodzą Ussorowsy. To nawisko nie pasuje do Wielkopolski. W wczesnych herbarza pojawia na kresach Rzeczypospolitej. Później ginie. Jeśli coś Pani wiadomo to bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam Marek Ussorowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lut 2012, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
W parafii Wójcin (niedaleko Strzelna) występowało nazwisko Uzoroski. Małżeństwu Joannis et Ceciliae Uzoroskich rodzi się córka Agnes w roku 1791.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 13:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
menka napisał(a):
W parafii Wójcin (niedaleko Strzelna) występowało nazwisko Uzoroski. Małżeństwu Joannis et Ceciliae Uzoroskich rodzi się córka Agnes w roku 1791.
Dziekuje bardzo, wszystko co od ciebie otrzymuje zapisuje moze to jest dobry kierunek .Pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 15:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Dzień dobry. Czy mogę wstępnie założyć że Tomasz jest bratem Pawła Ussorowskiego. To ułatwiło by mi dalsze poszukiwanie .W której księdze urodzenia go szukać?. Mam pytanie skąd pochodzą Ussorowsy. To nawisko nie pasuje do Wielkopolski. W wczesnych herbarza pojawia na kresach Rzeczypospolitej. Później ginie. Jeśli coś Pani wiadomo to bardzo proszę o informacje. Pozdrawiam Marek Ussorowski
Witam.Mysle ze Tomasz moze byc bratem Pawla ich dzieci tzn twoj Norbert syn Pawla rodzi sie w 1808 a moj Wincentius syn Tomasza w roku 1811 a jego 2 zona Rozalia zd Opasinska jest chrzestna tegoz Norberta .
Jezeli chodzi o pochodzenie tej rodziny, byc moze masz racje ze przywedrowali z kresow, mam taki podoby przypadek z nazwiskiem Rzymyszkiewicz.I.poczatkowo bylo pisane Rzemyszkiewicz a pozniej tylko czesc rodziny ma zmienione e na y .Nawet dotyczy to lat 1912. A z pisownia to wiesz tak bywalo wielu tutaj na forum ma taki sam problem , w kazdej parafi ksieza pisali roznie, a ludzie nie zawsze to sprawdzali ,teraz tez zdarzaja sie pomylki pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
menka napisał(a):
W parafii Wójcin (niedaleko Strzelna) występowało nazwisko Uzoroski. Małżeństwu Joannis et Ceciliae Uzoroskich rodzi się córka Agnes w roku 1791.
Witam serdecznie Menko . Czy moglabys mi powiedziec czy Wojcin lezy blisko Przyjezierza.Wydaje mi sie ze okolo 40 lat temu jezdzilam tam na rowerach do sklepu bedac nad jeziorem w Przyjezierzu.
Mam do ciebie prosbe, czy moglabys mi przyslac zdjecia domu pod nr 19 i 21 z Ulicy Sw. Ducha mieszkala tam kiedys rodzina Ussorowskich. Trzecie zdjecie o ktore bym cie prosila to domu Turek Stanislawy a pozniej jej corki Nadolskiej ,mysle ze to tez ulica Sw Ducha,jezdzilam tam kiedys z moim tata- dostrczalismy towar do sklepu z obuwiem. Czy nie sprawi ci to klopotu ?.Za przeslanie zdjec z gory dziekuje.Pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 16:57 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Przy okazji ślubu Norbert odnotowano zawód szewc. W gazecie gnieźnieńskiei jest odnotowany jako przemysłowiec. Fabryka to chyba za dużo powiedziane ale manufakturę na pewno miał.
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 17:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Przy okazji ślubu Norbert odnotowano zawód szewc. W gazecie gnieźnieńskiei jest odnotowany jako przemysłowiec. Fabryka to chyba za dużo powiedziane ale manufakturę na pewno miał. Witam ponownie. Jest duza roznica miedzy zawodem szewskim jedni tylko naprawiaja , a inni produkuja nowe fasony. A zawody tych ze Strzelna to Garbarz-civilis Sutor a drugi civilis Pellito -szewc ,tak napisala mi Menka .-Krystyna Maria
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 17:28 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Jeszcze jedno pytanie ? Czy posiada mani zdjęcie Tomasz Ussorowskiego. Ja Posiadam kopie zdjęcia Norberta. Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie ? Czy posiada mani zdjęcie Tomasz Ussorowskiego. Ja Posiadam kopie zdjęcia Norberta. Marek
.....Niestety nie ,a bardzo bym chciala to sa tak odlegle czasy.Przeslij mi twojego Norberta moze jednak dojdziemy ze byli bracmi ,ale jak?
Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 17:44 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Proszę podarć jakąś skrzynie to prześle. Albo utworzyć dla tej przesyłki. Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 19:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
krystynarzym napisał(a):
Czy moglabys mi powiedziec czy Wojcin lezy blisko Przyjezierza

Około 3 kilometry, pieszo pół godziny :D

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2012, 19:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
menka napisał(a):
krystynarzym napisał(a):
Czy moglabys mi powiedziec czy Wojcin lezy blisko Przyjezierza

Około 3 kilometry, pieszo pół godziny :D
Dziekuje Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 20:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Były dwie Rozalie Usorowskie w jednym czasie, tak więc nie wiadomo "na pewno", która była chrzestną.
Parafia Strzelno 1831/146, zm 30 7bris Strzelno, Rosalia Usorowska lat 56 uxorata Civilis, rodz. Martinus Opasinski i Barbara, przyczyna: cholera, pogrzeb 30 7bris;
Parafia Strzelno 1831/159, zm 3 octobris Strzelno, Stanislaus Usorowski lat 3 i 6 mies., rodz. Casimirus Usorowski i Carolina Holewska, przyczyna: cholera, pogrzeb 4 octobris;
Parafia Strzelno 1834/7, zm 14 Januarii Strzelno, Julianna Usorowska 1 miesiąc, rodz. Thomae Usorowski i Nepomucena Kunowska;
Parafia Strzelno 1835/93, zm 4 Novembris Strzelno, Rosalia Usorowska lat 80 vidua, rodz. Casimirus Szczerbik civilis Organarius i Catharina;
Parafia Strzelno 1835/100, zm 19 Novembris Strzelno, Catharina Usorowska 4 dni, rodz. Vincentius Usorowski i Francisca Rymarkiewicz;
Parafia Strzelno 1837/16, zm 3 februarii Strzelno, Josepha Usorowska lat 57 uxor Thomae Usorowski, rodz. Antonius Rutkowski? i Marianna;
Parafia Strzelno 1837/28, zm 10 martii Strzelno, Thoma Usorowski lat 79 viduus, rodz. Carolus Usorowski civilis Pellio;

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
W par.Mieściko pow.Wągrowiec był ks.Józef USSOROWSKI - może to z rodziny?
b.kwiatecki@bankowy.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2012, 22:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
kwiat napisał(a):
W par.Mieściko pow.Wągrowiec był ks.Józef USSOROWSKI - może to z rodziny?
b.kwiatecki@bankowy.com.pl
Witam .Czy ten ksiadz to napewno Jozef ,bo synem w/wym Norberta byl ksiadz ale Franciszek Ussorowski ur 28.11.1837r w Gnieznie.Gdzie moglabym to sprawdzic?pzdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 20:00 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Nie Franciszek a Andrzej . http://www.faramogilno.pl/ussorowski.htm
Maerk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Nie Franciszek a Andrzej . http://www.faramogilno.pl/ussorowski.htm
Maerk
Tak ..przepraszm pomylilam sie..Franciszek to twoj pa...dziadek Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Witam!
Daty z ks.Andrz.Ussorowskim by się zgadzały, bo w par.Mieścisko i obsługa par. Podlesie Kościelne odnotowany jest w latach 1861-1863.
Pozdrawiam
Bogusław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lut 2012, 22:28 
Offline

Dołączył(a): 16 sty 2012, 21:02
Posty: 47
Lokalizacja: Kwidzyn
Jeszcze raz ja:
wcześniej nie sprostowałem Józefa Ussorowskiego, miało być A n d r z e j!!!
Bogusław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 17:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
menka napisał(a):
Były dwie Rozalie Usorowskie w jednym czasie, tak więc nie wiadomo "na pewno", która była chrzestną.
Parafia Strzelno 1831/146, zm 30 7bris Strzelno, Rosalia Usorowska lat 56 uxorata Civilis, rodz. Martinus Opasinski i Barbara, przyczyna: cholera, pogrzeb 30 7bris;
Parafia Strzelno 1831/159, zm 3 octobris Strzelno, Stanislaus Usorowski lat 3 i 6 mies., rodz. Casimirus Usorowski i Carolina Holewska, przyczyna: cholera, pogrzeb 4 octobris;
Parafia Strzelno 1834/7, zm 14 Januarii Strzelno, Julianna Usorowska 1 miesiąc, rodz. Thomae Usorowski i Nepomucena Kunowska;
Parafia Strzelno 1835/93, zm 4 Novembris Strzelno, Rosalia Usorowska lat 80 vidua, rodz. Casimirus Szczerbik civilis Organarius i Catharina;
Parafia Strzelno 1835/100, zm 19 Novembris Strzelno, Catharina Usorowska 4 dni, rodz. Vincentius Usorowski i Francisca Rymarkiewicz;
Parafia Strzelno 1837/16, zm 3 februarii Strzelno, Josepha Usorowska lat 57 uxor Thomae Usorowski, rodz. Antonius Rutkowski? i Marianna;
Parafia Strzelno 1837/28, zm 10 martii Strzelno, Thoma Usorowski lat 79 viduus, rodz. Carolus Usorowski civilis Pellio;

Witam i bardzo ci dziekuje.Napewno masz racje, ze nie wiadomo ktora byla chrzestna Norberta.Te Rozalie zd Opasinska mam iuz w moim drzewie ale ta starsza Rozalia zd Szczebik- to dla mnie zagadka, no i malzenstwo Casimirus Ussorowski i Carolina zd Holewska tez.Ostatnio czytalam na blogu Slowianina ze wlascicielem domu przy ul Sw. Ducha 11 od roku 1800 do 1899 byl kusnierz Ussorowski,/moi mieszkali przy ul Sw Ducha 21/,a sasiedzi spod 13 to Romanowicze /zona Norberta tez nazywala sie zd. Romanska lub Romanowska slub odbyl sie w Gnieznie gdzie nazwisko Ussorowski zostalo zapisane -Uszonski.Mysle ze ten kusnierz /moze to Carolus/ byl ojcem Tomasza ur 1758 lub bratem.Dziekuje jeszcze raz.Ale ta genealogia wciaga.Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Nie Franciszek a Andrzej . http://www.faramogilno.pl/ussorowski.htm
Maerk
Witam . Czy czytales blog Slowianina jest tam kilka nowych ciekawostek o naszej rodzinie . Zwroc uwage na opis domu przy ul Sw Ducha 11 i 13 Pod 11 mieszkal kusnierz Ussorowski ,juz od roku 1800/ale nie ma tam jego imienia/ a pod 13 ???Romanowicz- bednarz , moze to rodzice zony Norberta. Moi Ussorowscy mieszkali na ul Sw Ducha 21.Najstarszy to Carolus ojciec Toma ur 1758 pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2012, 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Jeszcze jedno pytanie ? Czy posiada mani zdjęcie Tomasz Ussorowskiego. Ja Posiadam kopie zdjęcia Norberta. Marek
Witam i bardzo dziekuje za zdjecia ,niestety takich starych zdjec nie mam .Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 08:40 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Otrzymałem świadectwo chrzty Pawła Ussorowskiego
Wypis z księgi chrztów
Imię: Paulus
Nazwisko: Usorowski
Nazwisko rodowe: Usorowscy
Imię ojca: Caroli
Imię matki: Marianna
Nazwisko rodowe matki: brak informacji
Data udzielenia sakramentu chrztu św.: 30 stycznia 1770 roku


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2012, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Otrzymałem świadectwo chrzty Pawła Ussorowskiego
Wypis z księgi chrztów
Imię: Paulus
Nazwisko: Usorowski
Nazwisko rodowe: Usorowscy
Imię ojca: Caroli
Imię matki: Marianna
Nazwisko rodowe matki: brak informacji
Data udzielenia sakramentu chrztu św.: 30 stycznia 1770 roku

Witam .Prosze sprawdzic na Poznan Projekt slub Tomasza Ussorowskiego syna Carolusa z roku 1832 z trzecia zona Josepha Kalucka zd Rutkowska zona Carolusa to Marianna Berezinska pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2012, 16:29 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Prosiłbym o wskazówki jak dobrać się do daty urodzenia Karola Usorowskiego – Ussorowskiego.
Z góry dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 mar 2012, 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 mar 2011, 22:42
Posty: 131
Lokalizacja: Niemcy
M.Ussorowski napisał(a):
Prosiłbym o wskazówki jak dobrać się do daty urodzenia Karola Usorowskiego – Ussorowskiego.
Z góry dziękuje
Na to pytanie nie potrafie ci odpowiedziec ,ale zainteresuj sie tym co napisala Menka powyzej tzn ten slub w Wojcinie ,ja natomiast znalazlam w Poznan Projekt jeszcze jeden ciekawy slub w Wilczynie w 1846 Jozefa Usosowska 24 ojciec Casimirus Usosowski i Karolina Holewska zeni sie z Marcinem Rachwalskim.Malzenstwo Casimirus i Karolina Holewska w 1831 r mieszkaja w Strzelnie /jak wyzej pisze Menka/.Wojcin i Wilczyn to byly zabor rosyjski./chyba sie nie myle/ . pozdrawiam Krystyna Maria


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2012, 12:38 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2011, 17:48
Posty: 17
Wiem że Norbert miał siostrę Cecylie i wyszła z Rachwalskiego. Mieszkali w Wojcinach ?. Wiem że Norbert usynawiał krewnych żony? co umożliwiło im przejście na Prusską stronę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2012, 19:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
[/quote]Wojcin i Wilczyn to byly zabor rosyjski./chyba sie nie myle/ . pozdrawiam Krystyna Maria[/quote]
Jednak mylisz się. Wilczyn, to faktycznie zabór rosyjski, ale Wójcin, to zabór pruski (w Wójcinie był Zollamt, do dziś budynek nazywany jest "culant". Obecnie na dawnej granicy prusko-rosyjskiej biegnie granica województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego (chodzi o odcinek wójciński). O ile dobrze pamiętam, to strefa przygraniczna liczyła 21 km i mieszkańcy tej strefy mogli przekraczać granicę na innych zasadach niż pozostali.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 95 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL