Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 15:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 03 lut 2014, 11:08 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam.
Nawiązując do wyjaśnień Łukasza to coś mi nie pasuje - mam np 9 nazw o numerze (92) przypisanych u Mycielskiego do różnych USC (Mosina,Żabno,Śrem,Dolsk) a bez nawiasu 92 to Mosińskie nadleśnictwo (USC Mosina).
Powinny należeć do tego samego USC. Albo źle to zrozumiałam.
Czy Jaraczewo to był powiat śremski? Nie znalazłam żadnej miejscowości u Mycielskiego.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2014, 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
danamat2 napisał(a):
Witam.
Nawiązując do wyjaśnień Łukasza to coś mi nie pasuje - mam np 9 nazw o numerze (92) przypisanych u Mycielskiego do różnych USC (Mosina,Żabno,Śrem,Dolsk) a bez nawiasu 92 to Mosińskie nadleśnictwo (USC Mosina).
Powinny należeć do tego samego USC. Albo źle to zrozumiałam.
Czy Jaraczewo to był powiat śremski? Nie znalazłam żadnej miejscowości u Mycielskiego.


Jaraczewo i okolice przeszły z pow. śremskiego do jarocińskiego w 1887. Podobnie okolice Jeżewa przeszły do pow. gostyńskiego, zaś Kunowo na odwrót. Takie drobne rozbieżności będziemy potem poprawiać, a fakt, że odpowiednie miejscowości nie zostały zaznaczone pomoże zwrócić na nie uwagę.

Te obszary leśne to faktycznie kłopot. Coś podobnego jest w powiecie obornickim (który ja opracowuję). Wszystkie tereny leśne zaklasyfikowano jako "przysiółki" jednej miejscowości, a że zajmują rozległy teren, rzeczywiście podpadają pod różne USC. Trzeba więc uważać na taką sytuację. Natomiast w przypadku zwykłych wsi i ich przysiółków moja wskazówka ma zastosowanie.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2014, 13:54 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Bardzo dziękuję.
To wiele wyjaśnia.

Pozdrawiam.
Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lut 2014, 15:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lut 2009, 19:33
Posty: 128
Lokalizacja: Kcynia
Również dziękuję za wyjaśnienie. Mam jeszcze jedno - mam nadzieję ostatnie pytanie - w pliku 1874 napotkałem na miejscowości (jak dobrze pamiętam 2 lub 3) które u Mycielskiego należą do USC X natomiast w 1874 do USC Y. Zastanawia mnie tylko jedno, gdy spojrzałem na mapę (bardzo pomocna w tej pracy) to między USC X a USC Y są jeszcze inne USC które występują zarówno w 1874 jak i u Mycielskiego i dlaczego dana miejscowość nie należy do USC pomiędzy tylko 2 lub 3 USC dalej. Ciekawe.
Pozdrawiam.
Daniel


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2014, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jak widzicie, w temacie "Wyszukiwarka miejscowości" od kilku miesięcy nic się nie dzieje. Od wszystkich osób zaangażowanych w projekt otrzymałem spisy, o które prosiłem, niestety skomplikowały mi się różne sprawy życiowe i zabrakło tego marginesu wolnego czasu, w którym "upychałem" nowe projekty takie jak ten, czy drobniejszy projekt "Kościoły ewangelickie". Mam nadal nadzieję, że po wrześniu sytuacja się poprawi i przy współpracy wszystkich innych uczestników, ruszymy dalej z wyszukiwarką.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2014, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2011, 21:18
Posty: 72
Lokalizacja: Leszno
Łukaszu, dziękuję za informację - już bałam się, że to ja przegapiłam jakieś nowe prace :wink:
W takim razie spokojnie czekam na dalszy etap.

_________________
Pozdrawiam,
Alicja


Poszukuję:
Kamińscy, Fiołka - okolice Kępna
Waligórscy, Walkowiak - Kębłowo, Wroniawy
Frąckowiak - Gradowice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2015, 00:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
[piszę tu, może ktoś skorzysta]

Panie Łukaszu,
Szukałam parafii właściwej dla wsi Ochodza k. Trzemeszna.

Na Poznan Project nie znalazłam Ochodzy we właściwości żadnej z okolicznych parafii.
Ochodza leży w zapomnianym kącie... (niewykluczone, że tam urodził się mój Dziadek, jak sugeruje wpis na pruskich listach strat Wielkiej Wojny - chcę to sprawdzić).

Podejrzewałam parafie Kruchowo, Duszno, Gościeszyn. Na PP nie obejmują one tej wsi.
W Gościeszynie na PP podane są wsi: Budzisław, Cegielnia, Gościeszyn, Gościeszynek, Jeziora, Kępniak, Langfurth.

Tymczasem w sieci znalazłam stronę par. Gościeszyn, gdzie podano:
"Do parafii gościeszyńskiej, od czasów jej założenia, należą te same wioski: Gościeszyn, Budzisław, Cegielnia, Gołąbki, Ochodza, Jeziora, Owsiska. "
http://www.parafiagoscieszyn.pl/parafia ... arafii-213

Nie wiem, co Pan zrobi z tą informacją, ale może się przyda :)


pozdrowienia

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2015, 07:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Ochodza należała w XIX w. do parafii Strzyżewo.

Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 maja 2015, 09:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Była też Ochodza dzisiaj część Rogowa

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 17 maja 2015, 17:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Königl. Ochodza - to ta k. Gołąbek? i Trzemeszna?

Dziękuję za wskazówkę na Strzyżewo.

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Witam po latach,

Mam dobrą wieść - w prace nad wyszukiwarką miejscowości włączył się aktywnie Piotr Pacyna (na forum pitek181). Zajmie się on projektem od strony informatycznej. Stwarza to szansę na odblokowanie tej ważnej inicjatywy, w ramach której w roku 2014 wspólnymi siłami wykonaliśmy już kawał dobrej roboty, więc szkoda, aby praca ta została na wieki w "szufladzie". Bardzo w tym miejscu dziękuję Piotrowi za jego deklarację pomocy.

Tym niemniej, zgodnie z założeniami projektu (o których przeczytać można na poprzednich stronach wątku), opracowanie bazy miejscowości wymagać będzie wciąż współdziałania szeregu osób, które obejmą patronat nad poszczególnymi powiatami. Przypomnę, że zadaniem "opiekunów" powiatów będzie uporządkowanie informacji o poszczególnych miejscowościach (źródła wskażę lub przyślę ja, o to się nie trzeba będzie martwić) i ewentualnie wzbogacenie tej informacji o własną wiedzę. Poszczególne powiaty liczyły w XIX wieku na ogół po około 200 miejscowości - przerobienie takiego materiału powinno być wykonalne dla pojedynczego ochotnika czy ochotniczki. Zależy mi na tym, aby nie nakładać na nikogo nierealistycznych zadań, bo niejeden sieciowy projekt wywrócił się, gdy zamierzenia zaczęły jaskrawo przekraczać czas i siły osób, które podjęły się prac nad nim.

Ponieważ minęło już niemal pięć lat, więc nie oczekuję, że każdy kto wówczas miał czas i chęci na zajmowanie się tym projektem, nadal jest do dyspozycji. Proszę o informację, kto może i chce się przyłączyć - oraz o wskazanie, którym powiatem, czy powiatami chcielibyście się zająć [wg podziału z przełomu XIX/XX wieku). Powiaty istniejące przejściowo (1887-1932) łączę z tymi, w skład których wchodziły ich tereny wcześniej, jak i później. Najlepiej zgłaszać się na maila - lucas.bielecki@gmail.com

Powiaty: (zajęte są wyszarzone)
Babimost (dziś Wolsztyn) - Bydgoszcz - Chodzież - Czarnków+Wieleń - Gniezno+Witkowo - Gostyń - Grodzisk Wlkp. - Inowrocław+Strzelno - Jarocin - Kępno - Kościan+Śmigiel - Krotoszyn+Koźmin - Leszno - Międzychód - Międzyrzecz - Mogilno - Nowy Tomyśl - Oborniki - Ostrów Wlkp.+Odolanów - Ostrzeszów - Pleszew - Poznań - Rawicz - Skwierzyna - Szamotuły - Szubin - Śrem - Środa Wlkp. - Wągrowiec - Września - Wschowa - Wyrzysk - Żnin

Zachęcam wszystkich do współpracy.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Ostatnio edytowano 21 lis 2018, 18:29 przez Łukasz Bielecki, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 16:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Mogę włączyć się w opracowanie Powiatu Gniezno+Witkowo.

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 18:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Chętnie podejmę się powiatu średzkiego i w razie potrzeby śremskiego.

Zastanawiam się nad jednym, dość istotnym problemem, mianowicie jak będą uwzględniane liczne zmiany administracyjne, które miały miejsce od połowy lat 80. XIX w. do pierwszych lat XX w. Czy miejscowości, które zmieniały swoją przynależność powiatową, będą uwzględniane w obydwu powiatach czy zdecydujemy się na uwzględnienie tylko stanu pierwotnego lub stanu końcowego?

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 18:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2017, 11:10
Posty: 2221
Lokalizacja: Poznań
Jeżeli można - pomogę przy Gostyniu

_________________
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 19:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 cze 2007, 20:16
Posty: 468
Lokalizacja: Wieleń
Chętnie dokończę pracę nad powiatami czankowskim+wieleńskim.
Pozdrawiam
Eugeniusz

_________________
Antoni Sikorski ur. ok. 1836, od 1860 mąż Rozalii Laskowskiej, szewc w Trzemesznie - gdzie i kiedy się urodził? gdzie i kiedy zmarł?
Jakub Rutkowski, ur. 1809/1812, zm. 1839 w Gałowie/Szamotuły, od 1834 mąż Doroty Paplaczyk - gdzie i kiedy się urodził?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 19:53 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:42
Posty: 36
koszuciak napisał(a):
Chętnie podejmę się powiatu średzkiego i w razie potrzeby śremskiego.

Zastanawiam się nad jednym, dość istotnym problemem, mianowicie jak będą uwzględniane liczne zmiany administracyjne, które miały miejsce od połowy lat 80. XIX w. do pierwszych lat XX w. Czy miejscowości, które zmieniały swoją przynależność powiatową, będą uwzględniane w obydwu powiatach czy zdecydujemy się na uwzględnienie tylko stanu pierwotnego lub stanu końcowego?


Na podstawie spisu Mycielskiego przygotujemy bazę miejscowości z przynależnościami do USC, parafii katolickiej i ewangelickiej, powiatu oraz z listą nazw alternatywnych. Wszystkie przynależności będą zawierały daty, które określą od kiedy do kiedy miejscowość przynależała. Postaram się to wyjaśnić małym przykładem dla miejscowości Ciszewo z powiatu Chodzież:

Miejscowość: Ciszewo

Lista nazw alternatywnych:
j. polski - Ciszewo
j. niemiecki - Netzland

Lista powiatów:
powiat: Chodzież - od 1800 do 1900
powiat: X - od 1901 do 2000 - dodane dla lepszego zobrazowania zmiany powiatu
powiat: Y - od 2001 do teraz - dodane dla lepszego zobrazowania zmiany powiatu

Lista typów miejscowości:
typ: folwark - od 1800 do 1900
typ: osada - od 1900 do 1950 - dodane dla lepszego zobrazowania zmiany typu miejscowości
typ: miasto - od 1950 do teraz - dodane dla lepszego zobrazowania zmiany typu miejscowości

Lista parafii katolickich:
parafia: Chodzież - od 1800 do teraz
j. polski - Chodzież
j. niemiecki - Kolmar i P.

Lista parafii ewangelickich:
parafia: Chodzież - od 1800 do teraz
j. polski - Chodzież
j. niemiecki - Kolmar

Lista USC:
USC: Chodzież - od 1800 do teraz
j. polski - Chodzież
j. niemiecki - Kolmar i/P.

Mając takie listy będziemy mieli możliwość dodawania kolejnych wystąpień alternatywnych nazw z innych spisów, zmieniać przynależności do powiatu czy USC. Jeśli spisy będą posiadały nazwy w różnych językach to też będzie taka możliwość aby dodać daną wersję językową do bazy.

_________________
Pozdrawiam
Piotr Pacyna

Pacyna (Janków Przygodzki, Topola Wielka), Ampuła, Cierniak, Klusak (ew. Klosak), Strapagiel (Kalisz), Szałek, Szenfeld - Wielkopolska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 wrz 2013, 07:54
Posty: 659
Lokalizacja: Koszuty / Środa / Śrem
Co do księgi adresowej Mycielskiego jako bazy wyjściowej sprawa jest jasna. Chciałem po prostu dokładniej wiedzieć, jak to zostanie rozstrzygnięte pod kątem formatu, w jakim uwzględniane będą wszelkie zmiany administracyjne.
Ciekawym byłoby też (oczywiście w miarę możliwości) późniejsze poszerzenie bazy o miejscowości (głównie przysiółki, folwarki, karczmy itp.), których nie wymienia Mycielski, a pojawiają się w różnego rodzaju aktach USC i księgach metrykalnych, ponieważ często się zdarza, że takie miejsca mają swoje odrębne nazwy, których nie odnotowują wykazy (sam takich przypadków mógłbym podać kilkanaście).
Generalnie bardzo cieszę się, że pomysł "wrócił na tapetę" i z wielką chęcią go wesprę :)

_________________
Pozdrawiam
Wojciech

***


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 21:47 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Chętnie przyłączę się do projektu , tak jak poprzednio zajmę się powiatem babimojskim. Widzę ze będzie to szeroki zakres czasowy. Interesuje mnie jednak na jakich materiałach źródłowych będziemy pracować?

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lis 2018, 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziękuję wszystkim, którzy już zgłaszają się do pomocy. Do tej pory bezpośrednio do mnie dotarły też zgłoszenia na Międzyrzecz i Mogilno.

Każda baza danych musi operować na podstawowych jednostkach (rekordach) - i pozycje u Mycielskiego będą takimi jednostkami. Natomiast pod każdą taką jednostkę można będzie "podczepić" i opisać dodatkowe "obiekty", które nie miały w momencie powstawania spisu Mycielskiego statusu odrębnej osady, czy nawet nazwy miejscowe będące pozostałościami po dawnych jednostkach osadniczych.

Przy okazji ujawnię, że udało się uzyskać od p. Martina Sprungaly pozwolenie na wykorzystanie danych o historycznych nazwach miejscowości Wielkiego Księstwa Poznańskiego opublikowanych w jego słowniku "Historisches Ortsverzeichnis der Provinz Posen". Jest to ogromny zasób wynotowanych z różnych źródeł historycznych form i wariantów pisowni nazw miejscowości z różnych czasów - od przedrozbiorowych do hitlerowskich, czyli to, czym musi się karmić dobra wyszukiwarka. Na tym polu materiał ten zdejmuje z nas mnóstwo pracy i pozwoli się skupić bardziej na opisie przynależności parafialnej i administracyjnej - gdy to dobrze opracujemy, nasze dzieło będzie kompletne.

Jeśli chodzi o przynależność administracyjną, o co pytał Wojtek, to każda jednostka osadnicza będzie opisana przede wszystkim przez przynależność powiatową u Mycielskiego, następnie dość łatwo (ze spisu z 1874 roku) uzupełni się przynależność powiatową sprzed reformy 1887 roku, wreszcie konieczne jest podanie lokalizacji dzisiejszej, czyli jakiej dzisiejszej miejscowości dana jednostka odpowiada, z przynależnością do gminy (i co za tym idzie, powiatu). Mniejsze jednostki opisze się jako "leżące na terenie" lub "części" obecnych sołectw, większe można będzie utożsamiać z obecnymi sołectwami lub miastami (albo określić jako części obecnych miast). Opuszczone osady leśne trzeba będzie opisać jako leżące pomiędzy obecnymi sołectwami zapewne. Dla każdej jednostki trzeba będzie podać też lokalizację przez wskazanie na mapie elektronicznej jej przybliżonego środka - do tego mam nadzieję Piotr zrobi nam odpowiednie narzędzie, aby uzyskane w ten sposób współrzędne można było rzutować np. na Google Maps.

Poprzednio wykonaliście spisy jednostek osadniczych z Mycielskiego w Excelu, obecnie dane te będą wykorzystane do stworzenia zrębu bazy przez Piotra, który przygotuje też poręczniejsze narzędzie do dalszej pracy nad bazą. Ja wskażę też w odpowiednim czasie dalsze materiały - mam je ściągnięte z bibliotek cyfrowych, kolekcji map itp.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 08:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Swego czasu zrobiłem na podstawie Mycielskiego zestawienie wszystkich miejscowości z podziałem na powiaty i przynależnością do par. katolickich, ewangelickich i żydowskich. Ponadto są tam wpisane szkoły wyznaniowe.
Cały spis w excelu mogę przekazać do Projektu.

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 08:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
wojciech napisał(a):
Swego czasu zrobiłem na podstawie Mycielskiego zestawienie wszystkich miejscowości z podziałem na powiaty i przynależnością do par. katolickich, ewangelickich i żydowskich. Ponadto są tam wpisane szkoły wyznaniowe.
Cały spis w excelu mogę przekazać do Projektu.


Bardzo dziękuję, ogromnie się przyda, zwłaszcza że akurat USC już w większości opracowane, a do parafii jeszcze nie doszliśmy.
Prześlij proszę na mój email.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sty 2007, 16:29
Posty: 583
Lokalizacja: Nowa Ruda dolnośląskie
Podejmę się opracowania powiatu Krotoszynskiego+kozminskiego

_________________
pozdrawiam
Jola Mazur

Włodarczyk Suśnia Mokronos, par Kobierno, Orla - Koźmin, Wielowieś
Wachowiak Frankowiak par Wyganów
Jończak Błaszczyk/Błaszak Mokronos
Zieleziński Krenc Sulmierzyce
Dymek Połajewo
Narożyński par. Objezierze/Oborniki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 11:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lip 2013, 23:08
Posty: 1200
Łukasz Bielecki napisał(a):
... Do tej pory bezpośrednio do mnie dotarły też zgłoszenia na Międzyrzecz i Mogilno....
:| szykowałam się...

Zatem wezmę się za Szubin
albo Żnin
albo oba powiaty

_________________
- Krystyna


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Zajęte również Wągrowiec i Chodzież :D

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 17:26 
Offline

Dołączył(a): 15 gru 2012, 20:52
Posty: 337
Jeżeli niezajęte to postaram się zrobić Skwierzynę ew. Międzychód. :)

_________________
Stanisław


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lis 2018, 18:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 wrz 2011, 21:18
Posty: 72
Lokalizacja: Leszno
Z przyjemnością zajmę się (ponownie) Lesznem i Wschową :-D

_________________
Pozdrawiam,
Alicja


Poszukuję:
Kamińscy, Fiołka - okolice Kępna
Waligórscy, Walkowiak - Kębłowo, Wroniawy
Frąckowiak - Gradowice


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2018, 08:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Mapa Polski z XVII wieku znaleziona w archiwum w Paryżu. Sukces białostockich historyków
https://poranny.pl/mapa-polski-z-xvii-w ... r/13666998

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lis 2018, 18:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2006, 22:57
Posty: 2537
Lokalizacja: Mnichowo
Łukaszu! Co słychać w sprawie projektu miejscowości ?

WOjtek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 gru 2018, 22:36 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2015, 22:11
Posty: 40
Przepraszam, ale wydaje mi się, że zapomniany został mój dobry znajomy powiat TUREK.
Nie ma go wyszczególnionego wśród wielkopolskich powiatów. A to przecież też województwo wielkopolskie.
Postanowiłam więc się upomnieć.
Pozdrawiam urszulka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 gru 2018, 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
No niestety trzeba łapać czas wolny w nieregularnych odstępach. Langsam, aber sicher, jak mówią Niemcy, a po naszemu: Co się odwlecze...

Powiaty wielkopolskie, które w XIX wieku znajdowały się w Kongresówce, nie znajdują się w materiale, który opracowujemy, ale myślę, że Wojtek ma je opracowane w Swoim "Tryptyku", więc po uzgodnieniu formatu, można by je z pewnością włączyć do bazy, a jeśli będą chętni, aby zaopiekować się powiatami: Kalisz, Konin, Koło, Słupca i Turek, to na pewno pójdzie z górki.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2018, 11:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Sęczewko powiat Mogilno jak to poszukać, jaki USC lub parafia

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 gru 2018, 14:06 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2009, 19:28
Posty: 279
Leszek
Może chodzi o Sędówko. USC Dąbrowa, parafia Parlin.
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL