Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 gru 2008, 09:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Proponuję aby informacja dotycząca pisowni nazwisk czyli prawie cała wypowiedź Łukasza znalazła się na na stronie wyszukiwarki PP, tak jak jest tam informacja o projekcie. Inaczej co jakiś czas będą uwagi pod adresem Łukasza że jakieś nazwisko jest zapisane inaczej niż powinno. Sam w swoim czasie umieściłem komentarz w bazie że pewne nazwisko powinno brzmieć inaczej. Jak dotarłem do zdjęcia tego aktu to przekonałem się że indeksujący napisał tak jak pisze w akcie. Błąd popełnił kapłan, który zapisał tak jak usłyszał, czyli źle.

Pozdrawiam wszystkich
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2008, 20:27 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Cieszę się, że wszystko się wyjasniło...wprost kamień mi spadł z serca, bo nagle mi przyszło do głowy, że ktos może się poczuć obrażony moją poprawką , a ja wcale nie chciałam być ta "mądralińska" tylko chciałam przywrócić pradziadkowi jego nazwisko.
Pozdrowienia dla wszystkich

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 gru 2008, 20:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2008, 19:09
Posty: 353
Lokalizacja: Luboń
Kochani! Ja juz się przyzwyczaiłam do róznego brzmienia nazwisk moich przodków np. mój pradziadek nazywał się Połczyński ale jego liczne rodzeństwo znalazłam jako Palczyński, Pałczyński, Pełczyński. To prawda, że ksiądz jak usłyszał tak pisał. Wiele przeinaczeń zawierają księgi "przepisywane" -te które posiada w swoich zasobach Archiwum Państwowe.

pozdrawiam:)

_________________
Beata

Gdzie urodził się ok. 1781 roku Melchior Bręczewski ? Proszę o pomoc!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2009, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2008, 01:32
Posty: 214
Lokalizacja: Kościan
Marianna Wozniak (20) ojciec: Andreas +, matka: Hedvigis

czy taki zapis w Poznan Project oznacza, że ojciec nie żył w momencie zawierania związku małżeńskiego przez córkę?
Dodatkowo w akcie zgonu USC domniemanej Marianny jako imię ojca wpisano Martin - nie wiem jak to można zinterpretować? i liczę na podpowiedzi ;)

Pozdrawiam
Szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2009, 12:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Tak, niektórzy księża zaznaczali nie tylko imiona rodziców, ale także czy żyli - i wtedy zazwyczaj indeksując wpisujemy przy zmarłych krzyżyk. Co do imienia ojca, to pewnie najbardziej miarodajny będzie akt chrztu.
Pozdrawiam

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 sty 2009, 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2006, 02:22
Posty: 1359
Lokalizacja: Strzelno
Być może Jadwiga, wdowa po Andrzeju, wyszła ponownie za mąż za Marcina, a gdy zmarła Marianna, to podający dane do aktu zgonu, podał Marcina, męża Jadwigi, jako ojca Marianny, bo nie wiedział, że to ojczym. Możliwe też, że imię Marcin wpisano omyłkowo lub może Andrzej miał dwa imiona: Andrzej Marcin. Mój prapradziad Augustyn żenił swoje dzieci jako Augustyn lub jako Bogusław, zmarł Bogusławem.
Poszukaj zgonu Jadwigi, tam może być wskazówka do, lub wykluczenie, ewentualnego drugiego małżeństwa.

_________________
Marzena
Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2009, 20:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Czy jest może jakaś opcja w Poznan Project umożliwiająca zorientowanie się w planach indeksacji -podobna jak w Genetece, gdzie widzimy, co się robi i co oczekuje na chętnych do indeksowania?
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2009, 22:00 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Niestety, podejrzewam, że byłoby to trudne. Łukasz ma pewnie taki plan w głowie, ale różni ludzie indeksują w różnym tempie i pamiętam, że kiedyś taka informacja była podawana (tzn. że ktoś zaczął indeksować) i wiele z tych parafii do dziś nie ma w Poznań Project.
Aktualna lista z zawartością bazy danych jest tutaj:
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sty 2009, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
To prawda. Sam fakt, że ktoś się zabrał do indeksowania o niczym jeszcze nie świadczy. Dane w bazie mogą się znaleźc równie dobrze za tydzień, co i za rok... Z tego powodu nie umieszczam informacji o tym, że ktoś jakąś parafię aktualnie "obrabia". Fakt, że jest czasem ryzyko, że dwie osoby zabiorą się za tę samą miejscowośc równocześnie. Nie wszyscy powiadamiają mnie o zamiarze indeksowania, na ogół otrzymanie indeksu jest potem dla mnie miłą niespodzianką, ale parokrotnie okazywało się że dublowana była praca. Dlatego zawsze jednak warto zapytac, czy dana parafia jeszcze jest wolna, jeśli ktoś jest nią zainteresowany.

Pozdrawiam,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2009, 21:08 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Szaleję w tej chwili ze szczęścia.I płaczę...Znalazłam przed momentem swoich pradziadków Tomickich. Spełniło się marzenie mego Taty.Szkoda, że On już tego nie wie...a może wie...
Gdzie znalazłam? W Project Poznan. Dzisiaj dodana Dąbrówka Kościelna. Dziękuję, tak się cieszę, że jestem w WTG-Gniazdo. To dzięki Wam.
Wariacka jest ta moja wypowiedź...Wybaczcie, ale nie mogę się powstrzymać, żeby Wam tego nie oznajmić. Gdybym jeszcze mogła widzieć te zindeksowane skany...
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2009, 21:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2007, 08:46
Posty: 725
Lokalizacja: Poznań
Bożenko, to wspaniała informacja :) Znam dobrze to uczucie. Oby jak najwięcej takich szalonych ze szczęścia!

_________________
pozdrawiam
Magda


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 sty 2009, 22:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Jest jeszcze ciekawiej: pewna Amerykanka bardzo zasłużona dla Projektu też ma przodków Tomickich mieszkających kilka wsi dalej - i też odkryła ich dzięki Projektowi kilka miesięcy temu - po latach poszukiwań - bo nie wiedziała z jakiego rejonu Wielkopolski pochodzili. Najpewniej da się odszukać wspólnych przodków :)

Pozdrawiam,
Łukasz

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2009, 11:28 
Offline

Dołączył(a): 29 paź 2007, 15:13
Posty: 40
Lokalizacja: Sopot
Ehhh takie chwile są niesamowite. Znam doskonale to uczucie. Miesiąc temu znalazłam zapis w księgach miejskich Koźmina: Kacper Skupniewicz syn Antoniego i Agnieszki mieszczan pleszewskich. Jak to zobaczyłam to łzy mi same popłynęły. mój dziadek, który już od wielu lat nie żyje niestety, przez 20 lat szukał jakiejkolwiek informacji o rodzicach i pochodzeniu Kacpra. Dołożyć jeszcze do tego trzeba ponad 10 lat moich poszukiwań i nie ma się już co dziwić łzom choć pewnie wyglądałam jak idiotka siedząc i płacząc w AP :))))

gratuluję i pozdrawiam!

Ania

_________________
pozdrawiam,
Ania

poszukuję: Skupniewicz, Baberowski, Schaar, Domicz, Krzyżankowski, Kruszonek, Osięgłowski, Bielawski, Kapuściński, Torzecki, Stachowski (Leszno-Gostyń), Cichocki (Śrem-Kościan), Dziuba, Cieślak, Głowieńkowski, Sonek, Pomorski.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2009, 12:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Ja już też dzięki Indeksowi odszukałem datę ślubu prapradziadków i czekam w tej chwili na odpis z AP :)
Mała sugestia co do projektu: może udałoby się dodać do wyświetlanej listy numerację Lp.
Lista się zmienia rekordy przybywają i dzięki numeracji łatwiej kontrolować zmiany/dopiski w bazie

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2009, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 paź 2007, 21:45
Posty: 1713
Lokalizacja: Gdańsk
Witam,

Lista moich znalezisk w Projekcie Poznań byłaby bardzo długa.
Łzy popłynęły przy znalezieniu:
1. krewnego, który na szczęście wpisał komentarz przy akcie ślubu swojego prapradziadka, Tomasza Molendy. Kontakt z nim miał podstawowe znaczenie dla rozbudowania jego gałęzi, miałam o niej bardzo mało informacji. Potem dane posypały się, jak z rękawa. :D Od tego czasu zawsze wpisuję komentarze przy moich znaleziskach w PP.
2. pierwszego małżeństwa mojego 3xpradziadka Andrzeja Molendy, którego bezskutecznie szukałam od wielu miesięcy, wiedząc że przy zawarciu drugiego był wdowcem.
Posuwając się, jak to zwykle w genealogii "od tyłu" miałam jego dwa małżeństwa w par. Modrze. Potem systematycznie przeszukiwałam wszystkie okoliczne parafie. Byłam już w par. Konarzewo, a małżeństwo Andrzeja odnalazło się w par. Komorniki, dosłownie obok! :lol:
Przy okazji - ku mojej radości - okazało się, że odkryłam gniazdo rodzinne.

_________________
Pozdrawiam
Lila Molenda

http://www.molendowie.eu
http://www.rychwiccy.eu

Szukam:
1.Skąd przybył do par. Komorniki JAN MOLENDA (*ok.1759,+29.10.1839 Kotowo) z żoną FRANCISZKĄ (*ok.1774,+1.09.1859 Sapowice)? Gdzie i kiedy wzięli ślub?
2.Gdzie urodził się ok.1806 r. ich syn, ANDRZEJ MOLENDA?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2009, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Jakiś czas temu odnalazłam moich przodków w Poznań Projekt - indeks małżeństw Wlkp.Napisałam na adres Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu ul. Ks.Ignacego Posadzego 2 prośbę o odpis lub ksero aktu małżeństwa moich krewnych, ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Czy ktoś pisał do nich i otrzymał odpowiedż?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 sty 2009, 22:02 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Pisałam do AA w Poznaniu. Bardzo miło zostałam potraktowana. Dostałam to czego potrzebowałam -na tamten czas był to b. obszerny wydruk poszukiwanych nazwisk z bazy. Potem, jak już się zorientowałam kto jest z mojej rodziny, poprosiłam o odpisy z ksiąg powołując się na konkretne nr akt. Było tego sporo i zapłaciłam całkiem niedrogo. Potrwało to troszkę, ale tylko w granicach kilkunastu dni.Niesłychanie mi to pomogło.
Pozdrowienia i powodzenia w poszukiwaniach.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2009, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam!

Panie Łukaszu, czy nie wie Pan może, czy aktualnie ktoś opracowuje spis nazwisk nowożeńców z parafii Opatówko w bazie Poznań Project? A jeśli tak, to czy wiadomo mniej więcej, kiedy ten spis będzie dostępny w bazie?

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 sty 2009, 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Witam. Dzisiaj otrzymałam kserokopie aktów zawarcia związków małżeńskich moich przodków. Wiem, że to moja rodzina, bo tak wynika z dokumentów które posiadam (moja babcia "pobrała" je jeszcze w roku 1941).Zdziwiłam się, że nie ma rodziców małżonków.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2009, 00:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
jlabedzki napisał(a):
czy aktualnie ktoś opracowuje spis nazwisk nowożeńców z parafii Opatówko w bazie Poznań Project?


Nie wiem o nikim takim. Zapraszam do włączenia się w Projekt. :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2009, 14:43 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
marylamm17@op.pl

Wysłałam odpowiedź na Pani PW. Zapomniałam tylko dodać, że wiele cennych rad na temat poszukiwania w AAP znajdzie Pani jeszcze w starych postach naszych użytkowników.
Będzie mi miło,jak przydadzą się Pani moje rady przekazane w PW,ale koledzy mają dużo większe doświadczenie i naprawdę warto skorzystać.
Powodzenia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2009, 23:10 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Łukaszu, co to znaczy Zalecana korekta? Czy potrzebujesz w tym temacie chętnej osoby?
Widzę taki dopisek również przy Dąbrówce Kościelnej. Z radością bym to zrobiła.
Pozdrawiam
Bożena

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sty 2009, 23:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Korektę Dąbrówki zrobił już Eugeniusz - tylko ostatnio nie udało mi się uaktualnić plików. Napiszę więcej na email.
Ł.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 08:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie techniczne ?
Przy indeksie slubow jest podawane viduus - wdowa tylko przy kobietach ?!
Czy to przypadek że akurat na takie trafiałem czy nie oznaczano po prostu mężczyzn jako wdowców ?

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 08:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Przecież viduus to jest wdowiec. Wdowa to vidua.

Z wdowieństwem jest w Projekcie istotnie trochę zamętu. Indeksujący wpisywali tę informację bądź nie, czasem zresztą mogło się zdarzyć, że nawet ksiądz tego nie zaznaczył. Następnie wpisywali to albo w języku oryginalnego aktu, czyli zwykle po łacinie, albo w swoim własnym, czyli nieraz po niemiecku lub angielsku. A zatem wdowiec może być w Projekcie oznaczony jako: viduus, wdowiec, Witwer, widower. Wdowa zaś: vidua, wdowa, Witwe, widow.

Trzeba pomyśleć o jakimś uniwersalnym oznaczeniu wdowców i wdów niezależnym od tego określenia pojawiającego się jako dopisek. Ostatnio np. ktoś mnie pytał, kim jest użytkownik o nicku widower, który ma mieć dodatkowe informacje :D

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 08:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sty 2009, 12:15
Posty: 155
Lokalizacja: Poznań
Dzieki za blyskawiczne wyjasnienie :)
Chodziło też o umiejscowienie tego wyrazu (wdowiec/wdowa) bo wystepuje w drugiej linijce czyli przy kobiecie

_________________
pozdrawiam Przemo Zmysłowski
http://www.zmyslowski.net


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 09:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Taki akurat mamy format, że sekcja "informacje dodatkowe" zwykle podająca informację o wdowieństwie kogoś ze ślubujących, pojawia się jako pole zaraz po małżonkach, czyli wychodzi to bliżej panny młodej.
Ł

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Witam. Chciałabym napisać do Poznań Projekt o wydruk na nazwisko mojego dziadków, tzn. Kłobuch i Lipski. Może ktoś poradzi mi jak ma wyglądać to pismo i czy można napisać 3-mailem, czy trzeba pisać tradycyjnie, pocztą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 17:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Piszesz mało precyzyjnie.
Po pierwsze nie wynika czy przegladałaś stronę Projekt Poznań.
Jeśli tak, a nie wiesz jak wydrukować ta stronę, podpowiem.
1. na każdej stronie internetowej jest mozliwość jej drukowania, lewy górny narożnik Plik -Drukuj.
2. można zaznaczyć wypisane nazwiska i skopiować do dowolnego edytora pliku.
3. przepisać ręcznie wyszukane dane.
Myślę że o to Pytałaś.
Główa zaleta tego pomysłu jest podpowiedz w poszukiwaniu intersujących nas nazwisk.
Pamiętaj, nazwiska poszukiwane znajdziesz tylko wtedy gdy zostały zindeksowane/wypisane/przepisane z ksiąg ślubów parafii.
Są lata i parafie jeszcze nie zindeksowane.
http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/baza.php

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 17:30 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
marylamm17@op.pl

Pisała Pani do mnie na PW. Myślę, że źle mnie Pani zrozumiała. Wydruk na nazwisko można zamówić w ARCHIWUM ARCHIDIECEZJALNYM sekretariat@aap.poznan.pl . Jeżeli chodzi o Project Poznan to jest to baza zindeksowanych akt metrykalnych małżeństw-do wyszukiwania, nie sądzę by robiono z niej wydruki. Na Pani pytanie pewnie za chwilę odpowiedzą szczegółowiej twórcy PP.

Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 sty 2009, 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Rzeczywiście, może nie piszę zbyt jasno, a to dlatego, że nie jestem biegła w tym wszystkim. Przeglądałam Poznań Projekt wiele razy, w wyszukiwarce znalazłam kilku moich przodków. Napisałam do Archiwum Państwowego w Poznaniu i otrzymałam z od nich -nawet dość szybko- wybrane kserokopie aktów zawarcia związków małżeńskich. Za 8 arkuszy zapłaciłam 72 zł. Wiem, że to na pewno jest moja rodzina, ale nie potrafię "połączyć" moich pradziadków w drzewie z otrzymanymi z Archiwum. Np. mój dziadek Andrzej Kłobuch ur. się w 1897 r., wiem, że jego rodzice to Franciszek i Rozalia Knychała (Krzychała). Nie znam dat ich urodzenia, o tym, że to są właśnie rodzice Andrzeja Kłobuch wiem z życiorysu , który napisał własnoręcznie dziadek. I tu mam problem, w wyszukiwarce są małżeństwa do 1889 r, być może moi pradziadkowie brali ślub póżniej. Zastanawiam się, czy jak napiszę do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu o wydruk na interesujące mnie nazwisko, otrzymam też i na inne lata. Mam nadzieję, że tym razem napisałam nieco jaśniej. Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2009, 12:42 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2007, 13:23
Posty: 248
Lokalizacja: Pokrzywno
marylamm17@op.pl napisał(a):
Zastanawiam się, czy jak napiszę do Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu o wydruk na interesujące mnie nazwisko, otrzymam też i na inne lata. Mam nadzieję, że tym razem napisałam nieco jaśniej. Pozdrawiam.

Najlepszą odpowiedź znajdziesz w wątku poświęconym tej bazie: "Wydruk z komputerowej bazy danych dla miasta Poznania" ( viewtopic.php?f=2&t=450&p=3564#p3564 ), przede wszystkim w wpisie vicedyrektora AAP.

_________________
Pozdrawiam
Maria Jaś


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2009, 15:13 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Ciekawi mnie czy możliwe jest otrzymanie wydruku z bazy AA z wszystkich miejscowości i parafii jednocześnie i czy to też jest liczone jako jedno nazwisko tzn. 30 zł.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sty 2009, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 10:22
Posty: 51
Lokalizacja: Szczypkowice, woj Pomorskie
Myślę, że sobie poradzę. Dziękuję. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2009, 21:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 kwi 2007, 21:05
Posty: 417
Lokalizacja: Poznań
Bozenko

w AAP zamawiasz wydruk dla nazwiska, nie dla parafii :)

Slawa

_________________
poszukuje osób o nazwisku
GUCIA (Ceradz. Kośc./Opalenica), KALISZAN, BURKIET i WOJTASZ (powiat Poznań), DZIURLA (Słocin/Opalenica), DRZYMAŁA (Słocin), BĄCZKOWSKI (Chojnica)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2009, 01:35 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Trochę mnie zadziwiła Twoja odpowiedź. Jak zamawiałam wydruk na nazwisko to podano mi tylko Poznań i Śrem.Naprawdę już nie pamiętam,może ja nieopatrznie poprosiłam o Poznań? Zatem muszę ponownie spróbować prosząc już teraz o wszystkie parafie. W wykazie AAP mają ich mnóstwo-czy to naprawdę za 30 zł "wyciągną " nazwisko z całej bazy?
Pozdrawiam

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2009, 10:49 
Offline
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2007, 00:14
Posty: 1332
Lokalizacja: Śrem
Jak dotąd tylko te parafie zostały zindeksowane (plus Buk). Tutaj więcej informacji na ten temat:
http://www.genpol.com/index.php?name=PN ... 8199#58199

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 lut 2009, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dziękuję za wyjaśnienie. Czyli mam wszystko co było możliwe do uzyskania z bazy AAP.
Po przeczytaniu postów pod http://www.genpol.com/index.php?name=PN ... 8199#58199 nasunęło mi się pytanie. Skoro tyle informacji jest w kartach meldunkowych to czy są one osiągalne "na odległość " i na jakich warunkach ?
Pozdrowienia

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2009, 17:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2008, 01:32
Posty: 214
Lokalizacja: Kościan
Czy są prowadzone jakies prace na bazie Poznań Project? ponieważ dziś wpisując moje nazwisko wyszukiwarka nie znalazła żadnych wyników...

Szymon


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2009, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Tak, dziś dokonuję aktualizacji. Na razie jest pusto i nie warto uruchamiać wyszukiwarki.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 lut 2009, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Zaktualizowałem bazę o parafie: Sobota, Tarnowo Podgórne, Kaźmierz, Golina, Grylewo, Raczkowo-Jabłkowo i Łagiewniki Kościelne. Chwilowo nie znajduję czasu na uaktualnienie pliku opis bazy, więc na razie dane te są w bazie (ok. 3000 nowych rekordów), ale bez opisu. Otrzymałem też ostatnio pewną ilość indeksów innych parafii, ale to za parę dni :)

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2009, 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Dziś kolejna aktualizacja - nowe parafie Mądre i Czempiń, jak też uzupełnienia (pokaźne) Brodnicy, Boruszyna, Olszowej i Krobi.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2009, 13:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2006, 14:28
Posty: 1097
Lokalizacja: Billy-Montigny we Francji
...


Ostatnio edytowano 10 sty 2012, 22:15 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2009, 13:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 maja 2008, 21:51
Posty: 348
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Potwierdzam uwagę Christiana. Ja szukając nazwisko pana młodego Wojtera znalazłem tylko jedno nowe z Krobi. Po wypisaniu nazwiska pana młodego Szynka nikt nie "wyskoczył" mimo że przedtem w bazie było ich kilkanaście. :(
Pozdrawiam
Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2009, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
"DZIŚ" się jeszcze nie skończyło :P

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 lut 2009, 17:21 
Offline
Site Admin

Dołączył(a): 15 lis 2006, 10:51
Posty: 2290
Lokalizacja: Poznań
Swoją drogą trzeba w nowej wersji pomyśleć o "wyłączeniu serwisu" na czas aktualizacji.

_________________
Pozdrawiam, Maciej - http://www.glowiak.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2009, 22:12 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Witam!
Nie wiem jak postąpić. Indeksuję Wyskoć i mam problem. Niektóre lata są bez nr akt. Czy mam sama je nadać tak jak wpisy idą w kolejności czy zostawić puste miejsca.Myślę, że lepiej je nadać, bo mimo wszystko będzie łatwiej odszukać niż "w ciemno" szperać w całym roku.Ale nie chcę sama decydować, by nie robić zamętu.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2009, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Tak, po kolei od nru 1 dla pierwszego aktu w kolejnym roku.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 lut 2009, 22:40 
Offline

Dołączył(a): 27 maja 2008, 14:34
Posty: 2605
Dzięki za odpowiedź.

_________________
Bożena


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 lut 2009, 19:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Do strony:

http://bindweed.man.poznan.pl/posen/data/dolacz.php

dołożyłem szczegółowe wskazówki odnośnie indeksowania, wynikające z dotychczasowych doświadczeń.
Wszystkie osoby zaangażowane w Projekt proszę o zapoznanie się.

Pozdrawiam serdecznie,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2761 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 56  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL