Dyskusje na temat działalności WTG, organizacji, planów, działań, spotkań, itd.
Odpowiedz

Spotkanie kwietniowe 2012

29 mar 2012, 12:13

Zapraszam na kwietniowe spotkanie, które odbędzie się w dniu 21 kwietnia (sobota).
Spotykamy się o godzinie 10.30 na ryneczku w Stęszewie. Zwiedzimy Muzeum Regionalne, oraz dwie ciekawe wystawy;
- Stęszew na starej fotografii
- Od kijanki do pralki - przegląd urządzeń do prania

Potem przejdziemy 25 km do Grodziska Wlkp.
Tam mamy w planie pobyt w Muzeum Regionalnym połączony ze zwiedzeniem miasta.

Spotkanie zakończymy biesiadą.

Szczegółowy program (minutowy :) ) za kilka dni.
Link do zapisów poda dziś Maciej.

Wojtek

Re: Spotkanie kwietniowe

29 mar 2012, 12:57

Już się cieszę na ten 25 kilometrowy marsz. Za chwilę zaczynam szykować kije.

Re: Spotkanie kwietniowe

29 mar 2012, 13:38

w Śremie to się nazywa "Ruszajka" (tylko spacer bliżej Mosiny), ale w tym roku jest 22 kwietnia, a nie 21. Już myślałem że to konkurencyjna impreza! ;)

Pozdrawiam
Piotr

Re: Spotkanie kwietniowe

29 mar 2012, 14:19

Do tych 25 kilometrów należy doliczyć jeszcze ze trzy na zwiedzanie miasta.
Proponuję treningi od zaraz :)

Wojtek
p.s. I cóż to brak jednej literki (e) potrafi zdziałać. E.. szkoda gadać. :)

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

31 mar 2012, 17:46

Prosimy o zapisy na spotkanie i obiad
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... RlJwMXc6MQ

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

11 kwi 2012, 18:11

Następne informacje o spotkaniu.
Po pobycie w Stęszewie jedziemy do Grodziska Wlkp.na ul. 27 stycznia,gdzie znajduje się Muzeum Ziemi Grodziskiej (możliwość zaparkowania w pobliżu). Po obejrzeniu zbiorów Muzeum, w tym Panoramy Grodziskiej upamiętniającą Wiosnę Ludów (1848), idziemy zwiedzać miasto.

Obiad mamy do wyboru:
1. Obiad jednodaniowy w cenie 25-30 zł
2. Obiad trzydaniowy (zupka,drugie i deser) za 35 zł.

Proszę o podpowiedzi co wybrać.Na info czekam do poniedziałku.

Za kilka dni mapka dojazdowa całego spotkania.

W sprawie pogody czekamy na info od naszej wyroczni Basi :)

Wojtek

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

16 kwi 2012, 15:27

Pogoda załatwiona :D

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

16 kwi 2012, 20:51

Jeżeli byłby ktoś chętny - mam wolne miejsca w samochodzie z Poznania.

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

20 kwi 2012, 20:38

Hej,

Przypominam - jutro o 10.30 na ryneczku w Stęszewie :)

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

20 kwi 2012, 20:52

Przywiozę coś... :wink:

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

21 kwi 2012, 16:17

Było bardzo sympatycznie,chociaż w Stęszewie nie zanosiło się na ładną pogodę.Na szczęście w Grodzisku pogodynka załatwiła słońce :)

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

21 kwi 2012, 17:02

I ja również dziękuję za wspaniałą organizację spotkania. Przewodnicy - pasjonaci doskonale wprowadzili nas w historię Stęszewa i Grodziska, jak również... wkręcili w historię pralek :)
Pogoda dopisała, jak zwykle (Basiu, pominę milczeniem te parę kropel, które wylądowały na moim nosie! za karę musiałaś wypić dodatkową porcję wina!). Miło było też poznać naszą zagraniczną przyjaciółkę, Basię.

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

21 kwi 2012, 21:02

Dziękuję wszystkim za wspaniałą atmosferę, za przyjazd (mimo kwietniowego garnca :wink: ), a naszym gospodarzom zarówno w Stęszewie jak i w Grodzisku za barwną opowieść o swych małych ojczyznach...

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

22 kwi 2012, 21:24

Czy ktoś zrobił zdjęcia ze spotkania.

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

23 kwi 2012, 12:24

A to dobre pytanie! :wink:

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

23 kwi 2012, 17:11

To, co udało mi się zarejestrować:

https://picasaweb.google.com/koperkowyptak/WTGKwiecien2012Grodzisk?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMfY5v7Gk6GXQA&feat=directlink

Miłego oglądania :)

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

23 kwi 2012, 18:57

Olga, to najwspanialsza relacja fotograficzna jaką widziałam na WTG ( a jestem tu od 2008 roku). Obejrzałam 2 razy-pobieżnie, a potem wolniusieńko, by dostrzec wszystkie szczegóły. Niezmiernie interesujące eksponaty. Podobne ciekawostki czasem przewijały się w innych fotorelacjach, ale Twoje zdjęcia są rewelacyjne, super światło i ostrość i oczywiście ujęcia. Dziękuję za przyjemność ich obejrzenia.Gratulacje.
Pozdrawiam

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

24 kwi 2012, 22:20

Witajcie,
I ja dolacze swoje "trzy grosze" na temat spotkania w Stęszewie i Grodzisku choc trudno mi korzystac z internetu gdyz nie mam w Polsce dobrego lacza wiec to tylko sporadycznie przez wifi ktore czasem pozwala mi na zaczepienie sie na linii sasiada.
Jadac z Odolanowa caly czas myślałam o przepowiedni naszej Basi-pogodynce dość pesymistycznie ale.....po doslownie kilku kroplach deszczyku,kiedy spotkalismy sie na ryneczku Stęszewa ,udalismy sie do uroczego Muzeum Regionalnego na ekspozycję "Od kijanki do pralki" i "Stęszewa w starej fotografii" ,bardzo ciekawie zaprezentowanych przez inicjatora zbiorów.
Po zakończonej wizycie pojechalismy do odleglego o 25 km Grodziska i juz slonce zaczelo nam towarzyszyc.
Tutaj Basia zrobiła nam smaczną niespodziankę w postaci specjału ,grodziskiej babki ,spałaszowanej z apetytem przed wizytą Muzeum Ziemi Grodziskiej.
I tu tez mielismy wspanialego przewodnika który z pasją przekazał nam historie eksponatów,uzupełniając ją anegdotami o okolicznościach znalezienia swoich skarbów.
Potem,,już w wiosennym słonku, cicerone muzeum oprowadził nas po starym Grodzisku i oczywiście spacer zakończył się biesiadą.
Dziekuje wszystkim obecnym za miłe powitanie i okazaną serdeczność ,miałam przyjemnosc znow poznac osobiscie Kolezanki i Kolegów z Towarzystwa ,których zazwyczaj tylko "czytam" jak wypowiadają się na forum.
Te spotkania sa dla mnie bardzo cenne.
Do nastepnego...
Barbara

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

13 sty 2013, 11:48

Mam wielką prośbę do uczestników spotkania w Stęszewie i Grodzisku.
Poszukuję dobrej jakości zdjęcia Małej Panoramy z Muzeum Regionalnego w Grodzisku. Olga, liczę na Ciebie :D
Może ktoś jeszcze...

Re: Spotkanie kwietniowe 2012

13 sty 2013, 14:41

Basiu, mam takowe i mogę Tobie przesłać, poproszę tylko adres e-mail.
Mam nadzieję, że będzie się podobało...

pozdrawiam
Odpowiedz