Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Zablokowany

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 21:15

Ja sobie zadaję pytanie: po co to? Jest PP oraz BaSIA. Czy nie lepiej dbać o rozwój tych projektów, niż zakładanie nowego, który wg mnie jest bezsensownym powielaniem pracy częściowo już wykonanej, bądź takiej która będzie wykonywana w przyszłości? Na marginesie- Zenek to skrót czy nazwa własna projektu?

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 21:47

Jankowski_Kamil napisał(a):Na BaSI nie ma Kujaw kochany :) Sprawdź dobrze :) Jeśli jakieś indeksy są, to bardzo szczątkowe.
Pozostawmy Basię i PP wielkopolanom :)

Kamilu, kolejny raz wypowiadasz się o rzeczach, o których nie masz zielonego pojęcia. Zanim coś napiszesz, proszę abyś najpierw sprawdził, a nie wprowadzał w błąd forumowiczów.
Projekt BaSIA to nie tylko Wielkopolska, a również tereny przygraniczne, w tym także Kujawy. Aktualny obszar projektu można w każdej chwili sprawdzić na stronie http://www.basia.famula.pl/skany

Piotr

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 21:48

Z wcześniejszymi latami pomysł dobry, aczkolwiek praca trudna, gdyż nazwisk tam niewiele :) a co do BaSI- zawsze jest szansa że księgi z Kujaw zostaną zindeksowane :)

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 21:51

Jankowski_Kamil napisał(a):Co do nazwy ZENEK - jest to skrót.

A czy mógłbyś go rozwinąć :)

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:04

Zainteresowanym proponuję poczytać wątek:
http://kptg.pl/forum/viewtopic.php?t=11 ... sc&start=0

żeby poczytać o tym jak się szkaluje ludzi z forum WTG.

Dla Ciebie Kamilu drobna uwaga:
nie byłam nigdy do Ciebie źle nastawiona.
Napisałam jedną żartobliwą uwagę o tym, że za dużo piszesz i że wyskoczysz niedługo z lodówki. I nic więcej.

Nie zabierałam głosu w wątkach, które mnożyłeś na potęgę.
Teraz - przelało mi się!
Nie życzę sobie uwag nieprawdziwych na swój temat, wygłaszanych publicznie.
Masz niesamowity tupet, jesteś bezczelny i arogancki a do tego brak Ci pokory wobec doświadczenia i stażu starszych wiekiem genealogów.
A do tego jątrzysz, pisząc, o naszym jakoby niepochlebnym zdaniu na temat kolegów w Kujawsko-Pomorskiego TG.
Kto Ci dał w ogóle prawo do mówienia w ten sposób?
Za taką postawę, choćbyś chciał zindeksować całą Polskę, nie będziesz w środowisku ceniony.
Oczekuję przeprosin.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:21

Jankowski_Kamil napisał(a):
Mnie to uraziło i przeprosin nie będzie.


To nie.

Nie mamy w takim razie o czym rozmawiać.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:24

Jankowski_Kamil napisał(a):Nikt tutaj na forum nie potrafi się odezwać obiektywnie i wyrazić własnej myśli, bo nie chce wychodzić przed szereg. Ci którzy wychodzą dostają bana i pozamiatane. Forum znów jest idealne.

Po prostu obiektywizm niektórych jest przez Ciebie odbierany jako atak... nie raz były tu wymieniane jakieś poglądy i raczej nie dochodziło do jakichkolwiek pyskówek, jakie mają miejsca w Twoich wątkach. Może to w twoich wypowiedziach jest problem?

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:43

Odpisuję ponieważ zauważyłam edycję posta, na który postanowiłam odpowiedzieć.

Jankowski_Kamil napisał(a):Ceniony? Ja nie chcę być ceniony w przeciwieństwie do was.

My też nie. Nie wyciągaj zbyt daleko idących i nieprawdziwych (to Twoja specjalność?) wniosków.

Jankowski_Kamil napisał(a):Widzisz, jesteś w tej sytuacji, że Tobie nikt w twarz nie powie jaka jesteś , ani Tobie, ani prezesowi Wojciechowi ani nikomu z tych bardziej " wpływowych " na forum.

Nie jestem "wpływowa", nigdy nie byłam, nie jestem i nie będę.
Za taką się nie uważam.
CO Ty możesz wiedzieć kto i co mówi do mnie?

Jankowski_Kamil napisał(a):Nie zależy mi już na tym co o mnie sądzicie. Ci , którzy widzą jak działacie, są za mną.

Bacz aby grono to nie zaczęło się kurczyć.
Wskutek Twoich wypowiedzi - tylko i wyłącznie.

Jankowski_Kamil napisał(a):Znając życie znów dostanę bana. Już raz go dostałem, dlaczego by nie po raz kolejny..przecież o wiele łatwiej tak załatwić całą sprawę niż tłumaczyć się 19 letniemu gówniarzowi.

Można tłumaczyć gdy jest szansa, że druga strona zechce zrozumieć.
ale jak mawiali starożytni: hominis est errare, insipientis in errore perseverare.

Jankowski_Kamil napisał(a):Jesteście zazdrośni o to, że chcę robić coś tak fajnego jak wasza Basia i PP ? Żałosne.

Proszę? Zazdrośni? Doprawdy chłopcze nie mamy o co! Wyobraźnia Cię znowu ponosi!

Jankowski_Kamil napisał(a):Czy dostanę bana czy nie i tak będę pracował nad Bazą , która , znając życie jeszcze wam się przyda.

Pracuj sobie na zdrowie!

Jankowski_Kamil napisał(a):Nikt tutaj na forum nie potrafi się odezwać obiektywnie i wyrazić własnej myśli, bo nie chce wychodzić przed szereg. Ci którzy wychodzą dostają bana i pozamiatane. Forum znów jest idealne.

Nigdy takie nie było.

Jankowski_Kamil napisał(a):Poczytaj dokładnie wszystkie moje posty i postaw się w mojej sytuacji - poczujesz to co ja czuję.

Szczerze mówiąc - za dużo tego i czasu szkoda.
Do momentu opublikowania tego postu może bym poczytała i postawiła się w Twojej sytuacji.
Teraz nie.

Jankowski_Kamil napisał(a):"... brak Ci pokory wobec doświadczenia i stażu starszych wiekiem genealogów " - a to zdanie ewidentnie pokazuje jak wysoko się cenisz i jak wysoko patrzysz.


Pudło. Nie mówiłam o sobie.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:53

Jest takie słowo które oddaje stan rzeczy jaki opanował tego człowieka.
Megalomania.
Dla wyjaśnienia definicja:
Pojęciem tym określa się potocznie zawyżoną nieprawidłową samoocenę, ale także system urojeń, tzw. urojenia wielkościowe w zaburzeniach o charakterze psychotycznym

Wojtek

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:55

Trzeba trzymac "ogien w piecu" bo przeciez juz niedlugo Boze Narodzenie
i Jezus musi przyjsc na swiat w tym calym balaganie i awanturach.
No to jest dopiero Polskie Piekielko, absolutna paranoja !!!
Dobrze, ze w Polsce nie ma prawa posiadania broni bo
trup slal by sie tutaj rowno.
Mam wielka nadzieje, ze z nastaniem Wigilli wszystkie spory
ustana.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 22:59

Kamilu,

myślę, że wszyscy mieli okazję przeczytać Twoje 347 postów (a było ich pewnie więcej, z czasem się wykruszyły).

Wiele zostało powiedziane w tym i innych wątkach, więc ci co chcieli mieli okazję wyrobić sobie swoje zdanie na Twój temat. Zresztą nie tylko tutaj, bo jak widzę, podobne zarzuty spotykają Cię na forum Kujawsko-Pomorskiego TG, gdzie zresztą szkalujesz nasze dobre imię. Masz do tego oczywiście prawo, jeśli właściciele się na to zgadzają - w KPTG widzę, że takiej zgody nie ma.

Wyjaśniając jeszcze jedną kwestię - bana tutaj dostałeś za całokształt swoich pyskówek na forum, uwłaczania innym użytkownikom, insynuacje co do orientacji seksualnej adwersarzy itd. Na wszystkich platformach wymiany myśli i komentarzy, czy są to fora internetowe, komentarze na Facebooku, radio, telewizja i inne obowiązują podobne zasady i nigdzie nie ma zgody na takie zachowania. No chyba że sprowadzamy dyskusję do rynsztoka.

Bana dostałeś więc nie na rozkaz Prezesa, ale na podstawie mojej decyzji i to na ok. 2 tygodnie, po czym Twoje konto zostało odblokowane. Nie jest tak, że ktokolwiek ma inne zdanie dostaje bana i go wydalamy. W mojej historii (a jestem tu od początku) pamiętam może 3-4 bany, które zastosowaliśmy. Na 5 tys. członków przez 8 lat to chyba niewiele...

Post o Twojej indeksacji zdjąłem, bo wprowadzał czytelników w błąd. Pisząc "Poszukujemy osób do indeksacji", "Zarząd strony zdecydował" itd. podszywałeś się - nie wiem czy świadomie, czy nie - pod samo WTG "Gniazdo". Zresztą na KTPG widzę te same uwagi co do Twojej reklamy.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:08

Kamilu, proszę Cię, chociaż nie kłam. Nie będziemy czepiać się słówek, ale widzę, że taka jest Twoja metoda... Poniżej treść Twojego ogłoszenia ze strony WTG. Czy takie ogłoszenie umieszczone na WTG "Gniazdo" nie wprowadza wielu ludzi w błąd?

Poszukujemy osób do indeksacji.
Jankowski_Kamil » 18 gru 2013, 01:16
Witam!

Po burzliwych dyskusjach i wielu spędzonych nocach na rozmowach na temat indeksacji województwa Kujawsko-pomorskiego, zdecydowaliśmy co następuje :

1.Zostanie utworzona strona internetowa o nazwie : Baza Indeksacji Archiwalnej województwa Kujawsko-pomorskiego " Zenek"
2. Na ww. stronie utworzona zostanie wyszukiwarka urodzeń, małżeństw i zgonów WYŁĄCZNIE z województwa Kujawsko-pomorskiego.
3. Indeksacja trwać będzie w pierwszej kolejności z dostępnych na SZwA zasobów Archiwum inowrocławskiego, gdyż bez wychodzenia z domu, w każdej wolnej chwili możemy się tym zająć.
4. Zarząd Strony podejmie dyskusje z Archiwami państwowymi na terenie województwa ( Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Włocławek ) w celu współpracy i możliwej, szybkiej indeksacji ich zasobów.
5. Zarząd podejmie współpracę z wszystkimi chętnymi osobami dot. indeksacji i przesyłania zindeksowanych materiałów.
6. W późniejszym czasie przy każdym znalezionym indeksie planujemy wstawić skan czy fotografię dokumentu.
7. Strona Kujawskich Genealogów (---) zostanie bezpowrotnie usunięta.

Zarząd Strony nie liczy na pochlebstwa i aprobatę ze strony genealogów. Wiemy, jak wielu , ze zwykłej zazdrości potrafi zniszczyć zapał i chęć do pracy innych.
Wszystkim jednak, którzy zadeklarują swoją pomoc i swoje dobre słowa serdecznie dziękuje.

A teraz mniej sztywno :

Potrzebujemy chętne osoby do indeksacji zasobów archiwalnych z AP w Inowroclawiu, Toruniu, Bydgoszczy i Włocławku. Mile widziane indeksy z Archiwów Archidiecezjalnych, m.in z Gniezna i Torunia. Osoby chętne do współpracy proszone są o kontakt na mój adres e-mailowy (---) tudzież o odpowiedź tutaj.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam, życząc w tym przedświątecznym okresie - Wesołych Świąt!

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:15

Jankowski_Kamil napisał(a):Macieju , a czego dotyczył temat co? WTG czy Bazy którą "stworzyliśmy" ze znajomymi ?


Temat dotyczył tego, co wpisałeś w temacie, biorąc sprawę na logikę, czyli "poszukiwania osób do indeksacji".

Myśl. To nie boli :)


Wiesz, jeśli chcesz obrażać tutaj wszystkich i trollować, to lepiej będzie jak poszukasz sobie innego miejsca na wymianę poglądów.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:25

Kamil!
Tą ścianą to Ty jesteś, bo wszystko się od Ciebie odbija. Nie przyjmujesz ani uwag życzliwych ani nie stosujesz się do ogólnie na tym forum przyjętych zasad.
Wnioskuję publicznie do admina o usunięcie Cię z naszego forum. Ja i wielu ma już Ciebie DOŚĆ.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:29

Przyłączam się do wniosku.
Szkoda, aby przez jedną osobę atmosfera przedświąteczna była na forum zakłócona.

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:31

Kamilu jesteś na wycieczce ? Czy przeprowadziłeś się do Dusseldorfu ? Widzę że tak masz w profilu.
Pewno, tutaj wszyscy Cię niszczą.
Gute Nacht!

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:38

Swego czasu wydałem oświadczenie (20 listopada) dotyczące zasad jakie należy stosować na tym forum.
Zgodnie z tym co tam napisałem mam podstawy wnioskować do adminów forum o usunięcie z grona użytkowników Kamila Jankowskiego.
Na stałe. I oświadczam, że nie pomoga mu próby wejścia na forum pod innym loginem, czego próbował juz poprzednio.
Jeżeli komus się to nie podoba , to trudno. Forum zubożeje o kilka osób, ale będzie spokój i nie będzie podpuszczania, zakłamania i obłudnego zachowania ( jak można być tak bezczelnym aby oczerniać na innych forach, a potem przychodzić na powrót tutaj i udawać niewiniątko).

Prosze adminów i wykreślenie K.Jankowskiego .

Wojtek

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:47

Jankowski_Kamil napisał(a):I zamietli pod dywan kolejnego genealoga.
Uważajcie na Wojciecha, jak widać to wielkie panisko :)
Kiedyś mu to wyjdzie nosem :)

P.S. Na PW nie odpisał - nie umie przyznać się do błędów :)

Pozdrawiam,
Kamil.



STOP!
Przestań w końcu obrażać innych!

Re: Baza Indeksacji woj. kuj-pom

19 gru 2013, 23:52

Witam,

niniejszym zablokowałem Kamilowi dostęp do naszego Forum.
Jeśli kiedyś będzie chciał wrócić i zaakcetrować zasady panujące na tym Forum, zapraszam - kontakt poprzez WWW towarzystwa.
Wątek pozostawię w zablokowanej formie do jutra, aby zainteresowani mieli się możliwość zapoznania z treściami tutaj prezentowanymi, a następnie zostanie okrojony z nieistotnych treści.
Zablokowany