Znaleziono 55 wyników

autor: j199
04 cze 2026, 10:58
Forum: Niemiecki
Temat: Niemiecki Prośba o tł. tylko dopisku na akcie ślubu z 1909r.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 86

Re: Niemiecki Prośba o tł. tylko dopisku na akcie ślubu z 1909r.


córka Helena Bober ur. 16.1.1914 Rudniki, USC Opalenica,
dnia 21.11.1942 zawarła małżeństwo w Poggenburg*
(USC Poggenburg nr17/42)

* Poggenburg to niemiecka nazwa miejscowości Żabikowo (obecnie osiedle w Luboniu),
funkcjonująca w okresie II wojny światowej w latach 1939–1945.


Witam ...
autor: j199
03 cze 2026, 21:25
Forum: Niemiecki
Temat: Niemiecki Prośba o tł. tylko dopisku na akcie ślubu z 1909r.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 86

Niemiecki Prośba o tł. tylko dopisku na akcie ślubu z 1909r.

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o przetłumaczenie tylko dolnego dopisku na akcie ślubu Stanisława i Anny Sapor/Bober
z 1909r. USC Opalenica. (chyba jest tam mowa, o ich córce Helenie?)

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan ...
autor: j199
18 kwie 2026, 11:56
Forum: Ciekawe historie
Temat: Tymczasowy obóz pracy na terenie Stomila
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 205

Tymczasowy obóz pracy na terenie Stomila

Dzień dobry
Czy ktoś z Państwa, może dysponuje wiedzą na temat założenia na terenie Fabryki Stomil, w czasie okupacji, tymczasowego obozu pracy, gdzie skoszarowano osoby spoza Poznania, głównie z okolic Włocławka oraz Cyganów – Romów. Taka informacja została podana w publikacji Jubileuszowej pt ...
autor: j199
14 kwie 2026, 19:55
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: MyHeritage - płatne
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 565

Re: MyHeritage - płatne

Witam serdecznie!
Bardzo uprzejmie dziękuję za wyczerpującą informację.
Z poważaniem
j199-Jan Kwiatkowski
autor: j199
13 kwie 2026, 21:49
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: MyHeritage - płatne
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 565

Re: MyHeritage - płatne

Dziękuję serdecznie za udzielenie praktycznych uwag o MyHeritage.
Niestety nie mam innego wyboru jak zaryzykować i opłacić abonament na MyHeritage – tylko nadal nie wiem na jaką wersję, czy PREMIUM, czy PREMIUM PLUS, aby móc bezpośrednio skomunikować się z rodzinami widniejącymi w drzewach na ...
autor: j199
09 kwie 2026, 19:18
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: MyHeritage - płatne
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 565

MyHeritage - płatne

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o informację, czy MyHeritage PREMIUM , czyli najtańsza opcja płatnego abonamentu, wystarczy aby móc bezpośrednio skomunikować się z administratorami poszczególnych d rzew genealogicznych . W związku z moją inicjatywą wykonania nowej tablicy pamiątkowej (która ma ...
autor: j199
09 kwie 2026, 09:47
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie Pani Elu!
Bardzo serdecznie dziękuję za wkład pracy w odszukanie danych dot. Stanisława Stróżyńskiego – których większą część już posiadam.
Jestem na etapie poszukiwania kontaktu z krewnymi pracowników ówczesnego Posener Gummiwerke Stomil, którzy zostali straceni w hitlerowskich ...
autor: j199
07 kwie 2026, 14:00
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie!
W związku z bardzo dużą możliwością skomunikowania się z krewnymi Stomilowców, którzy zostali straceni w hltlerowskich obozach zagłady i w więzieniach – jaką daje płatny abonament MyHeritage, uprzejmie proszę forumowiczów, którzy posiadają taką możliwość na MyHeritage o informację ...
autor: j199
29 mar 2026, 10:00
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę, o wysłanie prośby, o kontakt ze mną Jan Kwiatkowski, mail jkwiatkowski513@gmail.com, w sprawie ewent. podania danych o Stanisławie Stróżyńskim ur.24.4.1914r. w Poznaniu-Minikowie, który był synem Antoniego i Jadwigi Wysockiej. Stanisław (brat Stanisławy ...
autor: j199
28 mar 2026, 21:34
Forum: Ciekawe historie
Temat: Stomil w okresie okupacji
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 11423

Re: Stomil w okresie okupacji

Witam serdecznie!
Bardzo serdecznie dziękuję za podanie, gdzie można odszukać dane o ich dacie i miejscu męczeńskiej śmierci, oraz za wskazanie kartoteki mieszkańców Poznania – jako źródła informacji o straconych 49 pracownikach i tych co przeżyli „to piekło na ziemi” ,ówczesnego Posener Gummiwerke ...
autor: j199
28 mar 2026, 17:33
Forum: Ciekawe historie
Temat: Stomil w okresie okupacji
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 11423

Re: Stomil w okresie okupacji

Załączam listę 10 pracowników ówczesnego Posener Gummiwerke Stomil - którzy przeżyli obozy zagłady i więzienia:

1. Dominiczak Ludwik(1913-1945),ślusarz,zm.na szwedzkiej wyspie Gotlandia-po przybyciu z obozu Bergen-Belsem
2. Kotecki Stefan (1909-1984),ślusarz, mistrz w wydziale Gł. Mechanika ...
autor: j199
07 mar 2026, 21:22
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Gdzie znajdę akta metrykalne?
Odpowiedzi: 898
Odsłony: 2197544

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

Witam serdecznie!
Bardzo serdecznie dziękuję za podanie USC dla 6 pracowników ówczesnego Posener Gummiwerke Stomil
Z wyrazami szacunku i poważania
j199 - Jan Kwiatkowski
autor: j199
05 mar 2026, 22:13
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Gdzie znajdę akta metrykalne?
Odpowiedzi: 898
Odsłony: 2197544

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

Witam ponownie !
Uzupełniając moją listę (z dnia dzisiejszego - przekazaną na forum WTG) o następujących pracowników ówczesnego Posener Gummiwerke Stomil, którzy zostali straceni w hitlerowskich obozach koncentracyjnych i więzieniach :
3. Bober Teofil, ur.28.2.1918r. w Rudnikach, gm.Nowy Tomyśl, syn ...
autor: j199
05 mar 2026, 20:06
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Gdzie znajdę akta metrykalne?
Odpowiedzi: 898
Odsłony: 2197544

Re: Gdzie znajdę akta metrykalne?

Witam serdecznie!
Nawiązując do mojego postu na WTG pt. "Stomil w okresie okupacji", uprzejmie proszę o podpowiedź, w jakim USC znajdę akta urodzenia, kilku z 49 pracowników ówczesnego Posener Gummiwerke Stomil:
1) Nowicki Stefan ur. 7.8.1899r. w Dąbrówce pow.Poznań, syn Wojciecha i Eufrozyny Bartel ...
autor: j199
18 lut 2026, 16:29
Forum: Ciekawe historie
Temat: Stomil w okresie okupacji
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 11423

Stomil w okresie okupacji

Stomil w okresie okupacji
W związku z trudną sytuacją finansową Stomil-Poznań S.A., Spółka ta została postawiona w stan likwidacji z dniem 2.1.26r.,a znajdująca się na terenie tablica pamiątkowa (przytwierdzona do obelisku) zostanie zainstalowana (w nowej oprawie ), do budynku kościoła pw. św ...
autor: j199
06 lut 2026, 18:22
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam Pani Aniu!
Bardzo serdecznie dziękuję za udzielenie mi pomocy w zakresie kontaktu z Panem Leszkiem Chojnackim.
Z wyrazami szacunku, poważania i życzeniami udanego weekendu.
j199
autor: j199
05 lut 2026, 22:01
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie-ponownie!
Zgodnie z prośbą Pani Aniu (Ann68) podaję link do drzewa, ale innego, w którym znajduje się Wincenty Borowicz ur.4.7.1885r. w Głuszynie

https://www.myheritage.pl/research?s=1&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&view_mode=card&qname=Name ...
autor: j199
05 lut 2026, 16:14
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie! ponawiam moją serdeczną prośbę
Mam serdeczną prośbę do osób, które mają pełny abonament do MH. Chodzi mi o drzewo Borowicz Web Site, zarządzane przez Danutę Borowicz. Proszę Jej wysłać prośbę, o kontakt ze mną Jan Kwiatkowski, mail jkwiatkowski513@gmail.com w sprawie ewent. podania ...
autor: j199
04 lut 2026, 22:58
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.
Odpowiedzi: 538
Odsłony: 1194604

Re: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.

Witam ponownie Grzegorz 73
Przepraszam, ale nie zauważyłem, że w treści tej publikacji są dwa zestawienia wyjazdu wysiedlonych z Obozu na Głównej (chronologicznie wg dat-ale bez podania nr listy transportowej). Pierwsza obejmuje wyjazdy w grudniu 1939r., a druga od 10.2.do 20.51940r. Sądzę (co ...
autor: j199
04 lut 2026, 22:05
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.
Odpowiedzi: 538
Odsłony: 1194604

Re: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.

Witaj Grzegorz 73
W publikacji "Lager Glowna" ,niestety są tylko te dane, które podałem. Brak tam listy nr 10 ,są tylko trzy listy transportowe Nr I , II i III nazwane "des Judentransportes". A zatem nie wiadomo gdzie zostali wysiedleni Twoi krewni i czy przeżyli.
Z wyrazami szacunku -Jan Kwiatkowski
autor: j199
03 lut 2026, 23:34
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.
Odpowiedzi: 538
Odsłony: 1194604

Re: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.

Witam!
W "lager Glowna", podano następujące dane: Lorenz Rakowski ur.31.7.1890r.w Janowie ,pow. Przasnysz, zawód-Kaufmann, adres zam.Neumannstr. 6 w.9, natomiast dla Anny podano nast.dane: Anna Rakowska ur.24.10.1925r.w Poznaniu, Tochter, adres zam. jak dla Lorenza.
Pozdrawiam serdecznie
j199-Jan ...
autor: j199
03 lut 2026, 21:54
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie!
Mam serdeczną prośbę do osób, które mają pełny abonament do MH. Chodzi mi o drzewo Borowicz Web Site, zarządzane przez Danutę Borowicz. Proszę Jej wysłać prośbę, o kontakt ze mną Jan Kwiatkowski, mail jkwiatkowski513@gmail.com w sprawie ewent. podania danych o Wincentym Borowiczu ...
autor: j199
14 sty 2026, 17:28
Forum: Wymiana doświadczeń
Temat: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.
Odpowiedzi: 538
Odsłony: 1194604

Re: Wysiedlenia z terenów Wielkopolski podczas II wojny ś.

Dobry wieczór!
Sprawdziłem, niestety brak jest w publikacji Marii Rutowskiej Lager Glowna, osób o imieniu Katarzyna, Ludwik, Władysława i Ludwika dla
nazwiska Budziński/a.. W tej publikacji wymieniono: Rafael, Anton i Max Budziński, oraz Edwarda Budzińska, Weronika Budzińska z d.Tyslerowicz- ur.i ...
autor: j199
08 gru 2025, 20:47
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witam ponownie!
Przepraszam, jestem początkującym w zakresie tworzenia linków do obrazów i wobec tego przekazuję link do całego aktu ur. Stanisława Antkowiaka Nr 278

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan/056f5c452f843c003728dcdf120213436494698c35da510d2c224c6e4eb8b85e

Chyba po ...
autor: j199
08 gru 2025, 17:26
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o odczytanie zawodu Kazimierza Antkowiaka

ttps://postimg.cc/xcY2KMSR]Obrazek[/url]

z poważaniem i pozdrowieniami
j199 Jan Kwiatkowski
autor: j199
04 kwie 2025, 20:36
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witam!
Serdecznie dziękuje za podanie tekstu dopisku na akcie urodzenia Stanisława Stróżyńskiego.
Z poważaniem i pozdrowieniami
j199 - Jan Kwiatkowski
autor: j199
04 kwie 2025, 13:53
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witam serdecznie!
Przekazuję link do aktu urodzenia (Nr 107) w Minikowie w dniu 24.4.1914r. Stanisława Stróżyńskiego - dot. skanu Nr 56:

https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/jednostka/-/jednostka/6050206?_Jednostka_delta=20&_Jednostka_resetCur=false&_Jednostka_cur=3&_Jednostka_id_jednostki=6050206 ...
autor: j199
08 wrz 2023, 21:43
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witaj Grzegorzu!
Bardzo gorąco dziękuję za odczytanie nie znanych mi słów w akcie zgonu Walentego Sitka.
Z wyrazami szacunku i poważania
Pozdrawiam serdecznie
Jan - j199
autor: j199
08 wrz 2023, 19:02
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)
Odpowiedzi: 4788
Odsłony: 17168158

Re: Prośba o odczytanie (nie o tłumaczenie!)

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o odczytanie (z j. niemieckiego) daty śmierci -dzień, Walentego Sitka, oraz kim był zgłaszający zgon Walentego - Stanisław Sitek (czy był jego synem?) - wpisany w akcie zgonu USC Mikstat Nr 87 z 12.11.1877r.
https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/skan/-/skan ...
autor: j199
29 kwie 2023, 17:41
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Pawle!
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź -chyba dobrze rozumuję, że w danych które wpisuję w pierwszej części aktu nie wpisuję nazwisk świadków danego małżeństwa, lecz czynię to w drugiej części -wpisując, tylko nazwiska świadków danego małżeństwa. Ale w uwagach dot. drugiej części aktu ...
autor: j199
29 kwie 2023, 15:01
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako ...
autor: j199
28 kwie 2023, 21:52
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako ...
autor: j199
27 kwie 2023, 15:10
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Zwracam się ponownie (jako początkujący) z pytaniem jak mam poprawnie zindeksować akt małżeństwa
składający się z dwóch stron-jeżeli one są przedzielone dwoma pismami do USC. Czy mam dopisać na stronie pierwszej, nazwiska świadków-z drugiej strony, a drugą stronę potraktować -jako ...
autor: j199
26 kwie 2023, 22:17
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Pawle!
Dziękuję za podpowiedź. Sądziłem (jako początkujący),że można dokonać zmiany numeracji uszkodzonych skanów, tylko po pobraniu odpowiednich skanów z SzWA - po uprzednim zarejestrowaniu się na stronie SzWa.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN-j199
autor: j199
24 kwie 2023, 21:08
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Do Pana Pawła Wietrzykowskiego - witam serdecznie!
Ponownie zwracam się zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą:
1) proszę o informację czy można trzy razy przedłużać termin indeksacji danej jednostki
(ja już dwa razy to uczyniłem)
2) proszę o pomoc w pobraniu z SzWA uszkodzonych skanów, które mam ...
autor: j199
13 kwie 2023, 12:45
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Do Pana Pawła Wietrzykowskiego - witam serdecznie!
Ponownie zwracam się zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą:
1) proszę o informację czy można trzy razy przedłużać termin indeksacji danej jednostki
(ja już dwa razy to uczyniłem)
2) proszę o pomoc w pobraniu z SzWA uszkodzonych skanów, które mam ...
autor: j199
12 kwie 2023, 18:09
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Jako początkujący mam kłopot - nie wiem co mam zrobić, jeżeli wyświetla się komunikat "błąd odczytu pliku". Takiego rodzaju zdarzenie zostało wyjaśnione na stronie 62 -forum dot. indeksacji BaSIA, ale ja niestety nie mogę sobie poradzić-(może dlatego, że jestem zbyt stary na ...
autor: j199
07 mar 2023, 15:03
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witaj Alino!
Bardzo serdeczne dzięki za przysługę.
Jako początkujący, rozważam możliwość zakupu MyHeritage - PREMIUM, ale mam pytanie, czy mając PREMIUM, mógłbym nawiązywać kontakt z wykonawcami drzew? Np. w tym przypadku z Januszem
Młynarczykiem.
Ps. dziękuję za wskazanie osoby potrzebującej ...
autor: j199
06 mar 2023, 21:11
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: Odczyt danych z MyHeritage

Witam serdecznie!
Bardzo uprzejmie proszę o odczytanie danych dot. Macieja Krzymańskiego - będącego w drzewie zarządzanym przez Janusza Młynarczyka.
https://www.myheritage.pl/research?s=1&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&view_mode=card&tr_id=m_hcfyquoela ...
autor: j199
23 lut 2023, 13:45
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

Re: prośba o odczytanie danych Krzymańska/Zych

Witaj Alino!
Serdecznie dziękuję za informację dot. Krzymańska/Zych.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN - j199
autor: j199
23 lut 2023, 09:08
Forum: Potrzebuję pomocy
Temat: Odczyt danych z MyHeritage
Odpowiedzi: 2482
Odsłony: 5990192

prośba o odczytanie danych Krzymańska/Zych

Witam serdecznie!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o odczytanie danych dot.: Krzymańska/Zych z drzewa Zych Web Site, którego administratorem jest MAŁGORZATA ZYCH:

https://www.myheritage.pl/research?s=1&formId=master&formMode=1&useTranslation=1&exactSearch=&p=1&action=query&view_mode=card&qname=Name ...
autor: j199
19 lut 2023, 14:37
Forum: Rosyjski
Temat: pr.o tł. aktu śl.Stanisława Krzymańskiego z M.Stachurską
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4978

Re: pr.o tł. aktu śl.Stanisława Krzymańskiego z M.Stachurską

Witaj Danuto!
Bardzo serdecznie i gorąco dziękuję za bardzo szybkie przetłumaczenia aktu ślubu Stanisława Krzymańskiego z Marianną Stachurską.
Z wyrazami szacunku, poważania i pozdrowieniami
JAN - j199
autor: j199
18 lut 2023, 23:11
Forum: Rosyjski
Temat: pr.o tł. aktu śl.Stanisława Krzymańskiego z M.Stachurską
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 4978

pr.o tł. aktu śl.Stanisława Krzymańskiego z M.Stachurską

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o przetłumaczenie całości tekstu aktu ślubu (wpis Nr 38) Stanisława Krzymańskiego z Marianną Stachurską, który miał miejsce w 1872r. w par. Łódź- Mieleszki.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN - j199

link do tego aktu: https://metryki.genealodzy.pl/index.php ...
autor: j199
18 lut 2023, 23:03
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Sławo!
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź jak skorygować, przeze mnie zagmatwaną indeksację.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
JAN - j199
autor: j199
18 lut 2023, 11:08
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Sławo!
Serdeczne dzięki za informacje uzyskane od Ciebie w dniu wczorajszym!!
Chyba, będę musiał dla zindeksowanych i zapisanych akt, dla których wpisywałem omyłkowo w oknie" wpis na stronie", cyfry odpowiadające numerowi danego aktu - wyczyścić, usunąć wpisane dane - aby działając poprawnie ...
autor: j199
17 lut 2023, 11:19
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam ponownie!
Nawiązując do mojego wczorajszego postu dot. udzielenia pomocy - wskazówek - dot. indeksowania stwierdzam, że w tym wieku nie nadaję się do indeksowania, bo np. nie rozumiem dlaczego na 33 zindeksowane akta, tylko dla 5 -ciu z nich ( o numerach 1, 2, 12, 32, 33) mogę odczytać ...
autor: j199
16 lut 2023, 19:47
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia i przepraszam bardzo za zabrany czas.
Podsumowując-chyba dobrze zrozumiałem- że okno "wpis na stronie" służy w y ł ą c z n i e do wpisywania ilości zapisów -wpisów, gdy jest ich więcej niż jeden na danym skanie.
A zatem mam źle wpisane w tym oknie ...
autor: j199
16 lut 2023, 14:57
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Henryku!
Bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź.
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
Jan-j199
autor: j199
16 lut 2023, 13:58
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witaj Rafale!
Dziękuję za informacje. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że numer ,nazwijmy go porządkowy (lub Basini -jak nazwałeś) nie ma znaczenia. Ja w "okienku" wpis na stronie , w którym pojawia się zawsze jedynka, wpisuję kolejny numer odpowiadający numerowi danego aktu, który indeksuje. Nie ...
autor: j199
16 lut 2023, 10:56
Forum: Działalność Towarzystwa
Temat: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej
Odpowiedzi: 3600
Odsłony: 6000403

Re: BaSIA - Baza Systemu Indeksacji Archiwalnej

Witam serdecznie!
Przepraszam, że znowu pytam (ale jestem początkującym w indeksowaniu), mianowicie jak mam numerować "wpisy na stronie", gdy pobrałem do indeksowania USC małżeństwa Grabów z dwóch lat (1927-1928) -stanowiące jedną jednostkę, czy numerację kontynuować w 1928r., tj. jeżeli w 1927r ...