Poznańskie statki wycieczkowe

Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Henryk Krzyżan
Posty: 5499
Rejestracja: 27 lip 2013, 09:11
Lokalizacja: Poznań

Poznańskie statki wycieczkowe

Post autor: Henryk Krzyżan »

Może ktoś jeszcze pamięta, bo ja mam miłe wspomnienia z dzieciństwa związane z obu statkami.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 3796500833
https://www.facebook.com/pkskonin/video ... 222233427/
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan
Awatar użytkownika
Paweł Wietrzykowski
Posty: 2441
Rejestracja: 13 sty 2017, 11:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznańskie statki wycieczkowe

Post autor: Paweł Wietrzykowski »

Pamiętam tylko "Dziwożonę". Pływaliśmy z Dziadkami do Puszczykowa. Na rozlewiskach Warty w 1966 roku widziałem ostatni raz dropie.
Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze pamięta kolejkę jeżdżącą wzdłuż Drogi Dębińskiej do Lasku Dębińskiego. Wsiadaliśmy na przystanku pomiędzy parkiem a ogródkami działkowymi.
Pozdrawiam, Paweł
poszukuję: Wietrzykowski, Wyzuj, Gibowski, Sławek

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.
Awatar użytkownika
Henryk Krzyżan
Posty: 5499
Rejestracja: 27 lip 2013, 09:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznańskie statki wycieczkowe

Post autor: Henryk Krzyżan »

Oba statki miały przystań przy moście Rocha, ale Dziwożona pływała dłużej.
Kolejkę pamiętam, wsiadaliśmy na przystanku początkowym naprzeciw Ogrodu Jordanowskiego, do którego z kolei dojeżdżała pojedyncza linia tramwajowa i motorniczy przesiadał się z przodu na tył wagony, bo nie można tam było zawrócić. Pamiętam, że sama ulica była dosyć wąska i wybrukowana kocimi łbami, chyba do końca lat 60-tych.
Pozdrawiam
Henryk Krzyżan
Awatar użytkownika
Hania
Posty: 2694
Rejestracja: 10 paź 2007, 08:22
Lokalizacja: Poznan

Re: Poznańskie statki wycieczkowe

Post autor: Hania »

Heniu, pewnie, ze pamietam. Zabieral nas moj Ojciec Chrzestny, znaczy moja siostre, mnie i dwoch kuzynow.
Ja musialam brac Aviomarin :) albo podobny lek, tak, tak wiem niby rzeka spokojna ale bylo kolysanie.
To byly fajne czasy, wielka frajda i dla dzieci, i dla doroslych. Ale za mojego dziecinstwa byla tylko "Dziwozona".
Hania
___________________________
Poszukuje aktu urodzenia Franciszek Thym, Tym, Timm, Timme, Thiem urodzony przed 1780 rokiem, zawod:młynarz

Haplogrupa V

Magiczne slowa: Prosze, Dziekuje, Przepraszam
Awatar użytkownika
Henryk Krzyżan
Posty: 5499
Rejestracja: 27 lip 2013, 09:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznańskie statki wycieczkowe

Post autor: Henryk Krzyżan »

Pozdrawiam
Henryk Krzyżan
ODPOWIEDZ