Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 11 gru 2017, 14:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 09 sie 2017, 19:54 

Wielkie dzięki Tomku. Przeczytałam uważnie. Ja nie zamierzam robić testów, kasa na to nie zezwala, niestety. Musi mi wystarczyć to, co podał daleki krewny, nosi to samo nazwisko co ja. Idziemy tą samą "czerwoną ścieżką". I to mi wystarczy:)

A jeśli któryś z przodków był z nieprawego łoża, tak jak w opisanym artykule o Ryszardzie III? Nie znamy, ojca, dziadka, itd. ze strony ojca. Przez Polskę przetaczały się wojny, kobiety były gwałcone, miały nieślubne dzieci z rożnych przyczyn. Wówczas taki test nie może być zgodny z resztą rodziny. I robi się niezły galimatias w drzewie rodzinnym. I co wtedy, czego dalej szukać?:)

PostNapisane: 17 sie 2017, 12:51 
Site Admin

Gdyby ktoś zamawiał zestaw do badań DNA przez Groupon, to można zaoszczędzić dodatkowe $ za pośrednictwem Giving Assistant. W tej chwili za rejestrację z poniższego linka dają 5$, za zakup testu Family Finder na Groupon 6$.

https://givingassistant.org/?rid=gq4TvLhte7

Po utworzeniu konta wypełniamy profil, wybieramy sposób wypłaty przez PayPal i szukamy sklepu "Groupon". Przycisk "Shop Now" przekierowuje nas na Groupon, gdzie należy odszukać Family Finder.

Pieniądze zwracają po 3 miesiącach od zakupu (sprawdzone!). Pieniądze z PayPal można wykorzystać na inne zakupy lub wypłacić na rachunek bankowy. Nie jest to może najprostsza droga robienia zakupów, ale myślę że warto. W razie problemów służę pomocą :)

Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: 06 wrz 2017, 15:49 

Czas jakiś temu za rekomendacji Lili stałem się posiadaczem e-booka:
Adam Rutherford, Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli
książka też moim zdaniem warta przeczytania.

W tej chwili w jednej z księgarni ta pozycja w wersji e-book w promocyjnej cenie 19.90 (cena regularna >30 zł):
https://upolujebooka.pl/oferta,85350,kr ... _zyli.html

PostNapisane: 15 lis 2017, 07:21 
Site Admin

Na Family Tree DNA promocje, natomiast dzisiaj również promocja na Groupon. Z kodem NOV20 cena testu Family Finder spada do 51,20$. Dodatkowo zwrot (prawie 10$) przez Giving Assistant, o czym pisałem w poprzednim poście.

Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: 15 lis 2017, 17:07 

Piotrze,

Zerknąłem na możliwość zamówienia ścieżką o której piszesz, co prawda nie zakładałem konta w żadnym z obu serwisów.
Widzę 7% zwrotu (cash back) na givingassistant.org.
Na groupon.com cena 'Family Finder DNA Ancestry Test from Family Tree DNA (Up to 28% Off)' to $64.00

W sumie wychodzi $59.52 czyli drożej niż bezpośrednio na familytreedna.com - tam $59.00
Jeżeli dobrze odczytuję z tego co napisałeś powinno udać się zbić cenę do $51.20 - $10.00 = $41,20 (pewnie więcej bo 'prawie' $10 cash back).

Czy może to działa jakoś inaczej niż mi się wydaje ?

Przy okazji - może ktoś wie ?
Czy zamówione w FTDN zestawy i badania mają jakiś termin w którym muszą zostać użyte / wykonane ?
Na stronie FTDNA nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.

PostNapisane: 15 lis 2017, 20:11 
Site Admin

Za rejestrację w Giving Assistant z podanego przeze mnie linka dostaniesz na start jako nowy użytkownik 5$. Wypłata jednak jest od 5,99$ więc trzeba zrobić jakieś zakupy, ale za kupienie Family Finder przez Groupon dojdzie około 3,5$. Rano jeszcze na Grouponie działał kupon NOV20, który zbijał cenę do 51,2$. Razem z cash backiem wychodzi koło 42,5$. Minus taki, że na wypłatę z Giving Assistant trzeba czekać kilka miesięcy, ale miło jak co jakiś czas wpada te kilka lub kilkanaście dolarów na konto (można z niego korzystać też w innych sklepach, chociażby Aliexpress).
Pamiętać trzeba tylko, że przy realizacji kuponu dla nowego "pacjenta" płacimy dodatkowo 13,5$ za wysyłkę zestawu do Polski.
Co do aktualnych cen, to mam kilka kuponów obniżających cenę Family Finder o 5$ i Y-DNA o 20$ (Y-DNA12 wychodzi za 39$ + przesyłka), mogę odstąpić.

Pozdrawiam
Piotr

PostNapisane: 23 lis 2017, 14:09 

Czarny Piątek na Family Tree DNA.
Family Finder teraz za 49,00 USD.
Dodatkowo obniżony koszt wysyłki do 4,95 USD.

PostNapisane: 23 lis 2017, 15:16 
Site Admin

No, coraz ciekawiej :-)

PostNapisane: 26 lis 2017, 19:36 

Pod tym adresem: :arrow: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1193411620
znajduje się arkusz wymiany kuponów do użycia na familytreedna.com - kto ma wolny kupon wpisuje go do tabeli, a kto chce skorzystać ten bierze i zaznacza, że użył ("used").

Jeśli ktoś chce się wziąć za badanie Y-DNA (linii męskiej), to najtaniej zacząć od Y12, zaraz potem zrobić upgrade do Y37 i dalej, przy każdym zakupie wykorzystując odrębny kupon -$20. W ten sposób dostajemy następujące ceny poszczególnych opcji:
Y12 $39
Y37 $88
Y67 $147 <- tyle mniej więcej kosztuje Y37 poza okresem promocyjnym
Y111 $226

Za przesyłkę zestawu do pobierania zapłacimy tylko raz przy zakupie Y12 (teraz jest to $5).
Kupony -$20 nie działają przy ulepszeniu z Y25 do Y37.

:!: Dla nowych użytkowników:
Y12 można zamówić poprzez tę stronę: https://www.familytreedna.com/group-joi ... oup=Polish

PostNapisane: 29 lis 2017, 12:42 

Teraz, w trzecim tygodniu promocji, kupony zniżkowe na $20 już nie działają w powyższym schemacie. Można za to wykorzystać kupony na $10 lub poczekać na promocję do przyszłego roku :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1