Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 20:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 gru 2011, 23:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2010, 18:10
Posty: 30
Lokalizacja: Gniezno / Żydowo
Witam!
Poszukuję informacji o rodzinie Łykowskich (Łykoskich) z Pyszczyna koło Gniezna.
Józef Łykoski (1794-1854), jego pierwsza żona Margaretha Prekulisowa (Prekilisowa) (1800-1831) oraz druga żona Marianna (nie znam nazwiska panieńskiego, ani daty urodzenia i śmierci)
ich dzieci (pierwszej żony):
1. Wiktoria i jej mąż Walenty Frankowski
2. Józefa i jej mąż Michał Wiczyński
3. Mathias, zmarły jako dziecko
4. Katarzyna i jej mąż Andrzej Sikorski
5. Franciszka i jej mąż Walenty Górny
6. Walenty
drugiej żony:
7. Brygida i jej mąż Kazimierz Gawrych
8. Kazimierz

Jeśli kogoś interesują osoby z którejś rodziny mam także ich następne pokolenie.

_________________
Hubert Giszczyński
Poszukuję:
Soczyńscy woj. Wołyńskie (Majdańska Huta, okolice)
Giszczyński (Mierzewo Szemborowo Królewiec)
Grzeszczak (Żydowo, Zieliniec)
Chojnacki (Żydowo, Czechowo)
Dorsz (Borzęcice, Wałków)
Sikorscy, Jagodzińscy, Łykowscy (Pyszczyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 21:01 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2011, 17:19
Posty: 79
Lokalizacja: Gniezno
Witam! Ja też jestem zainteresowany rodzinami Łykowskich i Prekulisów, bo są to przodkowie mojej żony. Posiadam wiele informacji o nich, ale może ty masz dane, których ja nie mam.
Zacznę od Prekulisów.
Małgorzata Łykowska z domu Prekulis urodziła się około 1800 roku (nie wiem gdzie), zmarła 11 marca 1831 r. w Pyszczynie, pogrzeb 14 marca. Rodzicami Małgorzaty byli Szymon Prekulis i Barbara Chrustowska.
Szymon Prekulis, syn Piotra Prekulisa i Katarzyny, urodził się ok. 1758 r. (nie wiem gdzie), zmarł 16 października 1829 r. o godz. 17 w Pyszczynie, pogrzeb 18 października.
Barbara Chrustowska, córka Andrzeja Chrustowskiego i Marianny, ur. się ok. 1766 r., a zmarła 22 lutego 1828 r. w Pyszczynie, pogrzeb 25 lutego. Nie wiem kiedy i gdzie ślubowali i ile mieli, oprócz Małgorzaty, dzieci.

Pozdrawiam
Kamil

_________________
Pozdrawiam
Kamil
Poszukuję: Perlik, Kampa, Kubasik, Ołtarzewski, Gogolik, Śmiłowski, Nawrocki, Niewiadomski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 21:22 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2011, 17:19
Posty: 79
Lokalizacja: Gniezno
Jeżeli chodzi o Józefa i Małgorzatę Łykowskich.
Józef, syn Wojciecha Łykowskiego i Franciszki Muzyk, urodził się pomiędzy 1794 a 1800 rokiem (chrzczony najprawdopodobniej w parafii Kędzierzyn), zmarł 9 listopada 1854 r. w Pyszczynie. O Małgorzacie już pisałem w poprzednim poście. Nie znam ich daty ślubu. Posiadam także informacje o sześcioro ich dzieciach.
1. Wiktoria Frankowska, ur. 16 grudnia 1818 r. w Pyszczynie, żona Walentego Frankowskiego, nie wiem kiedy zmarła.
2. Józefa Michalak primo voto Wiczyńska (pra...babcia mojej żony), ur. 19 marca 1821 r. w Pyszczynie, nie wiem kiedy zmarła. Pierwszy mąż - Michał Wiczyński (zmarł 1 maja 1853 r. w Pyszczynie w wieku 38 lat), ślub - 22 listopada 1840 r., par. św. Michała w Gnieźnie. Drugi mąż - Józef Michalak, ślub - 13 listopada 1853 r., par. św. Michała w Gnieźnie.
3. Maciej Łykowski, ur. 14 lutego 1823 r. w Pyszczynie, zm. 14 maja 1827 r. też w Pyszczynie.
4. Franciszka Górna, ur. ok. 1828 r., żona Walentego Górnego, ślub - 5 lutego 1850 r. par. św. Michała w Gnieźnie, nie wiem kiedy zmarła.
5. Katarzyna Sikorska, ur. 20 października 1825 r. w Pyszczynie, żona Andrzeja Sikorskiego, ślub - 2 lutego 1845 r., par. św. Michała w Gnieźnie, nie wiem kiedy zmarła.
6. Walenty Łykowski - nie posiadam żadnych danych o nim.

Pozdrawiam
Kamil

_________________
Pozdrawiam
Kamil
Poszukuję: Perlik, Kampa, Kubasik, Ołtarzewski, Gogolik, Śmiłowski, Nawrocki, Niewiadomski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 21:32 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2008, 16:15
Posty: 108
Witam serdecznie!

I ja jestem zainteresowana rodz. Łykowskich. Mój prapradziadek Jan był bratem Józefa Łykowskiego. Ich rodzicami byli Wojciech i Franciszka Muzyk. Pochodzili z Wierzbiczan, parafia Kędzierzyn. Niestety to na nich kończą się moje poszukiwania. Może zawrzemy triumwirat w celu dalszych poszukiwań?
Pozdrawiam serdecznie
Barbara Bilińska z domu Łykowska



-----------------------------------------------------------------------------------
Łykowski- Wierzbiczany, Gawrych-Pyszczyn, Meller-Miława, Głowski-Bojanice,
Skornia, Skorniak-Gostyń, Kozubscy-Garby,Grajek-Pogorzelica, Bogaczyńscy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 gru 2011, 23:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2010, 18:10
Posty: 30
Lokalizacja: Gniezno / Żydowo
Cieszę się, że wreszcie znalazłem kogoś kto interesuje się tą samą rodziną co ja:) Jeśli chodzi o przodków to nie miałem nic oprócz Jozefa i jego żon, a dzięki Wam Basiu i Kamilu już mam sporo więcej bo aż dwa pokolenia wstecz, więc dziękuję Wam bardzo!! Mam jednak trochę informacji o potomkach tego małżeństwa:

Walenty Frankowski i Wiktoria Łykowska
ich dzieci:
1. Franciszka Frankowska
2. Apolonia Frankowska
3. Marianna Frankowska
4. Jakub Frankowski
5. Michalina Frankowska
6. Teresa Frankowska
7. Antonina Frankowska
8. Tomasz Frankowski

Michał Wiczyński i Józefa Łykowska
ich dzieci:
Kazimierz, Wojciech, Wincenty, Franciszek, Antonia oraz po drugim mężu Józefie Michalaku: Marianna Michalak i Wawrzym Michalak.

Andrzej Sikorski i Katarzyna Łykowska (to przodkowie mojej żony)
ich dzieci:
Lucia, Marianna, Anna, Rochus, Jakub ( jego potomków mam aż do dnia dzisiejszego bo to pra... dziadek mojej żony), Tomasz.

Mam jeszcze informację o jednym dziecku Brygidy i Kazimierza Gawrych: Rozalia Gawrych.

Basia pisała o parafi Kędzierzyn i zaciekawiło mnie to bo w par. św. Michała też są wpisy z Wierzbiczan.

Pozdrawiam!

_________________
Hubert Giszczyński
Poszukuję:
Soczyńscy woj. Wołyńskie (Majdańska Huta, okolice)
Giszczyński (Mierzewo Szemborowo Królewiec)
Grzeszczak (Żydowo, Zieliniec)
Chojnacki (Żydowo, Czechowo)
Dorsz (Borzęcice, Wałków)
Sikorscy, Jagodzińscy, Łykowscy (Pyszczyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 00:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 paź 2010, 18:10
Posty: 30
Lokalizacja: Gniezno / Żydowo
Jeśli chodzi o Mariannę, drugą żonę Józefa Łykowskiego to w akcie zgonu ich córki Magdaleny jest podane nazwisko Marianna Paliszewska.

Pozdrawiam!

_________________
Hubert Giszczyński
Poszukuję:
Soczyńscy woj. Wołyńskie (Majdańska Huta, okolice)
Giszczyński (Mierzewo Szemborowo Królewiec)
Grzeszczak (Żydowo, Zieliniec)
Chojnacki (Żydowo, Czechowo)
Dorsz (Borzęcice, Wałków)
Sikorscy, Jagodzińscy, Łykowscy (Pyszczyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 10:37 
Offline

Dołączył(a): 02 lis 2011, 17:19
Posty: 79
Lokalizacja: Gniezno
Oczywiście możemy zawrzeć triumwirat. Zawsze lubię dzielić się informacjami, gdyż uważam, że nie można ich tylko zostawiać dla siebie. A tak w ogóle to można dowiedzieć się wiele rzeczy od innych.
Wracając do pozostałych informacji o Józefie Łykowskim. Jego rodzice: Wojciech Łykowski i Franciszka Muzyk mieli co najmniej pięcioro dzieci:
1. Józef Łykowski
2. Maciej Łykowski, ur. ok. 1805 r., żona Franciszka Walczak z d. Zielińska (wdowa, ur. ok. 1795 r.) - ślub parafia Kędzierzyn, wpis 4/1828.
3. Jan Łykowski, ur. ok. 1816 r., zm. ok. 1849 r., żona Marianna Gawrych (ur. ok. 1818 r., po śmierci Jana wyszła drugi raz za mąż i przyjęła nazwisko Fryc) - ślub parafia Św. Michała w Gnieźnie, 20 listopada 1836 r.
4. Michał Łykowski - nie mam żadnych informacji.
5. Marianna Winkiel - ur. ok. 1812 r., mąż Michał Winkiel (ur. ok. 1800 r.) - ślub parafia Kędzierzyn, wpis 15/1832.

Wracając jeszcze raz do Józefa Łykowskiego, po śmierci jego pierwszej żony Małgorzaty, ślubował po raz drugi z Marianną Palusiak (różne odmiany tego nazwisko znajdowałem: Paluszanka, Paliszewska, Paluchowa), córką Wojciecha i Antoniny Palusiak, 8 maja 1831 r. w parafii Św. Michała w Gnieźnie. Wg moich informacji mieli trójkę dzieci:
1. Konstancja Łykowska - nie mam żadnych informacji
2. Brygida Gawrych, ur. 3 października 1834 r. w Pyszczynie, zm. przed 1871 r. (ale nie znalazłem potwierdzenia), ślubowała z Kazimierzem Gawrychem 19 lutego 1851 r. w parafii Św. Michała w Gnieźnie.
3. Magdalena Łykowska, ur. 25 maja 1837 r. w Pyszczynie, zm. 20 sierpnia 1856 r. w Pyszczynie.
oraz Kazimierz o którym pisze Hubert, ale o nim też nie mam żadnych informacji.

To chyba wszystko z mojej strony.
Ja zaś szukam informacji o Józefie Michalaku i Józefie Wiczyńskiej z d. Łykowskiej. Znam ich datę ślubu, ale nie znam dokładnej daty i miejsca urodzin Józefa Michalaka (wiem tylko, że urodził się około 1829 r.) oraz jego śmierci. Nie wiem także kiedy zmarła Józefa Michalak (Łykowska). Nie wiem także kiedy i gdzie zmarła ich córka Marianna Michalak, nie mam także żadnych informacji o jej bracie Wawrzynie. Może mi pomożecie?

Pozdrawiam
Kamil

_________________
Pozdrawiam
Kamil
Poszukuję: Perlik, Kampa, Kubasik, Ołtarzewski, Gogolik, Śmiłowski, Nawrocki, Niewiadomski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 11:21 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2008, 16:15
Posty: 108
Witam serdecznie,

Józef Łykowski miał z Marianną Paluch dzieci: Konstancję ur 1832, Magdalenę ur 1837, Kazimierza ur.1840, Jana ur.1843, Antoniego ur.1846, i Brygidę. Brygida wyszła za mąż za Kazimierza Gawrycha, który był synem Michała i Józefy Szarej.Z kolei siostra Kazimierza Marianna była żoną mojego prapradziadka Jana. I tak to się mieszało w jednym tyglu.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 11:38 
Offline

Dołączył(a): 31 gru 2008, 16:15
Posty: 108
I jeszcze informcje dotyczące Marianny Gawrych. Otóż po śmierci mojego prapra dziadka wyszła za mąż za Wawrzyna Stupczyńskiego, a po jego śmierci za Józefa Frysa lub Fryca.
Co do Brygidy Łykowskiej, córli Józefa , to z Kazimierzem Gawrychem oprócz Rozalii mieli jeszcze Józefę ur 1855, Michała ur.1857 i Elżbietę( nie znam daty ur.), która wyszła za mąż za Franciszka Karpiasa.
Pozdrawiam
Barbara Bilińska


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 20:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Łykowscy z Gniezna ul. Dalkowska wyjechali do Rumia koło Gdynia, lata 80. Moi rodzice korespondowali i rozmawiali telefonicznie z nimi lata 1990/2000. On spawacz ?.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Nazwiska wymieniane na innych forach, a powiązane z moimi rodzinami
Michał Koziński Katarzyna Kozińska d. Łykowska +- 1870 lata to pradziadkowie bratowej mego ojca.
Marii Kabacińskiej d. Kozińskiej

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2007, 14:09
Posty: 141
Lokalizacja: Sofia, Bulgaria
Witajcie!

Jesli chodzi o Gawrychow to najstarsi sa: Ewa Gawrych i Maciej Gawrych ur. ok.1750.
Maciej (1753 – 1819) zmarl w Pyszczynie.
Ich dzieci :
Wojciech Gawrych (1777 - 1827) + Agnieszka Kierzonka / Kierzonkowska
Michal Gawrych (1779 - 1843) + Jozefa Szara (1780 - ?) slub w Kedzierzynie

Dzieci Michala i Jozefy:
-Tomasz Gawrych – brak informacji
-Anna Gawrych + Wawrzyniec Jagodzinski
-Andrzej Gawrych - zmarl
-Marianna Lykowska + Jan Lykowski + …
-Antoni Gawrych + Agnieszka Frankowska (rodzina zamieszkala w Mnichowie); Antoni zmarl
-Marcin Gawrych + Anna Frankowska
-Kazimierz Gawrych + Brigida Lykowska + Marianna Pomorska
-Franciszek Gawrych + Marianna Glowska ?/ Frankowska?
-Rosalia Gawrych – zmarla

Rodzina Anna Gawrych + Wawrzyniec Jagodzinski
Corka - Marianna ur.1835 + Simon Wiczynski ur.1830
- Walentyn Wiczynski + Franciszka Skibska (rodzina zamieszkala w Minichowie)
- Jan Wiczynski (1860 - 1919) m-ce zamieszkania Znin; byl szeregowym w oddziale "Kampania Zninska" polegl 15.01.1919 i był pochowany w Zninie

Rodzina Marcin Gawrych + Anna Frankowska
Corka - Anastasia ur. 1853 + Wincenty Wiczynski ur. 1848 (rodzina mieszkala w Oborze potem w Pawlowie);
Anastasia zmarla -11 gru. 1946 Washington Twp, Lucas County, Ohio,
Wincenty zmarl - 31 gru. 1906 Toledo, Lucas County, Ohio

Rodzina Kazimierz Gawrych + Brigida Lykowska
Syn Wincenty ur.ok.1864 + Wiktoria Cieslewicz prawdopodobnie mieszkali w Macznikach par. Sokolniki; ich corka Wladyslawa ur. 1902 zm. 1907 w Macznikach

Corka Josepha ur.1855 + Andrzej Szymanski (rodzina mieszkala w Mnichowie); syn Jozef Szymanski ur. 10 mar. 1875 Mnichowo

Mysle, ze corka Elzbieta ur. 1859 wyszla za maz za Franciszka Kapcinskiego (Miniszewo / Wagrowiec)

W rodzinie Jozefa Lykowskiego i Malgorzaty Prekulis ; rodzice Wiktoria Lykowska i Walentyn Frankowski - syn Jakub Frankowski ur.1844 zmarl 6 sty. 1924 Toledo, Lucas County, Ohio,

Jak widze wszyscy korzystamy z tego samego zrodla. Tak, ze nie będę się powtarzac. Dodaje jedynie uzupalniajace informacje.

Zycze wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Grazyna

_________________
Poszukuję potomkow rodziny: Józefa Moszyńskiego i Julianny Moszyńskiej z dm. Wieczorek - Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 gru 2011, 21:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2007, 14:09
Posty: 141
Lokalizacja: Sofia, Bulgaria
Witam !

Jeszcze informacja dla Kamila.
Zauwazylam, ze poszukujesz Lepskich.
Mam tylko Jozefa Lepskiego ur. 08 kwie. 1864, Gozdanin, mogilenski; zona Katarzyna Cieslewicz ur.1864 w Macznikach. Rodzina mieszkala do 1899 r. w Szczytnikach/Witkowo. A wiec znowuz par. Kedzierzyn. Potem w Mnichowie. Maja powiazania z Wiczynskimi.

Pozdrawiam
Grazyna

_________________
Poszukuję potomkow rodziny: Józefa Moszyńskiego i Julianny Moszyńskiej z dm. Wieczorek - Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2012, 14:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Cytuj:
Katarzyna Cieslewicz ur.1864 w Mącznikach
Grażyno masz urodzenie Cieślewiczki,kto jej rodzicami, może to linie mojej żony Cieślewiczów z Mącznik.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2012, 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2007, 14:09
Posty: 141
Lokalizacja: Sofia, Bulgaria
Witaj !

Do siego roku 2012 dla wszystkich !

Leszku ta Cieslewiczka jest od Twoich. Rodzice - Michal Cieslewicz (ur.ok.1827) i Martianna Macioszek (ur.ok.1836)

Pozdrawiam
Grazyna

_________________
Poszukuję potomkow rodziny: Józefa Moszyńskiego i Julianny Moszyńskiej z dm. Wieczorek - Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 sty 2012, 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
To by była ta osoba Marcianna Wietrzyńska Cieślewicz d. Macioszek jej matka.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 paź 2012, 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=237308
Wielkopolska Jlustracja 1929.04.21 Nr29
Temat i słowa kluczowe:
moda ; okres międzywojenny ; Gniezno ; wrota gnieźnieńskie ; drzwi gnieźnieńskie ; Katedra Gnieźnieńska ; PWK ; Targi Końskie w Gnieźnie ; Wiosenne Targi Końskie w Gnieźnie ; Jarmark św. Wojciecha ; Barciszewski, Leon ; Kasprowicz, Bolesław ; Hensel, Maksymilian ; Łyskowski, Tomasz ; Laubitz, Antoni (1861-1939) ; spiżowe wrota romańskie ; Szkoła Franciszkańska w Gnieźnie ; Kowalski, Michał ; Zwierzyński, P. ; Fabryka Mydeł do Prania w Gnieźnie ; Waberski, Maksymilian ; Waberski, Klemens ; Bracia Waberscy ; Fabryka Powozów i Karoserii w Gnieźnie ; Browar Gnieźnieński ; Bracia Koteccy ; Hurtownia Gnieźnieńska T. z.o.p. w Gnieźnie ; "Auto" T. z.o.p. w Gnieźnie ; Bilski, Jan ; Fabryka Octu w Gnieźnie ; Holka, Edmund ; Komunalna Kasa Oszczędności miasta Gniezna ; Tatarski, Ignacy ; Teatr Wielki w Poznaniu

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 lut 2013, 20:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2006, 07:34
Posty: 2333
Lokalizacja: Gniezno
Parafia św. Piotr i Paweł Gniezno dnia 15.12.1822 [strona 113 pozycja 61]
Wojciech Łykoski agricola z Wierzbiczany [ a mający minimum +- 21 lat urodzony +- około 1800 rok lub <]
chrzestny w wieś Obora, u małżeństwa Nowak Grzeczka.

_________________
Ala i Leszek Kabaciński-kabat53
http://www.leszekkabacinskikabat.com/
Springer+-1764iPriebe,Linette ej y
Brzeźniak:Kłecko,Łagiewniki Kościelne,Szamotuły,Koźmin,Obrzycko
Grempka,Srajek/Owczarczak/Majchrzak k/Kościana,Wyskoć,Wławie,Maciejewo


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 kwi 2019, 19:40 
Offline

Dołączył(a): 28 sie 2015, 21:28
Posty: 22
Witam.
Też szukam Łykowskich. Wśród moich danych występuje Magdalena Łykowska (Łyk), ur. ok. 1777. Jej pierwszym mężem był Franciszek Rustagan (ślub 1795), drugim Maciej (Mateusz) Janas (może Janasik)- ślub 1807 r. Z informacji uzyskanych od Pani Barbary wynika, że rodzicami Magdaleny mogli być Wojciech Łyk i Franciszka Muzyk.
Czy może ktoś to potwierdzić i podać jakieś daty, np. urodzenia, śmierci, ślubów.
Dodam, że Magdalena i Maciej Janasowie mieli syna Antoniego, ur. ok. 1823, który ożenił się z Rozalią Barc w parafii Kędzierzyn w 1847 r.
Pozdrawiam.
Eugeniusz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 kwi 2019, 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 sty 2007, 14:09
Posty: 141
Lokalizacja: Sofia, Bulgaria
Witam !

Raczej wątpie, że rodzicami Magdaleny Łykowskiej mogli być Wojciech Łykowski i Franciszka Muzyk. Tej parze dzieci się rodziły w latch 1794 - 1816. Franciszka Muzyk zmarła 12.04.1853 r. i musiała sie ur. ok.1771 r. Z tego wynika, że wspomniana Magdalena mogłaby być jedynie siostrą Wojciecha. Przejrzyj par. Kędzierzyn na Family search; dostępne są następujące lata
Akta urodzeń 1795-1821
Akta urodzeń 1821-1848 -- Akta małżeństw 1795-1848 -- Akta zgonów 1827-1885

Pozdrawiam
Grażyna

_________________
Poszukuję potomkow rodziny: Józefa Moszyńskiego i Julianny Moszyńskiej z dm. Wieczorek - Kłecko.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL