Bronisław Greinert
urodzony 17.10.1869, Omieciny
święcenia kapłańskie 23.06.1895, Gniezno
zmarły 04.03.1942, o.k. Dachau
pochówek

Parafie:

  • Pobiedziska (23.06.1895 - 13.03.1897) - wikariusz
  • Bydgoszcz (13.03.1897 - 11.07.1897) - wikariusz
  • Koryta i Karmin (12.07.1897 - 02.10.1897) - administrator
  • Dembowo (03.10.1897 - ) - administrator do stycznia 1902
  • Gębice k/Mogilna ( - 27.01.1902) - administrator od grudnia 1901
  • Gębice k/Mogilna (28.01.1902 - ) - proboszcz
  • Gniezno Kościół Metropolitalny (1930 - ) - Prałat Infułat

Elenchusy:
1906, 1931, 1938

Dodatkowe informacje:
Aresztowany 06.10.1941, internowany w obozie przejściowym w Lądzie, przewieziony 30.10.1941 do obozu koncentracyjnego Dachau, gdzie zginął.*