Stanisław Adamski
urodzony 12.04.1875, Zielona Góra k/Szamotuł
święcenia kapłańskie 12.11.1899, Gniezno
zmarły 12.11.1967, Katowice
pochówek

Parafie:

  • Gniezno parafia Świętej Trójcy (01.01.1900 - ) - wikariusz do styczeń 1901
  • Gniezno Archikatedra ( - ) - wikariusz od stycznia 1901 do kwietnia 1901
  • Gniezno Archkatedra ( - 31.12.1903) - archiwariusz kapituły katedralnej od maja 1901
  • Poznań Kolegiata św. Marii Magdaleny (01.01.1904 - ) - - wikariusz do lutego 1904
  • Poznań Kolegiata św. Marii Magdaleny ( - ) - administrator od lutego 1904
  • Poznań Kuria Metropoltalna ( - ) - sędzia prosydonalny 30.06.1920
  • Katowice (30.11.1930 - 12.11.1967) - Biskup ordynariusz
  • Otorowo ( - ) - na wygnaniu 1954

Elenchusy:
1906

 

 

Multimedia:

Poznań - pałac biskupi