Czesław Augustyn Ignacy Meissner, Meysner
urodzony 27.05.1871, Rudki k/Trzemeszna
święcenia kapłańskie 23.06.1895, Gniezno
zmarły 05.08.1928, Poznań
pochówek

Parafie:

  • Śmigiel (22.06.1895 - 02.07.1896) - wikariusz
  • Lwówek (03.07.1896 - 11.1900) - wikariusz ( w lipcu 1899 wik.subst.ks. Jaskulskiego)
  • Otorowo (11.1900 - 26.06.1913) - administrator
  • Jeżyce ( - ) - proboszcz, kanonicznie instyt.27.06.1913
  • Poznań parafia p.w. Najśw. Serca Jezusa i Św. Floriana (27.06.1913 - ) - proboszcz
  • Poznań Archidiecezja ( - ) - radca konsystorza,12.09.1915 radca ordynariatu arcybiskupiego,sędzia i egzaminator prosynodalny
  • Poznań Archidiecezja (01.10.1918 - ) - prezes sądu małżeńskiego
  • Poznań Archidiecezja (01.01.1921 - ) - wikariusz generalny

Elenchusy:
1906

Dodatkowe informacje:

Od 1916 był kanonikiem w kapitule poznańskiej,06.05.1921 został mianowany dziekanem infułatem tejże kapituły.Nosił też tytuł prałata papieskiego.Od 1921 był także dyr.Stowarzyszenia św.Floriana.

Sprawa zmiany nazwiska ks. dziekana opisana w "Miesięczniku Kościelnym" 4/1923 n. 48.

 

 

Multimedia:

Dziennik Poznański nr 180/1928