Edward Stankiewicz
urodzony 08.03.1889, Dynowo
święcenia kapłańskie 07.07.1918
zmarły 04.12.1980, Kępno
pochówek

Parafie:

  • Siemianice (15.08.1945 - 1961) - proboszcz
  • Kepno (1961 - 1980) - emeryt

Elenchusy:
1955

Dodatkowe informacje:

 

- ur. 08 marca 1889 r. w Dynowie (diec. przemyska)
- szkołę podstawową i gimnazjum klasyczne skończył w Stryju
- w 1909 r. rozpoczął studia w Lwowskim Seminarium Duchownym
- w czerwcu 1918 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk abp. lwowskiego Józefa Bilczewskiego
- jako wikariusz duszpasterzował m.in. w Bursztynie koło Halicza
- od 1934 r. proboszcz w miejscowości Tłusteńskie koło Czortkowa
- następnie proboszcz w parafii w Chromohorcie koło Stryja
- 15 sierpnia 1945 r. zostaje proboszczem w parafii w Siemianicach
- w Siemianicach pracuje do 1961 r., wtedy to przechodzi na emeryturę
- jako emeryt mieszka w Kępnie
- mianowany Radcą Honorowym przez abp. Antoniego Baraniaka
- mianowany Kanonikiem Honorowym Kapituły Lubaczowskiej przez biskupa lwowskiego przebywającego w Lubaczowie ks. Mariana Rechowicza
- zm. 04 grudnia 1980 r. w Kępnie
- uroczystościom pogrzebowym przewodniczył ks. bp sufragan poznański Tadeusz Etter
Nadesłała: Magdalena Maryniak