Stefan Waściński
urodzony 29.08.1842, Szymonki pow. ostrowski
święcenia kapłańskie 1868
zmarły 22.05.1914
pochówek Pępowo

Parafie:

  • Margonin (1868 - ) - wikariusz
  • Sobiałkowo (27.09.1886 - 25.04.1898) - proboszcz
  • Pępowo parafia p.w.św. Jadwigi (26.04.1898 - 1914) - proboszcz do śmierci
  • Miejska Górka ( - ) - administrator od czerwca 1908
  • Pakosław (01.05.1909 - ) - administrator
  • Słupia (01.01.1913 - ) - administrator

Elenchusy:
1869, 1870, 1872, 1906

Dodatkowe informacje:
Ksiadz Stefan Waściński, proboszcz pępowski i dziekan jutrosiński, urodził się w Szymonkach, pow. ostrowski dnia 29. VIII. 1842. 1914. W roku 1864 ukonczył Gimnazjum Katolickie w Ostrowie Wielkopolskim. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1868. W roku 1868 był wikariuszem w parafii w Margoninie. Następnie od 27 wrzesnia 1886 do 25 kwietnia 1898 roku pełnił obowiązki proboszcza w parafii w Sobiałkowie, następnie był proboszczem od 26 kwietnia 1898 roku aż do śmierci w roku 1914 w parafii pw.św.Jadwigi w Pępowie. W międzyczasie administrował w 1908 roku w Miejskiej Górce, w roku 1909 w Pakosławiu i w 1913 roku w Słupi. Zmarł dnia 22 maja 1914 roku. Zebrał Jacek Piętka - Wolsztyn

 

 

Multimedia:

Dziennik Poznański nr 118/1914
cmentarz Pępowo (fot. P.Wietrzykowski)