Tomasz Maćkowiak
urodzony 15.04.1953, Poznań
święcenia kapłańskie 20.05.1978
zmarły 02.04.2011, Poznań
pochówek Poznań dziedziniec kościoła pw. Objawienia Pańskiego

Parafie:

  • Ostroróg (1978 - 1982) - wikariusz
  • Poznań par. Pierwszych Polskich Męczenników (1982 - 1986) - wikariusz
  • Skórzewo (1986 - 1987) - wikariusz
  • Poznań parafia pw. Objawienia Pańskiego (1987 - ) - proboszcz

Elenchusy:
P-1990, P-2003, P-2011

Dodatkowe informacje:

 

ś. p. ksiądz kanonik 

Tomasz Maćkowiak 

Urodził się 15 kwietnia 1953 r. w Poznaniu.

  Dnia 20 maja 1978 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk J. E. Bp 

Mariana Przykuckiego. 

W 1978 r. został skierowany do pracy duszpasterskiej w Parafii
p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrorogu, gdzie wybudował Kaplicę
Cmentarną.

Od 1982 r. pracował jako wikariusz w Parafii pw. Pierwszych
Polskich Męczenników na os. Lecha w Poznaniu.
W 1986 r. J. E. Abp Jerzy Stroba powierzył mu zadanie stworzenia
ośrodka duszpasterskiego na poznańskiej Ławicy i budowę
Kościoła.

Nowy Kościół pw. Objawienia Pańskiego konsekrowano w dniu
1 czerwca 1999 r.

W trakcie duszpasterzowania w Parafii p.w. Objawienia Pańskiego
rozpoczął budowę Kościoła na os. Poetów w Poznaniu.
Zmarł
 2 kwietnia 2011 r. w Poznaniu.

 


 

 

 

Multimedia:

Kościół Poznań - Ławica