Marek Spychała
urodzony 20.02.1946, Poznań
święcenia kapłańskie 23.05.1970, Poznań
zmarły
pochówek

Parafie:

  • Pniewy, par.pw. Św. Wawrzyńca (1970 - 1972) - wikariusz
  • Rogoźno (07.1972 - 10.1972) - wikariusz
  • Miejska Górka (1972 - 1976) - wikariusz
  • Ostroróg k/Szamotuł (1976 - 1978) - wikariusz
  • Stęszew (1978 - 1981) - wikariusz
  • Poznań, par.pw. Bożego Ciała (1981 - 1983) - wikariusz
  • Rogaszyce parafia pw. św. Bartłomieja (08.05.1983 - 24.10.1997) - proboszcz
  • Kochłowy parafia pw. św. Katarzyny (08.05.1983 - 24.10.1997) - proboszcz
  • Koźmin parafia pw. św. Stanisława Bpa (25.10.1997 - ) - proboszcz

Elenchusy:
P-1990

Dodatkowe informacje:

Urodził się dnia 20 lutego 1946 roku w Poznaniu. Rodzice Tadeusz i Marta z d. Dłużewska byli pracownikami biurowymi. Ks. Marek kończył Szkołę Podstawową nr 39 w Poznaniu w roku 1960. Tego samego roku zostaje przyjęty do I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego. Liceum kończy w roku 1964 zdaniem egzaminu maturalnego. W latach 1964 – 1970 odbywa studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjmuje w dniu 23 maja 1970 roku z rąk Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Jako wikariusz pracuje w następujących parafiach : Pniewy, par. Św. Wawrzyńca 1970 – 72, Rogoźno VII-X.1972 , Miejska Górka 1972-76, Ostroróg k/Szamotuł 1976-78, Stęszew 1978 – 81, Poznań, par. Bożego Ciała 1981- 1983. Dekretem Ks. Arcybiskupa Jerzego Stroby, z dniem 8 maja 1983 obejmuje jako proboszcz parafię Rogaszyce i Kochłowy w dekanacie ostrzeszowskim.- od 25 października 1997 r. - proboszcz parafii w. Stanisława Bp i M w Koźminie Wlkp.