Kazimierz Echaust
urodzony 22.01.1871, Jawory
święcenia kapłańskie 24.02.1894
zmarły 19.11.1941, o.k. Dachau
pochówek

Parafie:

  • Wschowa (17.02.1894 - 14.11.1894) - wikariusz
  • Pleszew (15.11.1894 - 12.06.1895) - wikariusz
  • Środa Wlkp. (13.06.1895 - ) - wikariusz do sierpień 1898
  • Żerniki ( - 16.12.1901) - administrator od sierpnia 1898
  • Książ Wlkp. (17.12.1901 - 31.12.1911) - proboszcz
  • Gogolewo (01.01.1912 - ) - administrator
  • Wytomyśl (1928 - 1941) - proboszcz

Elenchusy:
1906, 1931

Dodatkowe informacje:

 

Ks. Kazimierz Echaust- ur. 22.01.1871r. w Jaworach w rodzinie dzierżawcy majątku, Jana i Julii z domu Bitterlich. Szkołę średnią ukończył w 1890 w Śremie, następnie studiował teologię w Seminarium Duchownym w Poznaniu i w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie otrzymał 24.02.1894r. Był wikarym w Pleszewie, Wschowie, Środzie Wlkp. W latach 1928-1941 był proboszczem w Wytomyślu. Aresztowany przez hitlerowców 6.10.1941r. został wywieziony 30.10. do obozu koncentracyjnego w Dachau, gdzie otrzymał nr 28060. Wyczerpany ciężkimi warunkami zmarł w obozie 19.11.1941r.

Nadesłał: Błażej Lipiecki

 

 

 

Multimedia:

Poznań - Pomnik Państwa Podziemnego
kościół Wytomyśl