Teofil Fieweger
urodzony 29.03.1886, Kościan (altern.28.03.1886)
święcenia kapłańskie 11.02.1912
zmarły 04.05.1942, o.k. Dachau .
pochówek

Parafie:

  • Czempiń (01.03.1912 - 31.12.1918) - wikariusz
  • Rąbin (01.01.1919 - 19.03.1919) - wikariusz i administrator
  • Rąbin ( - ) - proboszcz, kanonicznie instyt.20.03.1919

Elenchusy:
1931

Dodatkowe informacje:
Aresztowany 06.10.1941, więziony w obozie koncentracyjnym Posen (Fort VII), po czym przetransportowany do obozu koncentracyjnego Dachau. Stamtąd - całkowicie wycieńczony - przewieziony został w tzw. "transporcie inwalidów" do Hartheim, gdzie został zamordowany w komorze gazowej.*

 

 

Multimedia:

Poznań - Pomnik Państwa Podziemnego